زندگی در کاناداجهانگردی

تحصیل در کانادا

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی که به دنبال تحصیل با کیفیت و آینده‌ای روشن هستند، کانادا را به عنوان مقصد خود برای تحصیل انتخاب می‌کنند. مدارس کانادا نه تنها در ردیف رتبه‌های برتر جهان قرار دارند، بلکه کانادا کشوری امن و مطمئن است که بر مدارا، تنوع و عدم تبعیض بنا شده است! قصدمان شعار دادن نیست، در واقع از آنجا که اکثر جمعیت کشور کانادا مهاجر هستند، به مهاجری دیگر توهین نمی‌کنند و می‌توانید با آرامش خاطر به این کشور مهاجرت کنید. در ادامه، شرایط تحصیل در کانادا و سیستم آموزشی کانادا را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

پذیرش تحصیلی کانادا

به طور کلی مدرک قبلی در مقطع کارشناسی برای پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است، اگرچه استثناهایی وجود دارد. از آنجایی که مدارک تحصیلات تکمیلی در بیشتر موارد شامل تحقیقات مستقل و کار کمی است، دانشجویان باید دانش نظری اساسی برای انجام مطالعات مستقل خود را داشته باشند.

به منظور تعیین مناسب بودن یک نامزد برای تحصیلات تکمیلی، دانشجویان به طور کلی باید یک “ضمانت” ناظر برای آنها داشته باشند. معمولاً این از طریق مصاحبه بین دانشجوی تحصیلات تکمیلی آینده و ناظران مختلف است، جایی که دانشجو سعی می‌کند برنامه تحصیلی خود را با یک استاد راهنما مناسب علاقه مند به رشته مشابه مطابقت دهد.

تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

اخذ پذیرش و اخذ ویزا دو مرحله اساسی برای تحصیل در کانادا است. کانادا جزء کشورهایی است که امکان تحصیل برای افراد با سن بالا نیز وجود دارد. بسیاری از دانشگاه ها معیار پذیرش به دانشجو را بار علمی او می دانند و چه بسا در بسیاری از دانشگاه ها افرادی با سن بالا مشغول به تحصیل می باشند. معیارهای بسیاری برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد و شما باید دولت را برای گرفتن این ویزا مجاب کنید. از الزامات سخت گیرانه بیشتر کشور ها شرایط سنی و گپ تحصیلی فرد می‌باشد. شما با داشتن مدرک دیپلم با یک گپ تحصیلی 2 تا 3 ساله می‌توانید شانس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشید. در غیر این صورت ریسک دریافت ویزا برای شما بالا خواهد بود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

شما باید معرفی نامه و مدارک مهم مختلف (مدارک پذیرش از دانشگاه، پاسپورت معتبر، اثبات بودجه کافی برای تامین هزینه تحصیل، گواهی آزمون مهارت زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی، رسید پرداخت شهریه و گواهی پزشکی) را ارائه دهید. همچنین ممکن است لازم باشد برای ویزای اقامت موقت همراه با ویزای تحصیلی کانادا نیز درخواست دهید.

برای تحصیل در کانادا باید تا هجده سال سن داشته باشید. با وجود اینکه محدودیت سنی وجود ندارد، اما اگر خردسال هستید به مجوز تحصیل نیاز دارید. اگرچه محدودیت سنی از استانی به استان دیگر متفاوت است. شما باید یک دانشجو کانادایی یا بین المللی بین 18 تا 35 سال باشید.

تحصیل آنلاین در کانادا

اگر می خواهید تحصیلات کانادایی داشته باشید، اما نمی توانید تمام یا بخشی از تحصیلات خود را ترک کنید و به خارج از کشور مهاجرت کنید، مطالعات مجازی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. تعهد کانادا به آموزش نوآورانه و جهانی، آن را به یک پیشرو در آموزش آنلاین و آموزش از راه دور تبدیل کرده است. به لطف فناوری، دانشجویان بین المللی به تحصیلات کانادایی بسیار نزدیک شده‌اند.

آموزش از راه دور به دانشجویان بین‌المللی مانند شما اجازه می‌دهد تا از راه دور به دانشگاه‌ها و کالج‌های در سطح جهانی ما دسترسی داشته باشند و از اساتید دانشگاهی مشهور ما بیاموزند. یادگیری مجازی زمانی که قادر به حضور فیزیکی در کلاس درس نباشید از مزایای آموزش کانادایی برخوردار می شود. همچنین فرصت هایی را برای یادگیری انعطاف پذیر، اغلب در زمان و سرعت خود، ارائه می دهد.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند می توانند در حین تحصیل در کانادا یا پس از اتمام تحصیلات خود برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند، مشروط بر اینکه شرایط برنامه مهاجرتی کانادا را که تحت آن درخواست می کنند را داشته باشند. درخواست برای مجوز تحصیل کانادا و وضعیت اقامت دائم کانادا به طور همزمان به عنوان “تصمیم دو منظوره” نامیده می شود و چنین روشی توسط قانون مهاجرت کانادا رایج و پذیرفته شده است.

بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی اقامت دائم کانادا به متقاضیانی که با کانادا یا با یک استان خاص ارتباط دارند، تجربه کاری کانادا، یا مدرک تحصیلی کانادایی امتیاز محسوب می‌شود. اگر دانشجویان بین المللی کانادایی مهاجرت دائمی به کانادا را انتخاب کنند از برخی یا همه این مزایا بهره مند می شوند. لطفا توجه داشته باشید که دانشجویان بین المللی در کانادا باید اطمینان حاصل کنند که شرایط مجوز تحصیل خود را در طول اقامت خود دارند. اگر دانشجویی شرایط مجوز تحصیل خود را نقض کند، این می تواند درخواست های مهاجرتی آینده را به خطر بیندازد.

سیستم آموزشی برای تحصیل در کانادا

 بهتر است برای تحصیل در کانادا ابتدا با سیستم آموزشی این کشور آشنا شوید. سیستم آموزشی در کانادا شامل مدارس دولتی و خصوصی می‌شود، از جمله: کالج‌های اجتماعی، مؤسسات فنی، کالج‌های دوره‌های شغلی، مدارس زبان، مدارس متوسطه، کمپ‌های تابستانی، دانشگاه‌ها و کالج‌های دانشگاهی.

آموزش و پرورش بر اساس قانون اساسی کانادا یک مسئولیت استانی است، به این معنی که تفاوت های قابل توجهی بین سیستم های آموزشی استان‌های مختلف وجود دارد. با این حال، آموزش برای کانادایی ها مهم است و استانداردهای آموزشی در سراسر کشور به طور یکسان بالا هستند.

به طور کلی، کودکان کانادایی در سن چهار یا پنج سالگی به مدت یک یا دو سال به صورت داوطلبانه به مهدکودک می‌روند. همه بچه‌ها کلاس اول را در حدود شش سالگی شروع می‌کنند. سال تحصیلی معمولاً از سپتامبر تا ژوئن سال بعد ادامه دارد، اما در برخی موارد، برای تحصیل در کانادا پذیرش در ماه ژانویه نیز صورت می‌گیرد. بسته به قوانین هر استان دانش‌آموزان تا کلاس 11ام و 12 ام آموزش می‌بینند. پس از مقطع متوسطه، دانشجویان ممکن است در دانشگاه، کالج یا Cégep  شرکت کنند. Cégep  مخفف فرانسوی کالج آموزش عمومی و حرفه‌ای است و دو سال دوره عمومی یا سه سال آموزش فنی بین دبیرستان و دانشگاه را شامل می‌شود.

کیفیت آموزشی بالا تحصیل در کانادا

مؤسسات آموزشی به طور رسمی در کانادا رتبه بندی نمی‌شوند، اما در سراسر کشور مؤسسات با کیفیتی خواهید یافت. هنگام انتخاب مدرسه خود در کانادا، نوع، اندازه و مکان مؤسسه را در نظر بگیرید. اگر به یک حوزه تحصیلی خاص علاقه دارید، بررسی کنید که کدام مدارس در رشته مورد نظر شما، برنامه‌ای برای ارائه دارند.

آموزشگاه‌های زبان

کانادا دو زبان رسمی دارد، به این معنی که دانشجویان بین المللی می‌توانند برای تحصیل زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا زبان فرانسه به عنوان زبان دوم (FSL) به کانادا بیایند.

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از بین برنامه‌های زبان کوتاه‌مدت، دوره‌های آموزشی فشرده، برنامه‌های اجرایی یا تجاری و دوره‌های آمادگی تحصیلی انتخاب کنند. برخی از آموزشگاه‌های زبان برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که مطالعات کلاسی را با فعالیت‌های گردشگری و فرهنگی ترکیب می‌کنند، یا برنامه‌های مطالعه کار را برای زبان‌آموزان پیشرفته برای تمرین مهارت‌های خود در محل کار ارائه می‌دهند. علاوه بر این، دانش‌آموزان می‌توانند در زمینه آموزش ESL آموزش ببینند. تقریباً تمام دانشگاه‌ها و کالج‌های محلی دارای برنامه‌های ESL هستند. به طور کلی، اکثر مدارس خصوصی ESL از نظر الزامات برنامه و تاریخ پذیرش بسیار انعطاف پذیر هستند.

برنامه‌های FSL هم از طریق مؤسسات خصوصی و هم از طریق مؤسسات دولتی ارائه می‌شود. بیشتر مدارس FSL در استان کبک واقع شده‌اند. مانند برنامه‌های ESL، دانش‌آموزان معمولاً می‌توانند در هر زمانی از سال برای هر مدت تحصیل وارد برنامه مدرسه FSL شوند. دانشجویانی که تا شش ماه در برنامه‌های ESL یا FSL ثبت نام کرده‌اند می‌توانند بدون مجوز تحصیلی در کانادا تحصیل کنند.

مدارس متوسطه

مدارس متوسطه خصوصی، مستقل و دولتی متعددی در کانادا وجود دارد. دانش‌آموزان می‌توانند در صورت ضعف در زبان انگلیسی، برنامه فشده آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کنند. برای کسانی که مهارت‌های زبان انگلیسی قوی دارند برنامه‌های تحصیلی مختلفی وجود دارد که می تواند به دیپلم دبیرستان کانادا منجر شود.

مدارس خصوصی برای تحصیل در کانادا

مدارس خصوصی در هر استان وجود دارد و جایگزین جذابی برای خانواده‌هایی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور برای فرزندان خود هستند. بسیاری از رهبران تجاری و سیاسی کانادا فارغ‌التحصیل مدارس خصوصی با سابقه هستند. همه مدارس خصوصی باید در وزارت آموزش و پرورش در استان یا بخش خود ثبت شوند و باید برنامه درسی و سایر استانداردهای تعیین شده توسط وزارتخانه های مربوطه را رعایت کنند. خانواده ها می‌توانند مدارسی را انتخاب کنند که فقط پسرانه، فقط دخترانه یا مختلط باشند. برخی از مدارس خصوصی برنامه‌های شبانه روزی کامل را ارائه می‌دهند، برخی دیگر مدارس روزانه هستند و بسیاری هر دو را ارائه می‌دهند. بسیاری از مدارس خصوصی به یک دین مذهبی خاص پایبند هستند، بر آموزه های اخلاقی خاص تأکید می‌کنند و استانداردهای دقیق علمی را اعمال می‌کنند.

مدارس دولتی

بسیاری از مدارس دولتی کانادا در حال حاضر دانش‌آموزان بین المللی را در برنامه‌های خود می پذیرند. مدارس با بودجه دولتی در سطح محلی توسط هیئت مدیره مدارس منتخب اداره می شوند. تقریباً همه مدارس دولتی مختلط هستند و فقط برنامه‌های روزانه ارائه می‌دهند. بسیاری از هیئت های مدارس آموزش سکولار یا غیر مذهبی ارائه می‌دهند در حالی که برخی دیگر وابستگی های مذهبی دارند. با این حال، این موارد از استانی به استان دیگر متفاوت است. سیاست های پذیرش دانشجویان بین المللی و هزینه های دریافتی نیز از ناحیه ای به ناحیه دیگر متفاوت است.

کالج دوره‌های شغلی برای تحصیل در کانادا

کالج‌های شغلی در کانادا مؤسساتی با مالکیت خصوصی هستند که برنامه‌های آموزشی ارائه می‌دهند که مهارت‌های عملی را برای ورود به بازار کار پس از مدت کوتاهی آموزش به دانشجویان ارائه می‌دهند. دانش‌آموزانی که به دنبال برنامه‌های آموزشی کوتاه‌مدت در زمینه‌های چند رسانه‌ای، مطالعات فیلم، مطالعات کامپیوتری/اینترنتی، طراحی گرافیک و مهمان‌داری هستند، می‌توانند برای کالج‌های شغلی درخواست دهند.

کالج فنی/ حرفه‌ای یک مدرسه خصوصی است که هدف اصلی آن آماده سازی دانش‌آموزان برای بازار کار پس از مدت کوتاهی آموزش است. تاکید کالج‌های فنی / شغلی بر مهارت‌های عملی، طیف گسترده ای از برنامه‌این کالج‌ها را دربر می‌گیرد. آنها ممکن است در زمینه های خاصی مانند تجارت، کامپیوتر و مهارت‌های منشی تخصص داشته باشند. اگرچه این مدارس مالکیت خصوصی دارند، اما از نظر استانی تأیید و تنظیم می شوند و از حفظ استانداردها و کیفیت برنامه ها اطمینان حاصل می‌شود.

دانشکده ها و مؤسسات فنی برای تحصیل در کانادا

کالج‌ها و مؤسسات فنی انتخاب‌های آموزشی محبوب در کانادا هستند. آنها برنامه‌های حرفه‌ای 1 تا 3 ساله (اغلب شامل یک دوره کارآموزی) ارائه می‌دهند که در بازار کار بسیار کاربردی هستند. برخی از کالج‌های محلی برنامه‌های انتقال دانشگاهی را ارائه می‌کنند که به دانشجویان اجازه می‌دهد دروسی را بگذرانند که موازی با دوره‌هایی است که برای دو سال اول یک برنامه چهار ساله دانشگاه ارائه می‌شود. دانشجویان همچنان باید برای اخذ پذیرش برای تکمیل دو سال آخر برنامه چهار ساله به دانشگاه مراجعه کنند.

175 مؤسسه تحصیلات تکمیلی که اعضای انجمن کالج‌های اجتماعی کانادا (ACCC) هستند، رسماً با عناوین مختلفی از جمله کالج اجتماعی، کالج، مؤسسه فنی، کالج دانشگاهی و Cégep شناخته می‌شوند. همه این مؤسسات وظیفه اصلی پاسخگویی به نیازهای آموزشی مشاغل، صنعت و بخش‌های خدمات عمومی را دارند. آنها همچنین نیازهای آموزشی فارغ‌التحصیلان دبیرستان حرفه‌ای، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی جویای کار و همچنین نیازهای یادگیری مادام‌العمر جمعیت بزرگسال را برآورده می‌کنند. از لحاظ تاریخی، این مؤسسات به دلیل نیاز جامعه به تغییر و تحول، دیپلم ارائه داده و حداقل 18 مؤسسه در حال اعطای مدارک کاربردی و تأیید شده هستند.

برنامه‌های کالج دو تا سه ساله (یا کوتاه‌تر) معمولاً برنامه‌های درسی خاص، حرفه‌ای و متمرکز بر دانش علمی-عمومی را ارائه می‌دهند. در واقع، تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پس از اتمام دوره تحصیلی خود برای کسب مهارت‌های حرفه‌ای برای اشتغال به کالج می‌روند. برنامه‌های کالج نسبت به برنامه‌های دانشگاه بسیار مرتبط‌تر به حرفه افراد می‌باشد. برنامه‌های مرتبط با اشتغال، از جمله دوره‌های کارآموزی و آموزش مداوم، اغلب سطوح آموزشی متفاوتی را شامل شده و از رشته‌های فناوری‌ تا هنرهای خلاقانه را پوشش می‌دهد. آنها برنامه درسی و آموزش عملی را در جهت ارتقا دانشجو به یک نیروی کار ماهر و متخصص کانادایی طراحی می‌کنند. سایر برنامه‌های تمام وقت و پاره وقت شامل سلامت، کسب و کار، ارتقاء تحصیلی، هنرهای کاربردی، خدمات اجتماعی، سوادآموزی بزرگسالان و آمادگی دانشگاهی می‌باشد.

منحصربه‌فرد بودن کالج‌های کانادا در ترکیب برنامه‌های درسی کارفرما محور در مؤسسات یادگیری بسیار منحصر به فرد عمل می‌کنند. کالج‌ها مؤسساتی پویا هستند که دائماً در حال تغییر برای پاسخگویی به نیازهای اقتصادی و اجتماعی جوامع کانادا می باشند. بسیاری از کالج‌های کانادا موفق به کسب گواهینامه ISO شده‌اند و همه برای کیفیت و برتری در برآوردن نیازهای آموزشی در حال تغییر جامعه تلاش می‌کنند.

کالج‌های دانشگاهی برای تحصیل در کانادا

کالج‌های دانشگاهی کانادا، سنت‌های دانشگاه کانادا را با پایه قوی برنامه‌های کاربردی و دانشگاهی ارائه شده در محیط‌های دانشگاهی ترکیب می‌کنند. همان‌طور که از نام آن پیداست، یک کالج دانشگاهی مدارک دانشگاهی و همچنین برنامه‌های دیپلم و گواهی کالج را ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند طیف گسترده‌ای از انتخاب برنامه ارائه شده در کالج‌های دانشگاهی، از جمله برنامه‌های انگلیسی به عنوان زبان دوم
(ESL)، پیدا کنند.

به عنوان جزئی از سیستم دانشگاهی کانادا، کالج‌های دانشگاهی به دانشجویان امکان انتخاب برنامه‌های تحصیلی دانشگاهی با گرایش آکادمیک یا مدارک و گواهی‌های کالج با گرایش عملی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. به عنوان بخشی از سیستم کالج کانادا، کالج‌های دانشگاهی با خدمات پشتیبانی قوی از دانشجویان، کلاس‌های کوچک و پردیس‌هایی با امکانات فراوان در اختیار محصلان می‌گذارند. آنها همچنین ممکن است برنامه‌های ترکیبی دریافت دیپلم و برنامه‌های انتقال دانشگاه را ارائه دهند.

برنامه‌های انتقال دانشگاه

دانشجویانی که قصد اخذ مدرک در دانشگاه از طریق تحصیل در کانادا را دارند می‌توانند دو سال اول تحصیل خود را در کالج دانشگاهی به پایان برسانند. بیشتر واحدهای کسب شده در این نوع برنامه ممکن است به عنوان سال اول و دوم دوره تحصیلی به دانشگاه‌ها منتقل شود. کالج‌های دانشگاهی که برنامه‌های انتقالی را ارائه می‌دهند معمولاً با دانشگاه‌های استان‌های اطراف در ارتباط هستند، با این حال، مهم است که با کالج مورد نظر خود هماهنگ کنید تا مشخص شود که کدام دانشگاه از انتقال برنامه شما پشتیبانی می کند. شما باید مطمئن شوید که دوره‌هایی که می گذرانید با مدرکی که قصد دارید در دانشگاه وارد شوید، مناسب باشند.

آزمون‌های کلیدی برای تحصیل در کانادا

بزرگ‌ترین معیار واجد شرایط بودن برای تحصیل در کانادا، تایید آزمون IELTS/TOEFL/PTE و سایر امتحانات مورد نیاز با نمرات لازم طبق الزام دانشگاه مورد نظر است. در اینجا اطلاعات مفیدی در مورد تمام امتحانات اصلی برای تحصیل در کانادا در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

تافل

این آزمون توانایی افراد غیر بومی (Non-Native) انگلیسی را با توجه به استفاده و درک انگلیسی آمریکای شمالی در قالب Writing، Speaking و Listening، در دانشگاه و کالج بررسی خواهد کرد. آزمون تافل توسط ETS (سرویس آزمون آموزشی) برگزار می‌شود گزارش نمره را برای همه داوطلبان ارسال می­کند. قبولی در این آزمون برای پذیرش در مؤسساتی که تدریس در آنها به زبان انگلیسی است ضروری می‌باشد. چندین آژانس صدور گواهینامه، شرکت های دولتی و برنامه‌های بورس تحصیلی ممکن است از این نمرات تافل برای اطمینان از سطح مهارت زبان انگلیسی شما استفاده کنند.

آیلتس

این یک آزمون مهارت برای زبان انگلیسی است که توانایی های زبانی داوطلبان مشغول به تحصیل یا کار در کشوری که زبان انگلیسی زبان غالب برای برقراری ارتباط است، ارزیابی می­کند. متقاضیان از نظر مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار ارزیابی می­شوند. چندین برنامه بورسیه تحصیلی، سازمان های دولتی و آژانس های صدور گواهینامه نیز از نمرات آیلتس برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی استفاده می‌کنند.

PTE

این یک آزمون مبتنی بر کامپیوتر است که توانایی‌های خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن انگلیسی ‌زبانان غیر بومی را که باید مهارت خود را برای اخذ پذیرش در مؤسسات انگلیسی زبان، مؤسسات آموزش عالی و همچنین به عنوان مدرک توانایی زبان برای اثبات کنند، تجزیه و تحلیل می‌کند.

CAEL

آزمون زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL) آزمونی است که برای اهداف مختلف تحصیلی استفاده می‌شود. این برنامه برای کمک به ارزیابی میزان مهارت زبان انگلیسی متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌ها را دارند، که در آن‌ها رسانه آموزشی و و تدریس به زبان انگلیسی است، طراحی شده است. آزمون CAEL توانایی دانش‌آموزان را در استفاده از زبان انگلیسی مانند آنچه در کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا استفاده می‌شود، ارزیابی می‌کند. این امتحان یک جایگزین جدید برای سایر آزمون‌های استاندارد انگلیسی است زیرا ارزشیابی مبتنی بر موضوع است. در این آزمون، توانایی متقاضیان در مهارت‌های شنیداری، گفتاری و نوشتن ارزیابی می‌شود.

آزمون‌های عمومی برای تحصیل در کانادا

GMAT

آزمون پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیل (GMAT) برای سنجش مهارت متقاضیانی که مایل به انتخاب دوره‌های مدیریت کسب و کار(MBA) هستند برگزار می‌شود. داوطلبان بر اساس توانایی های ریاضی، انگلیسی و استدلال ارزیابی می­شوند.

LSAT

آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) یک آزمون استاندارد برای داوطلبان دانشکده حقوق است که بر اساس ارزیابی این افراد در استدلال کلامی و مهارت‌های زبانی شکل گرفته است.

GRE

آزمون سوابق فارغ‌التحصیلی (GRE) برای ارزیابی افرادی که برای شرکت در دوره‌های MS/MA در مدارس تحصیلات تکمیلی درخواست می‌دهند، انجام می‌شود. مدرک آزمون GRE نیز برای پذیرش در بسیاری از مدارس بازرگانی معتبر می‌باشد.

SAT

آزمون ارزیابی اسکولاستیک (SAT) شرکت کنندگان در آزمون را بر اساس مهارت‌های نوشتاری و سواد خواندن آنها که برای موفقیت در آموزش عالی لازم است، ارزیابی می کند. آزمون SAT برای افرادی که مدرسه یا دبیرستان را برای پذیرش در دوره کارشناسی گذرانده اند، برگزار می‌شود.

فواید تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی مزایای بی‌شماری دارد! از رشته‌های دانشگاهی متنوع و پردرآمدی که برای ادغام دانشجویان و بهبود تجربیات آن‌ها طراحی شده است، تا برنامه‌های مهاجرتی که برای تبدیل مهاجرت تحصیلی به اقامت دائمی آن‌ها طراحی شده است. در واقع وقتی صحبت از دانشجویان بین‌المللی دانشگاه‌های کانادا می‌شود، این کشور حسابی سروصدا راه انداخته و می‌توان گفت که در این زمینه شهرت بسیار خوبی دارد. با افزایش جمعیت دانشجویی بین‌المللی کانادا، دانشگاه‌ها و دولت اقداماتی را برای بهبود تجربیات دانشجویان و سهولت زندگی و کار دانشجویان بین‌المللی در کانادا در نظر گرفته‌اند.

دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس مختلف رشته‌هایی را برای کمک به ادغام دانشجویان بین‌المللی در جوامع دانشگاهی ارائه می‌دهند، از جمله کمک به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم دانشجو. همچنین، بسیاری از دانشگاه‌ها بسته‌های کمک مالی رقابتی و بورسیه‌های مختلفی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند که آن‌ها را قادر به پرداخت هزینه‌ها می‌سازند.

اکثر دانشجویان بین‌المللی کانادایی به طور خودکار در طول تحصیل در کانادا مجوز کار پاره وقت را دریافت می‌کنند. همچنین، اکثر دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند و کار کنند.

سازمان‌های مهاجرتی کانادایی در دو سطح فدرال و استانی نیز برنامه‌های مهاجرت را ارائه می‌دهند که برای کمک به فارغ‌التحصیلان دانشجوی بین‌المللی به اخذ اقامت دائم کانادا کمک می‌کند. شهرت کانادا به عنوان مقصدی در سطح جهانی برای دانشجویان بین‌المللی همچنان رو به بهبود است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در آینده نشان نمی‌دهد. اتباع خارجی که به دنبال محیطی جدید برای ادامه تحصیل هستند، یا کسانی که به دنبال زندگی جدید در کشوری مرفه هستند، قطعاً باید تحصیل در کانادا را در نظر بگیرند!

مسئولیت‌های یک دانشجوی بین المللی در کانادا

برای تحصیل در کانادا، بسیاری از اتباع خارجی ابتدا باید مجوز تحصیل کانادا را دریافت کنند. این معمولاً شامل دریافت نامه‌ی پذیرش از یک دانشگاه کانادایی و سپس ارائه‌ی درخواست مجوز تحصیل به مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) است. پس از تأیید مجوز تحصیلی، همه‌ی دانشجویان بین‌المللی در کانادا دارای شرایط خاصی می‌شوند که باید در طول مدت تحصیل در کانادا رعایت کنند. یک دانشجوی بین‌المللی با مجوز تحصیل باید:

  • در موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کند.
  • در رشته‌ی تحصیلی خود پیشرفت داشته باشد.
  • به شرایط ذکر شده در مجوز تحصیلی احترام بگذارد.
  • با اتمام ویزای تحصیلی، کانادا را ترک کند.

اگر یک دانشجوی بین‌المللی شرایط تحصیل خود را نقض کند، مجوز به طور خودکار باطل می‌شود. نقض شرایط وضعیت آن‌ها در کانادا می‌تواند تأثیرات منفی بر روی هرگونه درخواست مهاجرت آینده کانادا، چه برای اقامت موقت یا دائم داشته باشد.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا