زندگی در کاناداجهانگردی

راه های گرفتن اقامت کانادا در سال 2023

شب

در میان انواع مقاصد مهاجرتی که امروزه برای ایرانیان وجود دارد بدون شک کشور کانادا می‌تواند به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها شناخته شود؛ چرا که امروزه ایرانیان زیادی هستند که این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. دریافت اقامت کانادا به شما کمک می‌کند تا بتوانید به این کشور مهاجرت کرده و مشغول به زندگی در آن شوید. این کشور یکی از کشورهایی است که شرایط بسیار خوبی را برای زندگی شما فراهم کرده و همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید تجربه بسیار خوبی را از زندگی در آن به دست بیاورید. امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود بوده و البته شرایط خاصی نیز دارند. متأسفانه بسیاری از افرادی که در حال حاضر قصد مهاجرت به این کشور را دارند اطلاعات چندانی در خصوص این شرایط و مزایا ندارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا در طول روند اخذ اقامت این کشور با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه شوند.


ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره هریک از روش‌هایی که برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را درباره هریک از این روش‌ها در اختیار شما قرار دهیم. با مطالعه ادامه این مطلب می‌توانید در گام اول با مزایای هریک از این روش‌ها و شرایط کلی که برای استفاده از آنها برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد آشنا شده و در گام بعدی نیز با مدارکی که برای این کار نیاز دارید آشنا شوید. پس اگر شما هم علاقه‌مند به مهاجرت به کشور کانادا هستید بدون شک مطالعه ادامه این مطلب در مقصد360 می‌تواند اطلاعات مفید و کاربردی را در اختیار شما قرار داده و برای شما مفید باشد.

روش‌های گرفتن اقامت در کانادا

گرفتن اقامت کانادا دارای روش‌های مختلفی است که بدون آشنایی با شرایط هریک از این روش‌ها به‌درستی نمی‌توانید تصمیم‌گیری کنید که کدام روش می‌تواند برای مهاجرت شما مناسب باشد. بااین‌وجود نباید فراموش کرد که بسیاری از افراد نه‌تنها با شرایط هر روش آشنایی ندارند؛ بلکه روش‌هایی که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد را حتی به‌صورت کامل نمی‌شناسند. به همین علت نیز در این بخش قصد داریم به معرفی هریک از این روش‌ها به طور مختصر بپردازیم و در بخش‌های بعدی به طور جزئی‌تر درباره هریک از این روش‌ها صحبت کنیم.

 • اقامت کانادا از طریق شهروندی:

در این روش شما می‌توانید با دریافت شهروندی کشور کانادا در این کشور مقیم شده و پاسپورت آن را نیز دریافت کنید. این روش دارای مزایای بسیار زیادی است که از جمله آنها می‌توان به برخورداری از تمامی حقوق شهروندی کشور کانادا، امکان دریافت ویزا و اقامت همراه برای اعضای خانواده و … اشاره کرد.

 • اقامت کانادا از طریق کار:

در این روش شما می‌توانید با کارکردن در کشور کانادا ویزا و اقامت آن را دریافت کنید. نوع شغلی که شما انتخاب می‌کنید و البته کارفرمایی که دارید روی مدت‌زمان ویزای شما تاثیرگذار خواهد بود. از طرف دیگر نباید فراموش کرد که در این روش به شما اجازه داده می‌شود تا پس از چند سال درخواست خود را برای گرفتن اقامت دائم کشور کانادا نیز ارسال کرده و در صورت تایید مجوزهای موردنیاز اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید.

 • اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل:

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ابتدا باید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کرده و سپس با مراجعه به سفارت این کشور مراحل مربوط به اخذ اقامت خود را پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا

 • اقامت کشور کانادا با خرید ملک:

از دیگر روش‌های رایجی که امروزه برای اخذ اقامت کشور کانادا وجود دارد خرید ملک در این کشور است. خرید ملک در این کشور یک روش بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید که به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقامت این کشور را نیز به شکل ساده‌تری دریافت کنید. برای خرید ملک در این کشور شما باید سرمایه اولیه کافی را داشته باشید.

 • اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری:

سرمایه‌گذاری در کشور کانادا از دیگر روش‌های جذابی است که امروزه برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد. با سرمایه‌گذاری در این کشور شما می‌توانید اولا سود خوبی را از سرمایه‌گذاری خود به دست بیاورید و در گام بعدی می‌توانید به شکل ساده‌تری ویزا و اقامت خود را بگیرید. البته این کار مزایای مهم دیگری نیز دارد که در بخش‌های بعدی به طور مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 • اقامت کشور کانادا از طریق ویزاهای نسبی و خانوادگی و حمایت مالی:

زمانی که یکی از اعضای خانواده شما در این کشور زندگی می‌کند می‌توانید از طریق حمایت مالی ویزا و اقامت کشور کانادا را دریافت کنید. این کار نیازمند این است که شخصی که در کشور کانادا زندگی می‌کند اولا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و دوما توانایی مالی لازم برای حمایت مالی از شما را داشته باشد. توجه داشته باشید که این‌ها تنها شرایط اولیه برای دریافت این نوع اقامت کشور کانادا هستند و شرایط جزئی‌تری نیز وجود دارند که در ادامه درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

 • اقامت کشور کانادا از طریق ازدواج:

روش جذابی که برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد مهاجرت از طریق ازدواج با شخصی است که اقامت این کشور را دارد. در چنین شرایطی اولا شخصی که با او ازدواج می‌کنید حتما باید مقیم کشور کانادا باشد و ثانیا توانایی مالی برای حمایت از شما را داشته باشد. این روش سریع‌ترین روش برای مهاجرت به کشور کانادا نیز شناخته می‌شود. نکته بسیار مهم در این نوع اقامت کشور کانادا این است که ازدواج شما حتما باید واقعی باشد. در صورتی که ثابت شود ازدواج شما سوری بوده است بلافاصله به کشور مبدا خود بازگردانده خواهید شد.

 • اقامت کانادا از طریق پناهندگی:

پناهندگی از دیگر روش‌هایی است که برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد. این روش برای اخذ اقامت کشور کانادا دارای ریسک‌های زیادی است؛ ولی از طرف دیگر هزینه زیادی را نیاز ندارد. پس اگر شخصی ریسک‌پذیر هستید می‌توانید از این روش نیز برای اخذ اقامت کشور کانادا استفاده کنید.

 • اقامت کشور کانادا از طریق تولد:

زمانی که فرزند شما در خاک کشور کانادا به دنیا بیاید از همان روز نخست به‌عنوان شهروند این کشور به شمار می‌آید. هزینه‌های تولد در کشور کانادا از مهم‌ترین چالش‌هایی هستند که معمولا شما برای اخذ اقامت این کشور با آن مواجه خواهید شد. درصورتی‌که بتوانید این هزینه‌ها را برای تولید فرزندتان پرداخت کنید می‌توانید اقامت او را بگیرید.

 • اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی، استارت‌آپ، کارآفرینی:

ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ از جمله مهم‌ترین روش‌هایی به شمار می‌آیند که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارند. در این روش‌ها اگر شما سرمایه کافی برای حمایت مالی از خودتان را داشته باشید می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. از طرف دیگر اگر قصد کارآفرینی در این کشور را نیز داشته باشید می‌توانید ویزا و اقامت خود را بگیرید.

گرفتن اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کشور کانادا به شخصی اعطا می‌شود که موفق شده باشد تا به این کشور مهاجرت کرده و به‌صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشد. چنین شخصی می‌تواند از تمامی مزایای شهروندی در کشور کانادا بهره‌مند شود که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان زندگی و کار در هر نقطه‌ای از کشور کانادا:

ساکنان دائم کانادا حق قانونی کار و زندگی در هر نقطه‌ای از کشور کانادا را خواهند داشت. آنها می‌توانند هر زمان که خواستند نقل‌مکان کرده و به‌هیچ‌وجه به استان یا کارفرمای خاصی وابسته نخواهند بود. از طرف دیگر آنها با استفاده از کارت اقامت دائم خود می‌توانند مرزهای کانادا را در هر زمانی ترک کرده و مجددا وارد مرزهای این کشور شوند.

دسترسی به خدمات بهداشتی و اجتماعی رایگان:

مراقبت‌های بهداشتی در کانادا در سطح جهانی است و به همین علت نیز شما می‌توانید کیفیت بالای زندگی را در این کشور تجربه کنید.

این امکان به افرادی که اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند داده می‌شود تا بتوانند فرزندان و اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند. البته این به شرطی است که آنها توانمندی مالی لازم برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود در این کشور را نیز داشته باشند.

آموزش رایگان برای کودکان:

اگر شما به‌عنوان شهروند کشور کانادا شناخته شوید این اجازه به فرزندان شما داده می‌شود که به‌صورت کاملا رایگان بتوانند در مراکز آموزشی این کشور مشغول به تحصیل شده و از خدمات آموزشی رایگان این کشور نهایت بهره را ببرند.

برخورداری از تمامی حقوقی که مردم کشور کانادا از آن برخوردار هستند نیز از دیگر مزایای دریافت اقامت دائم این کشور به شمار می‌آید.
برای این‌که بتوانید اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنید شما نیازمند مدارک خاصی خواهید بود. از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی مانند کارت ملی و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به این کشور باشد.
 • مدارک زبان که نشان‌دهنده تسلط شما به زبان انگلیسی است.
 • بیمه‌نامه معتبر که حتما باید آن را در کشور کانادا دریافت کرده باشید.
 • داشتن مجوزهای موردنیاز برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا

درصورتی‌که بتوانید این مدارک را به طور کامل آماده کنید می‌توانید درخواست خود را برای صدور اقامت کانادا به‌صورت دائم ارسال کرده و منتظر تایید نهایی آن باشید. یک نکته بسیار مهم که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که هزینه دریافت اقامت دائم کشور کانادا ممکن است کمی بالا باشد. به همین علت نیز بهتر است که شما این هزینه‌ها را مدنظر قرار دهید و سپس درخواست خود را برای صدور آن ارسال کنید. نکته مهم دیگری که باید درباره دریافت اقامت دائم کشور کانادا بدانید این است که پس از اخذ اقامت دائم این کشور دیگر نیازی نیست که شما برای تمدید کارت اقامت خود مراجعه کنید و همین عامل نیز می‌تواند از مشکلات و چالش‌های آینده شما جلوگیری کند.
دریافت اقامت دائم کشور کانادا از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که از جمله آنها می‌توان به اخذ ویزای کاری یا ویزای سرمایه‌گذاری اشاره کرد. از طرف دیگر اخذ ویزای تولد نیز می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم کشور کانادا شود.

اقامت کانادا از طریق شهروندی

شهروندی کانادا یکی از بهترین روش‌هایی است که برای دریافت اقامت این کشور وجود دارد

شهروندی کانادا یکی از بهترین روش‌هایی است که برای دریافت اقامت این کشور وجود دارد. زمانی که شما قصد دارید شهروندی این کشور را بگیرید باید پیش از آن حتما اقامت موقت کشور کانادا را دریافت کرده باشید و دارای شرایط اولیه‌ای نیز باشید. از جمله مهم‌ترین شرایطی که در این زمینه وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما باید مقیم این کشور باشید.
 • از 5 سال گذشته حداقل سه سال را در کشور کانادا زندگی کرده باشید.
 • در صورت نیاز مالیات خود را به ثبت رسانده باشید.
 • در آزمون شهروندی که در این کشور برگزار می‌شود شرکت کرده و نمره لازم را در این آزمون دریافت کرده باشید.
 • مهارت‌های مربوط به زبان انگلیسی خود را به اثبات رسانده باشید.


درصورتی‌که جز هریک از گروه‌های زیر باشید باید بدانید که شرایط متفاوت‌تری برای اخذ اقامت کشور کانادا برای شما وجود داشته باشد. از جمله این گروه‌ها نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درخواست را برای شخصی زیر 18 سال ثبت کرده باشید.
 • یک کانادایی برای فرزندخوانده شما که در خارج از کشور کانادا به دنیا آمده درخواست ثبت کند.
 • یکی از اعضای فعلی یا سابق نیروهای مسلح کشور کانادا باشید.
 • همسران شهروندان کانادایی


دقت داشته باشید زمانی که شما با یک شهروند کانادایی ازدواج می‌کنید به‌صورت خودکار یک شهروند کانادایی به شمار نمی‌آیید و حتما باید مراحل مربوط به شهروند شدن را به طور دقیق طی کنید تا با موفقیت بتوانید ویزا و اقامت خود را بگیرید.
در خصوص مهارت‌های زبانی باید بدانید که کشور کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. درصورتی‌که موفق شده باشید مدرک زبان خود را بگیرید کار بسیار ساده‌ای را برای شهروند شدن در این کشور پیش رو خواهید داشت. از جمله مهم‌ترین معیارهایی که برای بررسی سطح زبان شما مورداستفاده قرار می‌گیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در گفتگوهای کوتاه و روزمره بتوانید در مورد موضوعات رایج صحبت کنید.
 • دستورالعمل‌ها، سوالات و دستورهای ساده را درک کنید.
 • نسبت به دستور زبان پایه از جمله ساختارها و زمان‌های ساده آگاه باشید و بتوانید به‌خوبی از آنها استفاده کنید.
 • بتوانید از کلمات و عبارات مناسب برای پاسخ‌دادن به سوالات استفاده کرده و گفتگوها را با استفاده از آنها ادامه دهید.

شرکت در آزمون شهروندی از دیگر شرایط بسیار مهمی است که برای اخذ اقامت کانادا از طریق شهروندی وجود دارد. از جمله سوالاتی که در این آزمون از شما پرسیده می‌شود می‌توان به سوالاتی در خصوص موضوعات زیر اشاره کرد:

 • تاریخ
 • جغرافیا
 • اقتصاد
 • دولت
 • قوانین
 • نمادها

این آزمون‌ها معمولا به زبان انگلیسی یا فرانسوی برگزار می‌شوند و مدت‌زمان آنها نیز 30 دقیقه است. دقت داشته باشید که این آزمون دارای 20 سؤال چندگزینه‌ای یا درست و غلط خواهد بود که برای قبولی در آن شما باید حداقل 15 سؤال از این 20 سؤال را درست پاسخ دهید. درصورتی‌که موفق نشوید که حداقل نمره موردنیاز در این آزمون را دریافت کنید باید مجددا در این آزمون شرکت کنید. نکته مهمی که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که محدودیت چندانی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد؛ ولی معمولا شما بیش از چند بار در سال نمی‌توانید در آن شرکت داشته باشید. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما پیش از شرکت در این آزمون مطالعات لازم را انجام دهید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 

اقامت کانادا از طریق کار

دولت کشور کانادا این امکان را فراهم کرده تا اتباع خارجی بتوانند به‌صورت موقت در این کشور مجوز کار خود را دریافت کنند

امروزه دولت کشور کانادا این امکان را فراهم کرده تا اتباع خارجی بتوانند به‌صورت موقت در این کشور مجوز کار خود را دریافت کنند و پس از مدتی در صورت تمایل بتوانند اقامت بلندمدت یا دائم خود را نیز بگیرند. برنامه‌های مختلفی در حال حاضر برای اخذ اقامت کانادا از طریق کار در این کشور وجود دارد که هریک از این برنامه‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. پیش از هر چیز شما باید مجوز کار خود در این کشور را دریافت کنید که به شما اجازه می‌دهد تا پس از آن بتوانید اقامت این کشور را نیز بگیرید. یک نکته بسیار مهم در خصوص اقامت کشور کانادا این است که در این کشور انواع مختلف مجوز کار برای نیروهای متخصص اعطا می‌شود که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجوز کار ویژه کارفرما: این نوع مجوز باید دارای شرایط خاصی باشد. مواردی از قبیل نام کارفرما، این‌که نیروی کار تا چه مدت می‌تواند کار کند و البته محل کار باید به طور دقیق در این نوع مجوز ثبت شده باشد. کاندیداهایی که درخواست این نوع مجوز کار را دارند باید قبل از درخواست حتما پیشنهاد کاری را از سوی کارفرمای خود دریافت کرده باشند.
 • مجوز کار آزاد: این نوع مجوز به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کشور کانادا مشغول به کار شوید؛ ولی نباید فراموش کنید که این مجوز کار در کشور کانادا تنها در شرایط خاص صادر می‌شود.
 • برنامه کارگران خارجی موقت: هدف از این برنامه کمک به کارفرمایان کانادایی برای استخدام کارگران خارجی در پاسخ به کمبود نیروی کار موجود در بازار کار این کشور است. این برنامه امکان استخدام چهار گروه از نیروهای کار از جمله کارگران با مهارت بالا، کارگران با مهارت پایین، برنامه کارگران فصلی کشاورزی و برنامه مراقبین زنده است. این کارگران پیش از ورود به کشور کانادا حتما باید یک پیشنهاد شغلی تایید شده را دریافت کرده و از این طریق مجوز کاری خود در این کشور را نیز گرفته باشند.


کارکردن در کشور کانادا و اخذ اقامت کانادا از این طریق می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای این کار این است که شما می‌توانید نسبت به دریافت ویزای همراه نیز برای اعضای خانواده خود اقدام کنید. نیروهای کاری که وارد کشور کانادا می‌شوند این اجازه را دارند که اعضای خانواده خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرند. البته این به شرطی است که آنها تمکن مالی لازم برای حمایت از اعضای خانواده خود را داشته باشند. از جمله دیگر مزایای گرفتن اقامت کشور کانادا از طریق کارکردن در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میانگین درآمدی که شما در کشور کانادا می‌توانید داشته باشید میانگین درآمدی بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر است و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا شما رفاه اقتصادی بهتری را تجربه کنید.
 • سطح زندگی در کشور کانادا بسیار خوب است و به همین علت نیز شما می‌توانید در دوران کاری خود زندگی راحتی را نیز در این کشور تجربه کنید.
 • موقعیت‌های شغلی که در حال حاضر در کشور کانادا وجود دارند دارای طیف گسترده‌ای هستند که دست شما را برای انتخاب از میان آنها باز می‌گذارد.
 • یک مزیت بسیار مهم این است که شرکت‌های فعال در این کشور معمولا با بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی نیز در ارتباط هستند. همین ویژگی باعث می‌شود تا شما بتوانید موقعیت‌های مناسبی را برای پیشرفت شغلی پیش رو داشته باشید.
 • از دیگر مزایای اخذ اقامت کانادا از طریق دریافت ویزای کاری این کشور می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما می‌توانید ویزای کاری خود را به‌صورت دائم نیز دریافت کنید و نیازی نیست که تا ابد به‌صورت موقت ویزای خود را گرفته و آن را تمدید کنید.
 • معمولا ساعت کاری در کشور کانادا بسیار انعطاف‌پذیر است و به همین علت نیز شما می‌توانید مطابق با شرایط زندگی خود مشغول به کار در این کشور شوید. پس اگر شما هم علاقه‌مند به دریافت ویزای کاری هستید حتما باید کشور کانادا را در لیست خود قرار دهید.


زمانی که مشغول به کار در کشور کانادا می‌شوید باید بدانید که عوامل مختلفی می‌توانند روی میزان درآمد شما در این کشور تاثیرگذار باشند. از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موقعیت شغلی که شما مشغول به کار در آن هستید و تخصصی که دارید
 • میزان تخصص و تجربه‌ای که در کار خود دارید. معمولا داشتن یک رزومه خوب و جذاب به شما کمک می‌کند تا بتوانید در موقعیت‌های شغلی با درآمد بالاتر مشغول به کار شوید.
 • شرکت و مجموعه‌ای که در حال کارکردن با آن هستید از دیگر عوامل بسیار مهمی است که می‌تواند به میزان زیادی روی میزان درآمد شما اثرگذار باشد.
 • شهری که شما مشغول به کار در آن هستید نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی میزان درآمد شما در این کشور داشته باشد.

اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا در این کشور مشغول به کار شوید باید بدانید که برخی از موقعیت‌های شغلی تقاضای بیشتری در کشور کانادا دارند و مشغول به کار شدن در این موقعیت‌های شغلی می‌تواند شانس شما را برای اخذ اقامت کانادا به میزان زیادی افزایش دهد. از جمله این موقعیت‌های شغلی می‌توان به مواردی مانند توسعه‌دهنده نرم‌افزار، مدیر منابع انسانی، مهندس مکانیک، جوشکار، تکنسین حسابداری، پرستاری، کارگر انبار، راننده و … اشاره کرد. البته شما می‌توانید در موقعیت‌های شغلی دیگر نیز درخواست خود را به ثبت برسانید؛ ولی در این موقعیت‌ها شانس شما برای استخدام‌شدن بیشتر خواهد بود.
در ادامه قصد داریم مهم‌ترین مدارکی که شما برای اخذ اقامت کشور کانادا از طریق کارکردن در این کشور به آنها نیاز دارید را نیز به شما معرفی کنیم:

 • مدارک شخصی مانند شناسنامه و کارت ملی که حتما باید یک نسخه ترجمه شده از آنها به زبان انگلیسی را نیز تهیه کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید.
 • پاسپورت معتبر که حتما باید دارای اعتبار کافی باشد.
 • مدارک شغلی و رزومه شغلی که برای خود ایجاد کرده‌اید که هرچه پربارتر باشد شانس شما برای پیداکردن کار در این کشور نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.
 • نامه‌ای مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کشور کانادا را دارید.
 • نامه‌ای از مراجع قضایی مبنی بر عدم سوپیشینه شما که حتما باید به تایید مراجع قضایی کشور رسیده باشد و بهتر است که یک نسخه انگلیسی از آن نیز تهیه شود.
 • مدارک تحصیلی شما که بهتر است مرتبط با موقعیت شغلی باشد که قصد استخدام‌شدن در آن را دارید.
 • داشتن مدرک زبان نیز از جمله مهم‌ترین شرایطی است که برای کارکردن در کشور کانادا وجود دارد و حتما باید این مدرک را در لیست مدارک خود قرار دهید.

پس از این‌که موفق شدید ویزای کانادا برای کارکردن در این کشور را دریافت کنید پس از دو الی سه سال کارکردن در کانادا این اجازه به شما داده می‌شود تا بتوانید درخواست خود برای دریافت اقامت دائم این کشور را در اداره مهاجرت این کشور به ثبت برسانید و به‌این‌ترتیب مراحل مربوط به اخذ اقامت دائم خود را آغاز کنید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل (اقامت دائم کانادا بعد از تحصیل)

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد

تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد و شما هم می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و روند مهاجرت خود به این کشور را بهبود ببخشید. دانشگاه‌های کشور کانادا دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا شرایط بهتری برای پیشرفت علمی شما به وجود بیاید. دقت داشته باشید که تحصیل در کشور کانادا تنها اقامت موقت این کشور را در اختیار شما قرار می‌دهد و پس از دوران تحصیل شما باید مراحلی را طی کنید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطح علمی بالای دانشگاه‌های این کشور باعث می‌شود تا مدرکی که شما از آنها دریافت می‌کنید دارای اعتبار بالایی باشد و شما بتوانید از این مدرک تحصیلی در هرجای دنیا برای ادامه تحصیل یا کارکردن استفاده کنید.
 • امکاناتی که در دانشگاه‌های کشور کانادا به شما ارائه می‌شود امکاناتی بسیار جذاب هستند که استفاده از آنها شما را وارد مسیر پیشرفت خواهد کرد و می‌توانید به پیشرفت دلخواه خود دست پیدا کنید.
 • تنوع رشته‌هایی که امروزه امکان تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید بسیار زیاد است و اگر شما قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشید می‌توانید با دستی باز از میان این رشته‌ها گزینه مدنظرتان را انتخاب کنید.
 • در دانشگاه‌های کشور کانادا این امکان برای شما فراهم شده است تا بتوانید در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل شده و درآمد بالایی داشته باشید.
 • هزینه تحصیلی مناسب دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کشورهای دیگر از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا به شمار می‌آید که باعث می‌شود تا هرساله دانشجویان بین‌المللی زیادی تقاضای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند.
 • در دانشگاه‌های کشور کانادا بورسیه‌های تحصیلی مختلفی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که شما هم می‌توانید از این بورسیه‌های تحصیلی استفاده کرده و به‌این‌ترتیب هزینه‌های خود را در این کشور کاهش دهید.
 • با اخذ ویزای تحصیلی کانادا این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید اعضای خانواده خود شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز به این کشور ببرید. مهم‌ترین شرط برای این کارداشتن تمکن مالی برای حمایت از اعضای خانواده است.
 • شما در زمان تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانید برای کاهش هزینه‌هایی که دارید به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوید که مدت‌زمانی که اجازه کارکردن در طول هفته را دارید به مقطع تحصیلی شما بستگی خواهد داشت.


یکی از مهم‌ترین ملزومات برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا و اخذ اقامت کانادا از این طریق این است که شما حتما باید مدرک زبان خود را دریافت کرده باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی از اهمیت زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برخوردار است. در خصوص این موضوع باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که شما حتما باید نمره‌ای بالاتر از نمره میانگین را در آزمون‌های زبان دریافت کنید تا بتوانید اجازه ورود به این کشور را پیدا کنید. از طرف دیگر برخی از دانشگاه‌های کشور کانادا ممکن است نمره خاصی را مدنظر داشته باشند که در این صورت با مراجعه به آدرس سایت رسمی دانشگاه می‌توانید اطلاعات کاملی را درباره این موضوع به دست بیاورید.
داشتن تمکن مالی از دیگر شرایط بسیار مهمی است که امروزه برای اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور لازم و ضروری است. شما باید مدرک بانکی معتبر مبنی بر داشتن تمکن مالی را به سفارت این کشور تحویل دهید. البته اگر بتوانید از بورسیه‌های تحصیلی این کشور استفاده کنید می‌توانید این تمکن مالی را تا حد زیادی کاهش دهید.
درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کشور کانادا هستید و قصد دارید اقامت کانادا را از این طریق دریافت کنید نیازمند مدارک زیر خواهید بود:

 • در اولین قدم شما باید مدارک شخصی که در بخش‌های قبلی نیز بیان کردیم را آماده کنید که در کنار آنها حتما باید پاسپورت معتبر نیز داشته باشید تا بتوانید ویزای کشور کانادا را بگیرید.
 • کلیه مدارک تحصیلی از جمله مهم‌ترین مدارکی است که شما برای اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا به آن نیاز پیدا خواهید کرد. شما باید ریزنمرات تمامی دوره‌های تحصیلی قبلی خود را نیز به دانشگاهی که قصد اخذ پذیرش از آن را دارید ارائه دهید.
 • حتما باید یک رزومه علمی جذاب را به زبان انگلیسی یا فرانسوی تهیه کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید.
 • داشتن مدرک از زبان دیگر شرایط بسیار مهمی است که پیش‌ازاین نیز درباره آن صحبت کردیم. پس حتما مدرک زبانتان را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید.
 • انگیزه‌نامه از دیگر مدارک مهمی است که برای اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به آن نیاز دارید.
 • درصورتی‌که توصیه‌نامه‌ای از اساتید دوره‌های تحصیلی پیشین خود دارید پیشنهاد ما به شما این است که حتما این توصیه‌نامه را نیز در لیست مدارکتان قرار دهید تا شانس بیشتری برای اخذ اقامت کشور کانادا داشته باشید.


هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا بسیار مناسب است و البته شما می‌توانید بورسیه‌های تحصیلی این کشور را نیز دریافت کنید که بدون شک می‌تواند به کاهش هزینه‌های شما کمک شایانی کند. عوامل مختلفی روی هزینه‌های تحصیلی شما در این کشور تاثیرگذار خواهند بود که از جمله این عوامل می‌توان به دانشگاهی که شما انتخاب کرده‌اید، شهری که در حال زندگی در آن هستید، سبک زندگی که شما برای خود انتخاب می‌کنید و عواملی ازاین‌قبیل اشاره کرد. دقت داشته باشید که بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور کانادا تنها به دانشجویانی اعطا می‌شوند که دارای توانمندی‌های علمی بالایی باشند. به همین علت زمانی که شما در مصاحبه‌های حضوری و غیرحضوری دانشگاه‌های کشور کانادا شرکت می‌کنید باید حتما تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید بهترین بازخورد را از اساتید دریافت کرده و نظر آنها را به خود جلب کنید. به‌این‌ترتیب شانس بالایی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور کانادا خواهید داشت.
برای اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا شما باید مراحلی را طی کنید. در اولین قدم باید با مراجعه به آدرس ایمیل اساتیدی که در دانشگاه مدنظرتان فعالیت دارند ایمیلی را برای آنها ارسال کرده و رزومه خود را در اختیار آنها قرار دهید. درصورتی‌که رزومه شما مورد تایید آنها قرار گیرد از شما می‌خواهند تا در یک جلسه مصاحبه آنلاین شرکت کرده و به سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید. دقت داشته باشید که در همین مرحله اگر شما بتوانید نظر آنها را جلب کنید معمولا می‌توانید نامه پذیرش را از آنها دریافت کنید. پس از دریافت نامه پذیرش شما باید مدارکی که بیان کردیم را آماده کرده و اقدام به تعیین وقت سفارت کشور کانادا کنید. پس از تعیین وقت سفارت این کشور ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت کشور کانادا مشخص شده است. در تاریخ مشخص شده شما باید با دردست‌داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه کرده و مراحل حضوری برای اخذ ویزا و اقامت این کشور را طی کنید.
بهتر است اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا را دارید حتما سعی کنید کمی زودتر درخواست خود را ارسال کنید تا بتوانید مراحل مربوط به اخذ بورسیه را نیز به‌درستی طی کنید. پس از دوران تحصیل شما می‌توانید اقامت دائم خود را نیز در این کشور دریافت کنید. برای این کار کافی است در رشته خود به دنبال یک موقعیت شغلی در کشور کانادا باشید. پس از پیداکردن چنین موقعیت شغلی می‌توانید به اداره مهاجرت کشور کانادا مراجعه کرده و درخواست خود را برای دریافت اقامت کانادا به‌صورت دائمی به ثبت برسانید. در ادامه اگر مشکلی در خصوص مدارک و شرایط شما وجود نداشته باشد درخواست شما تایید خواهد شد و شما می‌توانید اقامت دائم خود را بگیرید.

اقامت کانادا با خرید ملک

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که همواره از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که همواره از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند. به همین علت نیز دولت این کشور هیچ‌گاه به سرمایه‌گذاری شما در این کشور نه نمی‌گوید. بااین‌حال نباید فراموش کرد که دولت این کشور نسبت به پول‌شویی حساسیت‌های زیادی دارد. به همین علت نیز شما باید به‌صورت کاملا قانونی و درست اقدام به خرید ملک در این کشور کنید. داشتن بودجه مالی کافی یکی از مهم‌ترین شروطی است که در خصوص خرید ملک در این کشور وجود دارد. یک نکته بسیار مهم دیگر که درباره خرید ملک در این کشور وجود دارد این است که هریک از استان‌های این کشور دارای قوانین و سیاست‌های مخصوص به خود در زمینه مالیات هستند که باید با این قوانین نیز آشنا شده و اطلاعات کاملی را درباره هریک از استان‌ها به دست بیاورید.
یکی از جذابیت‌های اصلی خرید ملک در کشور کانادا این است که شما به‌عنوان یک شخص خارجی می‌توانید در این کشور اقدام به دریافت وام مسکن کنید. البته نباید فراموش کنید که این نوع وام معمولا به‌تمامی افراد اعطا نمی‌شود و دارای شرایطی است که بدون داشتن این شرایط نمی‌توانید اقدام به اخذ وام کنید. نکته مهم دیگری که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که خرید ملک در این کشور به‌هیچ‌وجه یکی از گزینه‌های مهاجرتی و اخذ اقامت کانادا به شمار نمی‌آید. بااین‌حال داشتن یک دارایی در کشور کانادا می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا بتوانید از طریق سایر روش‌ها به کشور کانادا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنید. پس اگر شما هم سرمایه کافی را برای سرمایه‌گذاری در این کشور و خرید ملک در آن دارید و به دنبال یک سرمایه‌گذاری مطمئن و هموارکردن مسیر مهاجرت خود به این کشور هستید بدون شک خرید ملک می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.
از جمله مدارک مهمی که برای خرید ملک در این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی که حتما باید این مدارک را از یک بانک معتبر دریافت کرده و آن را به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کرده باشید.
 • مدارک مربوط به ملکی که قصد خرید آن را دارید.
 • پاسپورت معتبر و البته ویزایی که برای ورود به کشور کانادا از آن استفاده کرده‌اید.

خرید ملک در کشور کانادا می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا قیمت ثابت ملک است که باعث می‌شود تا یک سرمایه‌گذاری مطمئن در این کشور به شمار بیاید. از طرف دیگر شما با داشتن یک ملک مسکونی در این کشور می‌توانید شرایط بهتری برای اقامت در کانادا داشته باشید. مزیت مهم دیگر خرید ملک در این کشور این است که شما می‌توانید زمانی که در کشور کانادا حضور ندارید ملک خود را اجاره دهید و از این طریق درآمد خوبی را در کشور کانادا داشته باشید.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از امتیازاتی که دولت این کشور به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد اقامت کانادا به‌صورت دائم است

در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم که کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید و دولت این کشور امکانات زیادی را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده است. یکی از امتیازاتی که دولت این کشور به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد اقامت کانادا به‌صورت دائم است که اخذ آن بدون شک آرزوی بسیاری از افراد است. برنامه ویزای سرمایه‌‎گذاری این کشور بیشتر برای آن دسته از کارآفرینان بااستعداد و نخبه‌ای است که قصد دارند به اقتصاد این کشور کمک کرده و یک کسب‌وکار موفق را در کشور کانادا راه‌اندازی کنند. به همین علت نیز شرایط متعددی وجود دارد که توسط کارشناسان دولتی این کشور بررسی می‌شود تا مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور در اختیار شما قرار گیرد.
یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور سرمایه‌گذاری از طریق برنامه‌های استانی است. استان‌های مختلف کشور کانادا هرساله برنامه‌های متعددی را برای جذب سرمایه‌گذار ارائه می‌دهند که شما هم می‌توانید در این برنامه‌ها شرکت کرده و شانس خود را برای پذیرفته‌شدن و اخذ اقامت کانادا امتحان کنید. یکی دیگر از راه‌های بسیار خوبی که برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور کانادا است. برای این کار شما باید حتما دارای تجربه کاری در حوزه مدیریت یک شرکت داشته باشید تا بتوانید یک شرکت خوب را در کشور کانادا ثبت کنید. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که داشتن یک طرح تجاری موفق نیز می‌تواند شانس شما را برای اخذ مجوزهای موردنیاز برای ثبت شرکت در این کشور افزایش دهد.
از جمله مهم‌ترین مدارکی که شما برای ثبت شرکت در کشور کانادا به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی به‌منظور اخذ ویزای این کشور
 • داشتن پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی باشد و شما بتوانید با استفاده از آن اقدام به اخذ ویزای خود کنید.
 • مدارک تحصیلی که اگر مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه‌ای باشد که قصد شرکت در آن را دارید می‌تواند شانس شما را برای دریافت مجوز افزایش دهد.
 • مدارک شغلی مرتبط و به‌خصوص رزومه‌ای که برای خود ایجاد کرده‌اید.
 • طرح تجاری که حتما باید توسط کارشناسان دولتی این کشور مورد تایید قرار گیرد.
 • داشتن تمکن مالی و ارائه مدارکی به‌منظور اثبات این موضوع

ثبت شرکت در کشور کانادا می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران این کشور داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در این کشور این است که شما می‌توانید از وام‌های دولتی که توسط دولت این کشور ارائه می‌شود استفاده کرده و به‌این‌ترتیب به پیشرفت هرچه بهتر شرکت خود نیز کمک کنید. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که با ثبت شرکت در این کشور و اخذ اقامت کانادا از این طریق به شما اجازه داده می‌شود تا بتوانید اعضای خانواده خود را نیز به این کشور ببرید بدون این‌که هیچ‌گونه محدودیتی برای شما وجود داشته باشد. ثبت شرکت در کشور کانادا یکی از امن‌ترین رو‌‌ش‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا نیز به شمار می‌آید. یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع این است که در کشور کانادا شرایط اقتصادی بسیار خوبی وجود دارد که امنیت اقتصادی را در این کشور بالا می‌برد.
درصورتی‌که قصد ندارید از طریق ثبت شرکت در کشور کانادا اقدام به اخذ اقامت این کشور کنید و به دنبال راهی هستید که مشکلات اداری کمتری داشته باشد می‌توانید با خرید یک بیزینس نیز این اقامت را دریافت کنید. خرید بیزینس در کشور کانادا یک روش بسیار جذاب برای مهاجرت به این کشور به شمار می‌آید. برای خرید بیزینس در این کشور ابتدا بهتر است که حوزه کاری خود را مشخص کرده و از میان کسب‌وکارهای فعال یکی از را برای خرید انتخاب کنید. در همین مرحله بهتر است که از کارشناسانی که در این زمینه دارای تجربه و تخصص بیشتری هستند نیز مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.
پس از این‌که بیزینس مدنظرتان را انتخاب کردید باید از طریق یکی از انواع ویزاهای کشور کانادا که در ادامه معرفی می‌کنیم وارد خاک این کشور شوید. ورود به خاک این کشور برای خرید بیزینس از اهمیت زیادی برخوردار است. شما باید با مراجعه به سازمان‌های مربوطه با کمک وکیل خود شرایط اولیه خرید بیزینس را برآورده کرده و سپس با پرداخت مبلغ کامل آن اقدام به خرید بیزینس و تغییر مالکیت آن کنید. برای خرید بیزینس نیز شما تقریبا همان مدارکی را نیاز خواهید داشت که در بخش ثبت شرکت بیان کردیم و البته باز هم نباید فراموش کنید که مهم‌ترین مدرک موردنیاز شما در این زمینه مدارک مالی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای خرید بیزینس در این کشور را دارید خواهد بود.
خرید بیزینس در این کشور نیز مزایای متعددی از جمله دریافت ویزای همراه، امکان دریافت وام‌های بانکی و … را برای شما خواهد داشت که می‌توانید از این مزایای استفاده کرده و نهایت بهره را از آنها ببرید. نکته مهم دیگر این است که اگر شما یک بیزینس را در این کشور خریداری کنید می‌توانید ویزای کار خود را نیز بگیرید و به‌این‌ترتیب این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که بتوانید اقامت کانادا را به‌صورت دائم دریافت کنید و برای همیشه در این کشور زندگی کنید.
دقت داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا حداقل سرمایه موردنیاز در روش‌های مختلف متفاوت خواهد بود. بااین‌حال به طور میانگین می‌توان گفت که شما به مبلغی 200 هزاردلاری برای مهاجرت به این کشور و سرمایه‌گذاری در آن نیاز پیدا خواهید کرد. دقت داشته باشید که این حداقل سرمایه‌ای است که شما برای این کار به آن نیاز دارید و درصورتی‌که قصد داشته باشید شانس خود را برای اخذ مجوز سرمایه‌گذاری در کشور کانادا افزایش دهید می‌توانید این سرمایه اولیه را افزایش دهید.
در زمان سرمایه‌گذاری در کشور کانادا داشتن تحقیقات اولیه از اهمیت زیادی برخوردار است. شما باید با کمک افرادی که تخصص و تجربه بیشتری در این زمینه دارند تلاش کنید تا روشی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید که کارایی بیشتری را باتوجه‌به شرایط شما داشته باشد.
به‌طورکلی باید توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در کشور کانادا می‌تواند مزایای زیر را برای شما داشته باشد:

 • دولت این کشور پشتیبانی زیادی را از شما خواهد داشت و به شما کمک می‌کند تا بتوانید وارد مسیر پیشرفت شرکت و کسب‌وکار خودتان شوید.
 • برنامه‌های متعددی که توسط دولت این کشور به شرکت شما ارائه می‌شود می‌تواند کمک‌های شایانی را در اختیار شما قرار دهد.
 • شما با ثبت شرکت در این کشور امکان ارتباط با مشاغل و شرکت‌های بین‌المللی را نیز خواهید داشت که می‌تواند فرصت‌های پیشرفت بسیار جذاب و طلایی را در اختیار شما قرار دهد.
 • امکان معاملات بین‌المللی از طریق شرکت‌های مختلف در داخل کشور کانادا وجود دارد که شرکت شما نیز می‌تواند از این مزیت نهایت بهره را ببرد.
 • دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت می‌تواند به شما کمک کند تا سودآوری و درآمد بسیار خوبی را در این کشور تجربه کنید.

اقامت کانادا از طریق ویزاهای نسبی و خانوادگی و حمایت مالی

یکی از جذاب‌ترین روش‌هایی که امروزه برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد دریافت ویزاهای نسبی، خانواده و حمایت مالی است

یکی از جذاب‌ترین روش‌هایی که امروزه برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد دریافت ویزاهای نسبی، خانواده و حمایت مالی است که می‌توانند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشند و به شما کمک کنند تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به این کشور مهاجرت کنید. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در سال‌های اخیر بیش از 400 هزار مهاجر از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کرده و موفق شده‌اند تا ویزای خود را بگیرند. دو شرط اصلی در خصوص این نوع ویزا وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 1. به اعضای خانواده شما اجازه می‌دهد تا به کشور کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم خود را در این کشور دریافت کنند.
 2. شما به‌عنوان یک فرد متعهد به تامین نیازهای اولیه و حمایت مالی از شخص خواهید بود.

برای این‌که شما بتوانید از اعضای خانواده خود در این کشور حمایت مالی کنید باید چندین شرط رعایت شود که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور باشید.
 • 18 سال یا بیشتر داشته باشید.
 • قادر به حمایت مالی از شخص مورد حمایت خود برای چندین سال باشید.

سوال دیگری که ممکن است دراین‌خصوص برای شما به وجود آمده باشد این است که از چه افرادی می‌توانیم حمایت مالی کرده و آنها را به این کشور بیاوریم؟ در پاسخ به این سوال می‌توان به همسر، شریک عادی، فرزندان وابسته، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ اشاره کرد. البته در این زمینه استثناهایی نیز وجود دارد که ممکن است بتوانید از آنها استفاده کنید. میزان درآمدی که شما باید داشته باشید تا بتوانید از اعضای خانواده خود در این کشور حمایت مالی انجام دهید به عوامل مختلفی وجود دارد. بااین‌حال در بیشتر مواقع شما حداقل باید بتوانید نیازهای اولیه و حداقل درآمد لازم را داشته باشید تا بتوانید ویزای آنها را دریافت کنید.
نکته بسیار مهمی که باید دراین‌خصوص به آن دقت داشته باشید این است که حتما باید تعهدنامه‌ای را امضا کنید که مسئولیت افرادی که وارد کشور کانادا شده و قصد دریافت اقامت این کشور را دارند بپذیرید. از جمله مهم‌ترین مراحلی که شما باید طی کنید تا بتوانید این نوع اقامت کشور کانادا را برای اعضای خانواده خود بگیرید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطمینان حاصل کنید که معیارهای واجد شرایط بودن برای اسپانسر شدن را دارید.
 • اطمینان حاصل کنید بستگانی که قصد حمایت مالی از آنها را دارید معیارهای واجد شرایط بودن برای اخذ اقامت کانادا را دارند.
 • حتما با مراجعه به وزارت مهاجرت در کشور کانادا مراحل اولیه برای ورود آنها به کشور کانادا را طی کرده و مدارکی که در این زمینه موردنیاز است و معمولا هرسال نیز تغییر می‌کند را آماده کنید.
 • هزینه‌های اولیه برای ارسال درخواست حمایت از اعضای خانواده خود را پرداخت کرده و رسید آن را در لیست مدارک خود قرار دهید.
 • درخواست خود را به وزارت مهاجرت کشور کانادا ارسال کرده و منتظر بمانید تا مورد تایید قرار بگیرد.

زمانی که این اقدامات را با موفقیت انجام دهید این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید اعضای خانواده خود را وارد این کشور کنید. نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که حمایت مالی از اعضای خانواده در کشور کانادا ممکن است نیازمند هزینه زیادی باشد. به همین علت شما باید با آمادگی کامل این کار را انجام دهید. البته درصورتی‌که شما یک مسکن خوب دارید که بتوانید اعضای خانواده خود را در آن جای دهید و دارای یک موقعیت شغلی مناسب و با درآمد معقول در کشور کانادا نیز هستید باید بدانید که دریافت ویزای خانوادگی برای اعضای خانواده کار چندان سختی نیز برای شما نخواهد بود.
از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این نوع ویزا به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی شخصی که قصد ورود به خاک کشور کانادا را دارد و البته مدارک شخصی فردی که اقامت کشور کانادا را دارد و قصد دارد از شخص دیگر حمایت مالی کند.
 • مدارک مالی شخصی که قصد حمایت مالی دارد مبنی بر این‌که از تمکن مالی لازم برای حمایت برخوردار است. این مدرک حتما باید توسط یک بانک معتبر که در آن حساب دارید مورد تایید قرار بگیرد و در اختیار اداره مهاجرت کشور کانادا قرار بگیرد.
 • داشتن بیمه درمانی از جمله مهم‌ترین مدارکی است که باید به آن دقت داشته باشید. بدون داشتن بیمه درمانی کشور کانادا معمولا اجازه ورود به خاک این کشور به شما داده نخواهد شد.
 • درصورتی‌که دعوت‌نامه‌ای در این زمینه وجود دارد حتما این دعوت‌نامه نیز باید در لیست مدارک قرار گرفته و در اختیار وزارت مهاجرت کشور کانادا قرار گیرد.

اخذ اقامت کانادا از طریق این روش می‌تواند مزایای بسیار زیادی را نیز برای شما داشته باشد. اولین و شاید بتوان گفت یکی از مهم‌ترین مزایای این روش برای اخذ اقامت این است که سرعت دریافت ویزا در آن بسیار بالاست و شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید ویزا و اقامت اعضای خانواده خود را دریافت کنید. از طرف دیگر باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که محدودیتی در دریافت اقامت و ویزا وجود ندارد. پس اگر شما تمامی شرایط لازم برای ورود اعضای خانواده‌تان به این کشور را داشته باشید می‌توانید مطمئن باشید که ویزا و اقامت آنها صادر خواهد شد و در این مسیر با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوید.
نکته مهم دیگری که باید در این زمینه به آن دقت داشت این است که در ابتدا که اعضای خانواده قصد ورود به خاک کشور کانادا را دارند ویزا و اقامت دائم برای آنها صادر نخواهد شد. این ویزا نوعی ویزای موقت است که آنها فعلا برای مدت‌زمانی مشخص اجازه حضور در خاک کشور کانادا را پیدا خواهند کرد. پس از مدتی اگر مشکلی در زمینه مهاجرت به کشور کانادا وجود نداشته باشد آنها می‌توانند مراحل مربوط به اخذ اقامت کانادا به‌صورت دائم را آغاز کرده و درخواست رسمی خود را در این زمینه به ثبت برسانند.

اقامت کانادا از طریق ازدواج

دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج با شخصی که اقامت این کشور را دارد می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد

اگر شما هم علاقه‌مند به مهاجرت به کشور کانادا هستید و برای این کار به دنبال یک روش جذاب و کارآمد و سریع هستید بدون شک دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج با شخصی که اقامت این کشور را دارد می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد. یکی از اشتباهات رایجی که در این زمینه وجود دارد این است که بسیاری از افراد گمان می‌کنند به‌محض این‌که به شخصی که اقامت کشور کانادا را دارد یا این‌که شهروند این کشور است ازدواج کنند به‌صورت خودکار تابعیت و اقامت این کشور را دریافت می‌کنند؛ درحالی‌که این‌چنین نیست و تمامی متقاضیان باید فرایند شهروندی خود را به طور کامل طی کنند. البته این به آن معنا نیست که شما نمی‌توانید با همسر خود در کانادا زندگی کنید؛ بلکه به این معناست که برای این که یک شهروند کانادایی به شمار بیایید باید مراحل مربوط به آن را طی کنید. اصلی‌ترین شرطی که در این زمینه وجود دارد نیز این است که شما حداقل در 5 سال گذشته 1095 روز در کشور کانادا حضور داشته باشید.
یکی از مهم‌ترین ملزومات ازدواج و دریافت اقامت کانادا از این طریق این است که حتما باید شخصی که اقامت کشور کانادا را دارد 18 سال را به اتمام رسانده باشد تا بتواند حمایت مالی از همسر خود را برعهده بگیرد. در اولین قدم برای مهاجرت از این طریق شخصی که اقامت کشور کانادا را دارد باید حتما توسط اسپانسر مورد تایید قرار بگیرد و سپس همسر او می‌تواند درخواست خود را برای دریافت اقامت این کشور ارسال کند. یکی از نکات مثبتی که در خصوص حمایت مالی همسر در مهاجرت به کانادا وجود دارد این است که حتما نیازی نیست که مدارک دقیق در خصوص تمکن مالی همسر وجود داشته باشد تا امکان مهاجرت به وجود بیاید؛ بلکه به‌طورکلی با داشتن یک شرایط اولیه مناسب نیز می‌توان تاییدیه‌های موردنیاز برای ازدواج و دریافت اقامت همسر را گرفت. احتمالا یکی دیگر از سوالاتی ممکن است در خصوص اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج در این کشور برای شما هم به وجود آمده باشد این است که چقدر طول می‌کشد تا پس از ازدواج شخص بتواند ویزا و اقامت دائم خود را دریافت کند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پس از ازدواج و دریافت اقامت موقت شخص می‌تواند در کشور کانادا حضور داشته باشد. بااین‌حال پس از دو سال از گذشت رابطه شخص می‌تواند درخواست خود برای صدور اقامت دائم را ارسال کرده و منتظر بماند تا دولت این کشور شرایط ازدواج آنها را بررسی کرده و نتیجه نهایی را اعلام کند.
زمانی که شما مدارک خود را به دولت این کشور تحویل می‌دهید تا 45 روز طول خواهد کشید که وضعیت پرونده شما بررسی شده و نتیجه نهایی آن به شما اعلام شود. پس حتما باید در طول این مدت صبر و حوصله کافی داشته باشید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ اقامت کشور کانادا از این طریق وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی زوجین که حتما باید به‌صورت نسخه ترجمه شده در اختیار دولت کشور کانادا قرار گیرد.
 • مدارک مربوط به ازدواج که حتما باید یک نامه رسمی از سازمانی باشد که ازدواج شما در آن به ثبت رسیده است.
 • مدارک اولیه مربوط به تمکن مالی شخصی که قصد حمایت از همسر خود در کشور کانادا را دارد.
 • در صورت امکان‌داشتن مدرک زبان شخصی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارد نیز می‌تواند شانس اخذ ویزا را چندبرابر کند.

از جمله مزایای مهمی که دریافت اقامت کانادا از طریق ازدواج می‌تواند برای شما داشته باشد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا ویزای شما در این روش صادر شود بسیار کوتاه است و معمولا شما چالش جدی را در این زمینه نخواهید داشت.
 • برای دریافت اقامت کشور کانادا از این طریق شما نیازمند هیچ‌گونه مدرک تخصصی نخواهید بود و صرفا داشتن مدرک ازدواج و البته مدرک زبان می‌تواند برای شما کافی باشد.
 • در این روش معمولا جلسات مصاحبه حضوری در سفارت نیز به شکل ساده‌تری انجام می‌شود.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

افراد زیادی از سراسر دنیا تقاضای پناهندگی در کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور را دارند

امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا تقاضای پناهندگی در کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور را دارند. گروه‌های مختلف از افراد می‌توانند هرساله به این کشور پناهنده شده و پیگیری دریافت اقامت خود را انجام دهند. این افراد ممکن است به دلایل مختلف از جمله ترس موجه از آزار و شکنجه توسط دولت، تفاوت نژاد، دین، عقیده سیاسی یا … مورد آزار رسیده باشند و در نتیجه دولت کشور کانادا امکانی را برای آنها فراهم کرده تا بتوانند در این کشور پناهنده شوند. پناهندگی یکی از روش‌های بسیار سخت برای اخذ اقامت کانادا به شمار می‌آید که امروزه با وجود تقاضای زیادی که برای آن وجود دارد؛ ولی به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که برای این موضوع وجود دارد این است که با پناهنده شدن در کشور کانادا در واقع شما تا یک سال یا حتی بیشتر نمی‌توانید مشغول به کار شوید و حتی ممکن است در برخی از موارد مورد آزار و اذیت قرار بگیرید. بااین‌حال ازآنجایی‌که این شانس برای شما وجود دارد که پس از یک سال اقدامات لازم را برای اخذ اقامت خود کنید این گزینه نیز می‌تواند در دسترس شما قرار داشته باشد.
امروزه بسیاری از افراد سودجویی‌های زیادی را از طریق پناهندگی انجام می‌دهند و با دریافت هزینه‌های بالا به شما تضمین می‌دهند که می‌توانید خیلی سریع ویزا و اقامت کانادا را دریافت کنید. در خصوص این دسته از افراد باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که به جز دولت کشور کانادا هیچ شخصی در خصوص حضور شما در کشور کانادا و دریافت اقامت این کشور توسط شما تصمیم‌گیری نخواهد کرد. پس به‌هیچ‌وجه گول این افراد را نخورید و تلاش کنید تا طبق مسیر پیش رفته و به این کشور پناهنده شوید. یکی از مهم‌ترین اقداماتی که پیشنهاد می‌کنیم حتما در این راستا انجام دهید این است که تلاش کنید تا از موسسات مهاجرتی معتبری که در حال حاضر در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید که موسسه مهاجرتی ما می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که برای انجام این کار پیش روی شما قرار دارد.
پناهنده شدن به کشور کانادا هزینه مالی چندانی برای شما نخواهد داشت و شما تنها باید هزینه زندگی خود در این کشور و در کمپ‌های پناهندگی را پرداخت کنید. بااین‌وجود اصلی‌ترین هزینه‌ای که شما باید در این مسیر پرداخت کنید هزینه معنوی است؛ چراکه سختی‌های زیادی ممکن است در طول این مسیر برای شما به وجود بیاید.
به‌طورکلی کارشناسان معمولا پیشنهاد می‌کنند که به‌هیچ‌وجه از روش پناهندگی برای مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله کشور کانادا استفاده نکنید. بااین‌حال اگر شما احساس می‌کنید که این روش تنها روشی است که برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا برای شما باقی‌مانده است به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قدرت ریسک‌پذیری خود را بالا ببرید تا در برابر مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد تاب‌آوری خوبی داشته باشید.

اقامت کانادا از طریق تولد

دریافت اقامت کشور کانادا از طریق تولد یکی از روش‌های رایجی است که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد

دریافت اقامت کشور کانادا از طریق تولد یکی از روش‌های رایجی است که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد و بسیاری از والدین خارجی علاقه‌مند هستند تا از این روش برای دریافت اقامت فرزند خود استفاده کنند. مطابق با قوانینی که در کشور کانادا وجود دارد هر نوزادی که در این کشور به دنیا بیاید به طور خودکار اقامت کشور کانادا را دریافت خواهد کرد. البته این اصل در حال حاضر توسط تعداد کمی از کشورهای دنیا مورد پذیرش است؛ ولی دولت کشور کانادا آن را قبول دارد. البته نباید فراموش کنید که برای افزایش شانس اخذ اقامت دائم کودک بهتر است که حداقل یکی از والدین تابعیت کشور کانادا را داشته باشند؛ ولی بدون داشتن این تابعیت نیز امکان اخذ شهروندی و اقامت کانادا وجود خواهد داشت.
اصلی‌ترین مزیت دریافت اقامت کشور کانادا از طریق تولد فرزند این است که هیچ شرایط خاصی برای والدین وجود ندارد که باعث شود تا کودک اقامت کشور کانادا را نگیرد. کودکی که در خاک این کشور به دنیا می‌آید به طور خودکار شهروند کشور کانادا شناخته خواهد شد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا حتی بسیاری از والدینی که مقیم کشور کانادا نیستند نیز برای زایمان فرزند خود به این کشور بیایند. از جمله حقوقی که کودک متولد شده در کشور کانادا از آن برخوردار خواهد بود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حق اقامت در کانادا یا سفر به کانادا در هر زمان و بدون نیاز به اخذ ویزای این کشور
 • امکان دریافت و برخورداری از مزایایی مانند تحصیل رایگان در این کشور و خدمات اجتماعی ارائه شده به شهروندان کانادایی

البته نباید فراموش کنید که والدین کودکی که در این کشور به دنیا آمده از هیچ‌گونه مزایای برخوردار نخواهند بود. درصورتی‌که والدین کودک تصمیم داشته باشند که به همراه فرزندشان در این کشور بمانند باید ویزای اقامت موقت را دریافت کنند که راه‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که در بخش‌های قبلی درباره هریک از این روش‌ها صحبت کردیم. نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که نوزادانی که در خاک کشور کانادا به دنیا می‌آیند و به طور خودکار اقامت کانادا را دریافت می‌کنند پس از خروج از این کشور همچنان مقیم و شهروند این کشور هستند و هر زمان که بخواهند می‌توانند به کشور کانادا مهاجرت کرده و زندگی بهتری را در این کشور تجربه کنند.
درصورتی‌که شما هم والدینی هستید که قصد دارید فرزند خود را در خاک کشور کانادا به دنیا بیاورید در اولین قدم باید تلاش کنید تا یکی از انواع ویزاهای کشور کانادا را دریافت کنید. برای اخذ چنین ویزایی شما می‌توانید از ویزای توریستی استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تا با کمترین هزینه و به ساده‌ترین شکل ممکن وارد خاک کشور کانادا شوید. افرادی که به دلایل توریستی وارد خاک این کشور شده و فرزند خود به دنیا می‌آورند هیچ اقدام غیرقانونی انجام نداده‌اند و فرزند آنها شهروند کشور کانادا به شمار خواهد آمد. البته نباید فراموش کنید که هزینه تولد فرزند در کشور کانادا ممکن است کمی بالا باشد و این مسئله چالش‌هایی را برای والدین به وجود بیاورد. بااین‌حال اگر شما هم مشکل مالی ندارید می‌توانید از این طریق ویزا و اقامت کشور کانادا را برای فرزند خود دریافت کنید.
به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که برای دریافت اقامت کانادا از طریق تولد نیازمند مدارک زیادی نخواهید بود.

از جمله مهم‌ترین مدارکی که در این زمینه نیاز هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدرک تولد فرزند شما که حتما باید توسط دولت و بیمارستانی در این کشور مورد تایید قرار گرفته باشد تا بتوان از آن برای اخذ اقامت کشور کانادا استفاده کرد.

 • مدرک ازدواج والدین کودک که حتما باید مدرک رسمی ازدواج آنها باشد.
 • مدارک شناسایی خود نوزاد
 • مدارک شناسایی مربوط به والدین نوزاد

اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی، استارت‌آپ، کارآفرینی

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق خوداشتغالی، استارت‌آپ و کارآفرینی

امروزه اخذ اقامت کشور کانادا از طریق خوداشتغالی، استارت‌آپ و کارآفرینی نیز امکان‌پذیر است که شما می‌توانید بر اساس نیازها و سلایقی که دارید از هریک از این روش‌ها نیز برای مهاجرت به کشور کانادا استفاده کنید. این برنامه بیشتر برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند کسب‌وکاری را در این کشور راه‌اندازی کنند. این نوع اقامت با نام اقامت استارت‌آپ یا کارآفرینی نیز شناخته می‌شود که دارای مزایای بسیار زیادی است. اکثر افرادی که قصد اخذ این نوع ویزا را دارند حتما باید دارای ایده‌ای در حوزه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، علمی و … باشند تا بتوانند بر همین اساس اقدام به راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید در کشور کانادا کنند. یکی از مهم‌ترین مدارکی که در این زمینه موردنیاز است مستنداتی در خصوص طرح ارائه شده برای راه‌اندازی استارت‌آپ است. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این نوع اقامت کانادا این است که طیف گسترده‌ای از افراد از جمله هنرمندان، نویسندگان و … نیز می‌توانند از آن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق و مهاجرت به کشور کانادا استفاده کنند.
از جمله شرایط بسیار مهمی که امروزه برای اخذ اقامت کشور کانادا از این طریق وجود دارد می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

 • شما باید حداقل دانش لازم در زمینه زبان انگلیسی را داشته باشید و مدرک زبان خود را نیز دریافت کرده باشید.
 • دارای سابقه کاری حداقل دو‌ساله در حوزه‌ای که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در آن را دارید باشید.
 • در زمینه مجامع بین‌الملل نیز دارای سابقه کاری خوبی باشید و بتوانید در حوزه فروش بین‌الملل نیز فعالیت کنید.
 • حداکثر سن شما نیز باید 55 سال باشد، در غیر این صورت اقامت کشور کانادا در اختیار شما قرار نخواهد گرفت.
 • از جمله مهم‌ترین شرایطی که در این زمینه وجود دارد این است که شما حتما باید نامه‌ای از بانک دریافت کنید که مبنی بر تمکن مالی شما برای حمایت مالی از ایده‌ای است که برای خود طراحی کرده‌اید.

کارآفرینی در کشور کانادا می‌تواند مزایای زیادی از جمله مزایای زیر را نیز برای شما به همراه داشته باشد:

 • شما می‌توانید در مدت‌زمانی بسیار کوتاه اقدام به اخذ اقامت خود کنید بدون این‌که مشکلی برای شما در این مسیر به وجود بیاید.
 • می‌توانید از امکانات و خدمات ارائه شده توسط دولت این کشور استفاده کرده و به بهترین شکل ممکن به کشور کانادا مهاجرت کنید.
 • دولت این کشور وام‌های مختلفی را نیز برای افرادی که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور را دارند ارائه می‌دهد که با استفاده از این وام‌ها می‌توانید بخش عمده‌ای از هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکارتان را پرداخت کنید.
 • مزیت بسیار مهم دیگر این روش برای اخذ اقامت کانادا این است که شما می‌توانید از این طریق ویزای همراه را برای اعضای خانواده خود نیز دریافت کنید بدون این‌که محدودیت چندانی در این زمینه برای شما وجود داشته باشد.
 • از دیگر مزایای مهم راه‌اندازی یک کسب‌وکار و کارآفرینی در این کشور می‌توان به شرایط اقتصادی بسیار خوب کشور کانادا اشاره کرد که باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاری در آن روش بسیار جذابی برای کسب درآمد باشد.
 • شما برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید در کشور کانادا گزینه‌های متفاوتی را پیش رو خواهید داشت که هریک از این گزینه‌ها دارای شرایط و ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. شما می‌توانید بر اساس علاقه و سابقه کاری که دارید هریک از موضوعات و حوزه‌های مختلف را انتخاب کرده و کسب‌وکاری را بر اساس نیازهای دولت کشور کانادا در آن حوزه راه‌اندازی کنید.

زمانی که قصد دارید از طریق خوداشتغالی و راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور کانادا اقامت این کشور را بگیرید بدون شک مدارک مهمی را نیاز خواهید داشت. به‌عنوان‌مثال شما حتما باید مدارک شخصی و پاسپورت معتبری را تهیه کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید. از طرف دیگر شما به مدارک شغلی که داشته‌اید نیز نیاز پیدا خواهید کرد؛ چراکه بدون داشتن این مدارک شما نمی‌توانید سابقه کاری خود را به دولت این کشور اثبات کنید. دو قطعه عکس پاسپورتی مناسب را نیز حتما باید تهیه کنید که در آن تصویر صورت شما به‌صورت کاملا واضح آمده باشد و از طرفی این عکس حتما باید دارای پس‌زمینه سفید باشد.
درصورتی‌که گواهی‌نامه‌های مربوط به صلاحیت آموزشی را دریافت کرده‌اید حتما باید این گواهینامه‌ها را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید. در بخش قبلی اشاره کردیم که یکی از مهم‌‎ترین شرایطی که برای اخذ ویزا و اقامت این کشور از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار وجود دارد داشتن تمکن مالی است. به همین علت نیز شما باید حتما مدرک تمکن مالی خود را از بانک دریافت کرده و آن را در لیست مدارکی که برای خود تهیه کرده‌اید قرار دهید. آخرین مدرک موردنیاز برای اخذ اقامت کانادا از طریق راه‌اندازی استارت‌آپ در این کشور نیز مدرک معاینه پزشکی است که نشان‌دهنده این خواهد بود که شما از نظر روحی و جسمی مشکلی برای زندگی و اقامت در این کشور نخواهید داشت.
برای اخذ اقامت کشور کانادا از طریق این روش شما نیازمند مدارک خاصی خواهید بود که از جمله آنها نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی و شخصی مانند شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی باشد.
 • مدارک شغلی مرتبط که بهتر است با کسب‌وکاری که در حال حاضر قصد راه‌اندازی آن را دارید ارتباط داشته باشد.
 • مدارک تحصیلی مرتبط
 • نامه‌ای مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای حمایت از طرح تجاری که ارائه داده‌اید را دارید.
 • طرح تجاری که حتما باید توسط کارشناسان مورد تایید قرار گیرد و به همین علت نیز شما باید در زمان تنظیم آن دقت و توجه زیادی داشته باشید.

معرفی انواع ویزاهای کانادا برای گرفتن اقامت

یکی از نکات بسیار مهمی که باید در خصوص دریافت اقامت کانادا به آن دقت داشته باشید این است که ویزاهای این کشور دارای انواع مختلفی هستند که هریک از انواع آن دارای مزایا و نکات مخصوص به خود است. از جمله مهم‌ترین انواع ویزاهای کشور کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای دانشجویی یا تحصیلی:

این نوع ویزا به دانشجویانی اعطا می‌شود که قصد دارند در دانشگاه‌های کشور کانادا مشغول به تحصیل شوند. این دانشجویان می‌توانند پس از دوران تحصیل خود به‌راحتی در موقعیت‌های شغلی بسیار جذابی مشغول به کار شده و به درآمد بالایی نیز برسند. از طرفی آنها می‌توانند با کارکردن در کشور کانادا ویزا و اقامت خود را تمدید کرده و آن را به اقامت دائم نیز تبدیل کنند.

ویزای توریستی:

ویزای توریستی کانادا از دیگر انواع ویزاهای این کشور به شمار می‌آید. افرادی که قصد دارند از این کشور و جاذبه‌های گردشگری که دارد دیدن کرده و سفرهای خود را در این کشور بگذرانند می‌توانند از این نوع ویزا و مزایای آن نهایت بهره را ببرند.

ویزای کاری کانادا:

زمانی که شما قصد دریافت اقامت کانادا را دارید گزینه‌های مختلفی برای اخذ اقامت و ویزا پیش روی شما قرار خواهد گرفت که یکی از جذاب‌ترین آنها ویزای کاری این کشور است. با دریافت ویزای کاری این اجازه به شما داده می‌شود تا نزد یک یا چند کارفرما در این کشور مشغول به کار شده و از این طریق اقامت خود را نیز دریافت کنید.

ویزای تجاری:

ویزای تجاری که امروزه با نام ویزای سرمایه‌گذاری نیز شناخته می‌شود از دیگر ویزاهای رایج کشور کانادا به شمار می‌آید. آن دسته از افرادی که قصد دارند کسب‌وکاری را در این کشور راه‌اندازی کنند یا این‌که علاقه‌مند هستند تا در این کشور و در بخش‌های مختلف آن سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند این نوع ویزای کشور کانادا را دریافت کرده و وارد خاک این کشور شوند. این برنامه هم در سطح کشوری به افراد علاقه‌مند ارائه می‌شود و هم شما می‌توانید از برنامه‌های استانی ارائه شده در این کشور استفاده کرده و به‌این‌ترتیب ویزا و اقامت خود را دریافت کنید.


در این کشور انواع مختلف دیگری از ویزاها نیز وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ویزای نیروهای متخصص فدرال و … اشاره کرد. هریک از این ویزاها دارای شرایط مخصوص به خود هستند که در بخش‌های قبلی درباره برخی از آنها صحبت کردیم و اطلاعاتی را درباره شرایط و مدارک موردنیاز برای اخذ هریک از این روش‌های دریافت ویزا و اقامت در اختیار شما قرار دادیم. یک نکته بسیار مهم که باید در خصوص انواع ویزاهای این کشور بدانید این است که شما برای اخذ این ویزاها حتما باید مشخص کنید که کدام‌یک از انواع این ویزاها می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند. انتخاب بهترین نوع ویزا همواره از اهمیت بسیار زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا برخوردار است که شما هم باید دقت و توجه لازم را به این مسئله داشته باشید.
برای این‌که مشخص کنید کدام‌یک از انواع ویزاهای کشور کانادا می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند باید به چند نکته مهم دقت داشته باشید. در اولین قدم شرایط خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که شرایط شما با کدام ویزاها سازگارتر است. در گام بعدی باید تمکن مالی خود را بررسی کرده و تخصص‌هایی که دارید را روی میز قرار دهید. در گام آخر نیز باید اطلاعات به‌دست‌آمده از هریک از انواع ویزاهای این کشور را بررسی کرده و یکی را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید.

کارت اقامت کانادا و تمدید آن

زمانی که موفق می‌شوید اقامت کانادا را دریافت کنید یک کارت اقامت به شما اعطا می‌شود که درواقع مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید در این کشور زندگی کنید. نکته بسیار مهمی که درباره این کارت اقامت وجود دارد این است که دارای مدت‌زمان اعتبار محدودی است و به همین علت نیز پس از به اتمام رسیدن اعتبار آن شما باید مجددا اقدام به تمدید آن کنید تا برای حضور در خاک کشور کانادا مشکلی را نداشته باشید. معمولا ویزایی که برای شما صادر می‌شود دارای اعتباری ۵ساله خواهد بود. پس از این 5 سال شما باید مراحل مربوط به تمدید کارت اقامت خود را دنبال کنید.


از جمله مراحل بسیار مهمی که باید برای این کار طی کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در اولین قدم شما باید فرم‌هایی که در این زمینه وجود دارند را دریافت کرده و آنها را با اطلاعات درست و معتبر پر کنید.
 • در مرحله بعدی شما باید دو قطعه عکس مناسب را تهیه کنید. این عکس‌ها بهتر است که به‌صورت عکس‌های پاسپورتی تهیه شوند؛ چراکه این عکس‌ها معمولا دارای کیفیت بالایی هستند و می‌توانند گزینه مناسبی برای کارت اقامت شما باشند.
 • یک فرم درخواست پس از این مرحله در اختیار شما قرار می‌گیرد که شما باید در آن درخواست خود مبنی بر این‌که قصد دارید کارت اقامت خود را در این کشور تمدید کنید نوشته و آن را در اختیار سازمان‌های مربوطه در کشور کانادا قرار دهید.
 • در همین مرحله شما باید مدارک خود را نیز آماده کرده و به‌صورت تکمیل شده در اختیار داشته باشید.
 • مرحله بعدی مربوط به پرداخت هزینه‌هایی است که برای تمدید کارت اقامت شما در این کشور وجود دارد. نکته بسیار مهمی که در خصوص این هزینه باید به آن دقت داشته باشید این است که این هزینه هرساله تغییر پیدا می‌کند. به همین علت نیز باید اطلاعات دقیق آن را از مراجع رسمی دریافت کنید. با پرداخت این هزینه شما باید رسید مربوط به آن را نگهداری کرده و در لیست مدارکی که دارید قرار دهید.
 • در گام آخر نیز شما باید فرم درخواستی که پر کرده‌اید را به همراه تمامی مدارکی که دارید با استفاده از پست ارسال کرده و منتظر تایید نهایی آن باشید.

 

یکی از مطالب بسیار مهمی که در خصوص اقامت کانادا مطرح می‌شود مربوط به اقامت دائم و موقت این کشور است که هریک از آنها دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند و مزایای خاصی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. ویزاهای موقتی که در این کشور صادر می‌شود ویزاهایی هستند که در آنها تاریخ و زمان حضور شما در این کشور مشخص شده است و پس از به اتمام رسیدن این تاریخ شما باید به کشور خود بازگردید مگر این‌که قصد داشته باشید با استفاده از روش‌های دیگری اقامت خود در کشور کانادا را تمدید کنید. یکی از انواع ویزاهای موقت این کشور ویزای تحصیلی کشور کانادا است که برای دانشجویانی اعطا می‌شود که قصد تحصیل در این کشور را دارند. مدت‌زمان اعتبار این ویزا معمولا بر اساس دوره‌ای که دانشجو در آن شرکت کرده مشخص می‌شود و دانشگاه مقصد مشخص‌کننده این میزان اعتبار خواهد بود. در برخی از موارد ویزای کاری کشور کانادا نیز یک ویزای موقت است که نیروهای کار می‌توانند پس از به اتمام رسیدن مهلت اعتبار آن اقدام به تمدید این مهلت کرده و مدت‌زمان بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند.
البته نباید فراموش کنید که در برخی از مواقع نیروهای کار می‌توانند اقامت دائم کشور کانادا را نیز دریافت کنند و از این نظر مشکل و محدودیتی برای آنها وجود نخواهد داشت. نکته بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که برای اخذ اقامت دائم حتما باید تاییدیه کارفرمای خود را دریافت کرده باشید تا اجازه اقامت دائم به شما داده شود. از دیگر انواع اقامت موقتی که در کشور کانادا به شما اعطا می‌شود می‌توان به ویزای توریستی این کشور اشاره کرد. افرادی که قصد گردشگری در این کشور را دارند می‌توانند به‌صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند و از خدماتی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد نهایت بهره را ببرند. در کنار تمامی انواع اقامت کانادا که به‌صورت موقت به افراد اعطا می‌شوند امروزه امکان اخذ شهروندی این کشور یا اقامت دائم آن نیز وجود دارد که البته این نوع اقامت دارای شرایط سخت‌تری است و شما باید با چالش‌های بیشتری درگیر شوید تا بتوانید اقامت خود را بگیرید.
یکی از انواع اقامت دائم در این کشور اقامت کاری است که درباره آن به طور مفصل صحبت کردیم. نوع دیگری از این نوع اقامت‌ها اقامت سرمایه‌گذاری است. ازآنجایی‌که امروزه دولت کشور کانادا اهمیت زیادی برای سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور قائل است امکان دریافت ویزای دائم را برای آنها فراهم کرده که شما هم می‌توانید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. نکته بسیار مهمی که درباره این نوع اقامت وجود دارد این است که شما از طریق آن می‌توانید اقامت دائم اعضای خانواده خود را نیز دریافت کنید و از این نظر محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.
از دیگر انواع اقامت دائم در کشور کانادا می‌توان به اقامت از طریق تولد اشاره کرد. در این نوع اقامت نیز فرزندی که در کشور کانادا به دنیا می‌آید اقامت دائم این کشور را در اختیار خواهد داشت و می‌تواند هر زمان که بخواهد به این کشور مهاجرت کند.

اقامت کانادا برای ایرانیان

اقامت کانادا برای ایرانیان در سال 2023

یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های دریافت اقامت کانادا برای هر شخص ایرانی این است که در این کشور تعداد زیادی از ایرانیان زندگی می‌کنند که امکان ایجاد ارتباط اجتماعی بسیار قوی را در این کشور برای شما فراهم می‌کند. در هر کشوری وجود افرادی که هم‌وطن باشند می‌تواند جذابیت‌های بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد و به شما کمک کند تا شرایط بهتری را برای زندگی در آن کشور تجربه کنید. این مسئله در کشور کانادا نیز صادق است و زمانی که شما موفق می‌شوید ویزای این کشور را دریافت کرده و اقامت آن را بگیرید می‌توانید زندگی بهتری را در آن تجربه کنید. یک نکته مثبت در خصوص اقامت کشور کانادا برای ایرانیان این است که شما می‌‌توانید در بهترین موقعیت‌های شغلی در این کشور مشغول به کار شده و درآمد بالایی را تجربه کنید. از طرف دیگر ایرانیان باتوجه‌به جمعیت بالایی که در شهرهای مختلف این کشور دارند می‌توانند زندگی اجتماعی بهتری را نیز داشته باشند و با یکدیگر ارتباطات خوبی را ایجاد کنند.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید طبق آخرین آمارهایی که در این حوزه منتشر شده است بیش از 400 هزار ایرانی مختلف در حال زندگی در کشور کانادا هستند که نشان‌دهنده آمار بسیار عجیب‌وغریب مهاجرت ایرانیان به این کشور است. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که دولت این کشور نیز امکانات بسیار جذابی را در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد و شرایط زندگی را برای آنها ساده‌تر کرده است. معمولا ایرانیانی که به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند از طریق ویزای کاری یا تحصیلی اقامت خود را دریافت می‌کنند. بااین‌حال برخی از افرادی که سرمایه بیشتری در اختیار دارند از روش سرمایه‌گذاری نیز برای مهاجرت به این کشور استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.
نکته مهم دیگری که باید درباره دریافت اقامت کانادا برای ایرانیان بدانید این است که بیشتر ایرانیانی که در حال حاضر در این کشور در حال زندگی هستند معمولا شهرهای شلوغ را برای زندگی در این کشور انتخاب می‌کنند که از جمله این شهرها می‌توان به شهرهای ونکوور، تورنتو یا مونترال اشاره کرد. اتاوا از دیگر شهرهای بسیار جذابی است که برای ایرانیان می‌تواند گزینه خاص و منحصربه‌فردی باشد؛ چراکه ایرانیان زیادی در حال حاضر در این شهر زندگی می‌کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و قصد دارید بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید حتما باید حضور ایرانیان در آن شهر را به‌عنوان یک عامل بسیار مهم در انتخاب خود قرار دهید؛ ولی نباید فراموش کنید که این تنها عامل مهم در انتخاب شما نیست. شما باید موارد دیگری را نیز مدنظر قرار دهید که مهم‌ترین آن هزینه زندگی در کشور کانادا است.
عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند روی هزینه زندگی شما در این کشور تاثیرگذار باشند که در ادامه به طور مفصل درباره هریک از آنها صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را به شما ارائه خواهیم داد. از طرف دیگر آب‌وهوای شهری که برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنید و البته خدمات رفاهی و امکانات اجتماعی که در آن شهر وجود دارد از دیگر عوامل مهمی هستند که باید به آنها دقت داشته باشید.

هزینه اقامت کانادا

اقامت در کشور کانادا دارای هزینه‌های زیادی خواهد بود که برای مقیم این کشور شدن باید حتما این هزینه‌ها را نیز مدنظر قرار دهید. به‌طورکلی باید بدانید که هزینه زندگی در این کشور کمی بالاست؛ ولی ازآنجایی‌که امروزه میانگین درآمد در کشور کانادا نیز بالاست مردم این کشور رفاه بسیار خوبی را تجربه می‌کنند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا بسیاری از افراد از سراسر دنیا تقاضای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت کانادا را داشته باشند.

از جمله مهم‌ترین عواملی که می‌توانند روی میزان هزینه‌های شما در این کشور تاثیرگذار باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که هریک به نوبه خود از اهمیت زیادی برخوردار هستند:

شهری که شما برای زندگی انتخاب می‌کنید: کشور کانادا دارای استان‌ها و شهرهای متعددی است که زندگی در هریک از آنها می‌تواند هزینه مخصوص به خود را برای شما داشته باشد. هریک از این شهرها باتوجه‌به جمعیتی که دارند، امکاناتی که در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهند و عواملی ازاین‌قبیل دارای هزینه‌های مخصوص به خود هستند. پس در زمان مهاجرت به این کشور باید در اولین قدم حتما شهری که قصد زندگی‌کردن در آن را دارید مشخص کرده باشید.

سبک زندگی شما: کشور کانادا یکی از کشورهایی است که مردم با سبک‌های زندگی مختلف می‌توانند در آن کنار یکدیگر زندگی کرده و تجربه بسیار جذابی را به دست بیاورند. نوع سبک زندگی که شما برای زندگی در کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور انتخاب می‌کنید عامل بسیار مهم دیگری است که می‌تواند به طور مستقیم روی هزینه‌های شما در این کشور تاثیرگذار باشد.

نوع ملکی که به‌عنوان مسکن خود در این کشور انتخاب می‌کنید: هزینه مسکن در کشور کانادا ممکن است در نگاه اول کمی بالا به نظر برسد؛ ولی نباید فراموش کرد که شما با کمی زمان‌گذاشتن می‌توانید بهترین ملک‌ها را با مناسب‌ترین قیمت ممکن در این کشور پیدا کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که ملک‌هایی که در حومه شهر قرار دارند معمولا دارای قیمت پایین‌تری هستند و با پرداخت هزینه مناسب می‌توان اقدام به خرید و استفاده از آنها کرد.

هزینه‌های شخصی شما در این کشور: این‌که شما از غذای آماده استفاده می‌کنید یا این‌که با خرید مواد اولیه غذای خود را درست می‌کنید و بسیاری از عواملی ازاین‌دست مانند نوع وسایل نقلیه‌ای که شما از آنها استفاده می‌کنید از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند روی هزینه‌های شخصی شما در کشور کانادا تاثیرگذار باشند و به همین نسبت به نیز روی هزینه‌های کلی شما در این کشور تاثیر بگذارند. پس اگر شما هم قصد کاهش هزینه‌های خود در این کشور را دارید پیشنهاد ما این است که حتما روی این هزینه‌های شخصی تمرکز کرده و تلاش کنید تا جای ممکن این هزینه‌ها را نیز کاهش دهید که بدون شک به کاهش هزینه‌های کلی شما کمک خواهد کرد.

هزینه خرید خودرو: هزینه خرید خودرو در این کشور ممکن است کمی بالا باشد؛ ولی بااین‌حال نباید فراموش کرد که هزینه حمل‌ونقل عمومی نیز می‌تواند کمی بالا باشد.

مهاجرت از طریق گرفتن اقامت در کانادا

مهاجرت به کشور کانادا دارای روش‌های مختلفی است که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که اکثر افراد برای مهاجرت به این کشور تجربه می‌کنند این است که پس از مهاجرت دائما مجبور هستند که ویزا و اقامت خود را تمدید کنند و این مسئله چالش‌های جدی را برای آنها به وجود آورده است. یکی از بهترین راهکارهایی که برای این افراد وجود دارد این است که از طریق گرفتن اقامت کانادا به این کشور مهاجرت کنند تا بتوانند بدون مشکل در آن اقامت داشته باشند و کسی مزاحم آنها نشود. در خصوص روش‌هایی که برای اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد در بخش‌های قبلی صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه داده‌ایم. بااین‌وجود نباید فراموش کنید که معمولا دشواری دریافت اقامت دائم در کشور کانادا بسیار سخت‌تر از اقامت موقت است. پس اگر شما هم قصد دارید از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنید پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنید.

مدت‌زمان دریافت اقامت کانادا

یکی از سوالات جالبی که ممکن است در خصوص دریافت اقامت کانادا برای شما هم به وجود آمده باشد این است که چقدر طول می‌کشد تا بتوانیم اقامت کانادا را دریافت کنیم؟ پاسخ‌دادن به این سوال نیازمند ارائه اطلاعات بسیار زیادی است که در قالب این مقاله نمی‌گنجد. به همین علت نیز در این بخش قصد داریم به طور خلاصه به بررسی این موضوع بپردازیم و نکاتی خلاصه در این زمینه به شما ارائه دهیم. به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که روشی که شما برای مهاجرت انتخاب می‌کنید می‌تواند تاثیر زیادی روی مدت‌زمان پاسخ‌گویی به درخواست شما داشته باشد. مثلا اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را داشته باشید ابتدا باید نامه پذیرش خود را دریافت کنید. زمانی که نامه پذیرشتان را دریافت کردید معمولا زمان زیادی نمی‌گذرد که درخواست ویزای شما نیز بررسی شده و نتیجه آن به شما اعلام خواهد شد. معمولا این بازه زمانی بین یک هفته تا یک ماه خواهد بود که زمان چندان زیادی به نظر نمی‌رسد.
این مدت‌زمان ممکن است برای انواع ویزای کاری کشور کانادا متفاوت باشد و شما ممکن است نیازمند صرف زمان بیشتری باشید تا بتوانید اقامت این کشور را بگیرید. در برخی از برنامه‌های شغلی استانی که در این کشور وجود دارند ممکن است روند پیگیری درخواست‌های شما برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت کانادا تا شش ماه نیز برسد که زمان طولانی خواهد بود. پس اگر شما هم قصد دارید از طریق چنین روش‌هایی برای مهاجرت به کشور کانادا و دریافت اقامت این کشور اقدام کنید پیشنهاد ما به شما این است که حتما کمی زودتر اقدام کنید تا با مشکلات زمانی در این زمینه مواجه نشوید. اگر بخواهیم کمترین و بیشترین زمان بررسی درخواست صدور اقامت را بررسی کنیم می‌توان کمترین بازه را بین یک ماه تا 6 هفته و بیشترین را نیز 6 ماه دانست.

مزیت گرفتن اقامت کانادا

در این بخش قصد داریم درباره برخی از مهم‌ترین مزایایی که اخذ اقامت کشور کانادا ممکن است برای شما داشته باشد صحبت کرده و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید مطالعه این بخش می‌تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

 • اولین مزیت اخذ اقامت کانادا این است که مهاجرت به این کشور روند تقریبا ساده‌ای دارد و کشور کانادا یکی از کشورهایی است که سخت‌گیری‌های کمتری را برای ارائه ویزا به ایرانیان دارد. همین مسئله نیز باعث می‌شود تا روند مهاجرت ایرانیان به این کشور کمی ساده‌تر شود و شما به شکل بهتری بتوانید روند مهاجرت به این کشور را پیگیری کنید.
 • مزیت بسیار مهم دیگری که مهاجرت به کشور کانادا می‌تواند برای شما داشته باشد شرایط اقتصادی بسیار خوب در این کشور است که باعث می‌شود تا رفاه اقتصادی خوبی در آن وجود داشته باشد. این شرایط اقتصادی خوب باعث می‌شود تا شما به‌عنوان یک مهاجر بتوانید زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنید و در همان ابتدای ورود خود به این کشور با مشکلات مالی مواجه نشوید. از طرف دیگر این شرایط اقتصادی برای سرمایه‌گذاران نیز فرصت‌های جذابی را ایجاد می‌کند تا بتوانند در بخش‌های مختلف این کشور سرمایه‌گذاری کنند.
 • شرایط زندگی خوب و البته ارتباطات اجتماعی یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کشور کانادا به شمار می‌آید. در این کشور شما می‌توانید انواع تجربیات جدید را به دست بیاورید که بدون شک می‌تواند کمک کند تا زندگی جذابی را تجربه کنید. مردم این کشور معمولا ارتباط بسیار خوبی را با مهاجران خارجی برقرار می‌کنند و همین ارتباط نیز باعث می‌شود تا مهاجران بتوانند خیلی سریع به جو، فرهنگ و محیط این کشور عادت کرده و زندگی خود را آغاز کنند.
 • تعادل بسیار خوب بین هزینه‌های زندگی در کشور کانادا و درآمدی که شما می‌توانید در این کشور داشته باشید یکی از مزایای مهمی است که اکثر افراد توجهی به آن ندارند. در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا این تعادل وجود ندارد و همین عدم تعادل نیز باعث به‌وجودآمدن مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم این کشورها می‌شود. خوشبختانه در حال حاضر در کشور کانادا چنین مشکلی وجود ندارد و شما می‌توانید با خیالی راحت آن را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنید.
 • معمولا زمانی که شما اقامت کانادا را دریافت می‌کنید این امکان برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کنید. در بیشتر روش‌هایی که برای اخذ اقامت کشور کانادا وجود دارد امکان اخذ ویزای همراه نیز وجود دارد. البته نباید فراموش کرد که ویزای همراه دارای شرایط خاصی است که بدون داشتن این شرایط امکان اخذ ویزا برای شما وجود نخواهد داشت. بااین‌حال اگر شما این شرایط را داشته باشید بدون هیچ مشکلی می‌توانید ویزای همراه را برای خود بگیرید.
 • یکی از مزایای مهمی که دریافت اقامت کشور کانادا می‌تواند برای شما داشته باشد شرایط شغلی بسیار خوب در این کشور است که به شما اجازه می‌دهد تا در موقعیت‌های شغلی مختلف مشغول به کار شده و درآمد خوبی نیز داشته باشید. تنوع بالای موقعیت‌های شغلی در این کشور و انعطاف‌پذیری در ساعت کاری از جمله مهم‌ترین مزایایی به شمار می‌آیند که برای نیروهای کار این کشور وجود دارند.
 • در کشور کانادا خدمات تحصیلی برای دانش‌آموزان و بسیاری از دانشجویان به‌صورت کاملا رایگان ارائه می‌شود. زمانی که شما موفق می‌شوید اقامت دائم یا شهروندی کشور آمریکا را دریافت کنید فرزندان شما این اجازه را خواهند داشت تا از این خدمات رایگان استفاده کنند. دقت داشته باشید که سیستم آموزشی کشور کانادا یک سیستم فوق‌العاده قدرتمند و بهینه است که می‌تواند عملکرد خوبی را در آموزش فرزندان شما داشته باشد.
 • امنیت کشور کانادا از دیگر نکات زبانزدی است که در حال حاضر در خصوص این کشور وجود دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این کشور یکی از کشورهایی است که مردم آن امنیت بسیار زیادی را احساس می‌کنند. دولت این کشور تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات را در حوزه امنیت به مردمش ارائه دهد و شرایط خوبی را برای زندگی آنها در این کشور فراهم کند.

اقامت کانادا اخذ تابعیت کانادا

برای دریافت اقامت کانادا یا اخذ تابعیت این کشور شما در گام نخست باید مدارک خود را آماده کنید. آماده‌بودن مدارک از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث می‌شود تا شانس ریجکت‌شدن درخواست شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند. بااین‌وجود بسیاری از افراد توجه چندانی به این مسئله ندارند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا پس از ارسال درخواستشان درخواست آنها رد شده و با مشکلاتی مواجه شوند. پس از این‌که مدارک خود را به‌صورت تکمیل شده آماده کردید زمان آن است که با مراجعه به سایت سفارت رسمی این کشور اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. برای تعیین وقت سفارت در آدرس سایت رسمی این سفارت فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید آن را با استفاده از اطلاعات معتبر پر کنید. پرکردن درست و با اطلاعات معتبر این فرم نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که حتما باید به آن دقت و توجه داشته باشید.
زمانی که این فرم را پرکرده و ارسال کردید ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان دقیق مراجعه شما به سفارت کشور کانادا مشخص شده است. در تاریخ و زمان مشخص شده شما باید با دردست‌داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه کرده و فرم درخواست حضوری را نیز پرکرده و در جلسه مصاحبه حضوری شرکت کنید. دقت داشته باشید که تمامی این مراحل باید توسط خود شما انجام شود و شخص دیگری نمی‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. در مرحله آخر نیز شما باید هزینه‌های مربوط به اخذ اقامت این کشور را پرداخت کرده و رسید آن را در اختیار سفارت رسمی کشور کانادا قرار دهید.
درصورتی‌که قصد دارید شهروندی این کشور و تابعیت آن را نیز دریافت کنید باید به اداره مهاجرت کشور کانادا مراجعه کرده و مراحل مشابهی را در آنجا نیز طی کنید.

سوالات پرتکرار
در این بخش قصد داریم به برخی از سوالات پرتکراری که ممکن است در خصوص دریافت اقامت کانادا وجود داشته باشد پاسخ دهیم.
آیا امکان ردشدن درخواست صدور اقامت کانادا وجود دارد؟
بله درصورتی‌که مدارک شما تکمیل نباشد یا این‌که مشکلی در مدارک یا شرایط شما وجود داشته باشد مسئولین سفارت کشور کانادا درخواست شما را برای دریافت اقامت این کشور رد خواهند کرد و شما باید دوباره تمامی مراحل اخذ اقامت و ویزای کشور کانادا را طی کنید. البته گاهی اوقات می‌توان نسبت به ریجکت شدن درخواست صدور ویزا و اقامت این کشور اعتراض کرد و نتایج مثبتی را نیز گرفت.


بهترین روش برای دریافت اقامت کانادا کدام روش است؟
انتخاب بهترین روش برای این کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. این‌که دقیقا شرایط شما چگونه شرایطی است؟ چه مشکلاتی در مسیر مهاجرتی شما وجود دارد؟ چه میزان سرمایه برای مهاجرت به کشور کانادا و دریافت اقامت این کشور دارید؟ و مواردی ازاین‌قبیل همگی می‌توانند روی انتخاب بهترین روش برای اخذ اقامت کانادا تاثیرگذار باشند که در زمان انتخاب روش مدنظرتان حتما باید به تمامی این عوامل دقت و توجه کافی را داشته باشید.


آیا هزینه دریافت اقامت کشور کانادا زیاد است؟
خیر این هزینه در مقایسه با هزینه دریافت اقامت بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی دیگر مناسب‌تر است. از طرف دیگر نباید فراموش کنید که در برخی از موارد امکان کاهش این هزینه‌ها نیز وجود دارد که شما می‌توانید از این امکان نیز استفاده کنید.


تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کشور کانادا چقدر است؟
میزان تمکن مالی که شما برای دریافت اقامت کشور کانادا به آن نیاز دارید نیز کاملا به روشی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد. این هزینه ممکن است از 2000 دلار شروع شده و به مبالغ چند صدهزار دلار نیز برسد.


آیا پس از تحصیل در کانادا می‌توان مشغول به کار در این کشور شد؟
بله دانشجویانی که در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های کشور کانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند پس از دوران تحصیل خود در این کشور مشغول به کار شوند. آنها می‌توانند با پیداکردن یک کارفرمای خوب و ارسال درخواست برای کارکردن حتی اقامت دائم خود را نیز بگیرند و از این نظر محدودیتی برای آنها وجود نخواهد داشت.


چقدر طول می‌کشد تا درخواست صدور اقامت و ویزای ما تایید شود؟
معمولا این مدت‌زمان نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که روی این مدت‌زمان تاثیرگذار هستند می‌توان به مواردی مانند نوع ویزایی که شما انتخاب کرده‌اید، شرایط و مدارکی که آماده کرده‌اید و … اشاره کرد. بااین‌حال باید به این نکته مهم دقت داشته باشید که معمولا این مدت‌زمان بین دو هفته تا چندین ماه به طول می‌انجامد.


آیا می‌توانیم برای دریافت اقامت کاری کانادا موقعیت شغلی را خودمان انتخاب کنیم؟

بله دست شما کاملا باز است که از میان گزینه‌هایی که هرساله در این کشور ارائه می‌شود یکی را به‌دلخواه انتخاب کرده و مشغول به کار در آن شوید. البته باید بدانید که در این زمینه محدودیت‌هایی وجود دارد؛ چراکه برخی از موقعیت‌های شغلی در حال حاضر در کانادا چندان مورد تقاضا نیستند.


حداقل سرمایه موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا چقدر است؟

حداقل سرمایه‌ای که برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا موردنیاز است به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع سرمایه‌گذاری که شما قصد دارید انجام دهید و البته استانی که قصد سرمایه‌گذاری در آن را دارید. بااین‌حال به طور میانگین می‌توان گفت که حداقل سرمایه موردنیاز شما از 350 هزار دلار آغاز شده و به سمت مبالغ بالاتر حرکت می‌کند.


آیا هزینه زندگی در کشور کانادا زیاد است؟
خیر در بسیاری از موارد شما با کنترل‌کردن هزینه‌های خود می‌توانید هزینه معقولی را در این کشور داشته باشید. البته باید دقت داشته باشید که نسبت درآمدی که مردم این کشور دارند به هزینه‌های آنها بسیار معقول و به‌صرفه است و به همین علت اکثر مردم این کشور رفاه اقتصادی بسیار خوبی را در کشورشان تجربه می‌کنند.


آیا امکان کارکردن در حین تحصیل در کشور کانادا وجود دارد؟
بله باتوجه‌به خدماتی که در حال حاضر دولت کشور کانادا ارائه می‌دهد دانشجویان خارجی می‌توانند برای تامین برخی از هزینه‌های زندگی و تحصیلی خود در این کشور به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع دکترا بیشترین تعداد ساعت در هفته را می‌توانند کار کنند و دانشجویان مقطع کارشناسی نیز کمترین میزان ساعت در هفته را اجازه کار دارند.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا