انگلیسجهانگردی

ویزای دانش آموزی انگلیس

شب

انگلستان جزو کشورهای پیشرفته است که افراد زیادی دوست دارند خودشان یا فرزندانشان بتوانند در این کشور تحصیل کنند. به خاطر همین، شرایط مختلف را بررسی می‌کنند تا بتوانند ویزا بگیرند و وارد این کشور بشوند. یکی از ویزاهای پرطرفدار ویزای دانش آموزی انگلیس است اما شما باید از قبل در مورد آن اطلاعات پیدا کنید؛ یعنی باید در مورد ویژگی‌ها و مزایای آن چیزهایی بدانید. باید در مورد نحوه دریافت انواع ویزا، هزینه‌ها، شرایط دریافت، مدارک مورد نیاز و موارد این چنینی اطلاعات کسب کنید تا بفهمید که فرزندتان گزینه مناسبی برای اخذ این ویزاها هست یا خیر. با ما همراه باشید تا در این‌باره اطلاعات مهمی را در اختیارتان قرار دهیم.

ویژگی و مزیت‌های ویزای دانش آموزی انگلیس

در مورد مزایا و ویژگی‌های ویزای دانش آموزی در انگلیس باید بگوییم که فرزندتان از موارد زیادی بهره‌مند خواهد شد. قطعا می‌دانید که انگلیس جزو کشورهای پیشرفته است؛ از لحاظ تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویانش اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. در واقع عقیده دارد که اگر به دانش آموز و دانشجو در کشور رسیدگی شود، آن ها می‌توانند عامل موفقیت‌های بسیار زیاد برای کشور باشند و در نتیجه مزایای زیادی را در اختیارشان قرار میدهد.
اولین موردی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، این است که فرزندان شما در محیطی آرام درس را یاد می‌گیرند. یعنی فضایی پر از آرامش، به دور از حاشیه و هیاهو است اما در کنارش فضایی مرفه هم برای آن ها در نظر گرفته می‌شود و تمام امکانات آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
اگر قرار باشد آنها دروس عملی را یاد بگیرند، همه امکانات در اختیارشان است. از طرفی می‌توانند عملیات آزمایشگاهی حتی در موارد ساده را به صورت تجربی و عملیاتی فرا بگیرند و این می‌تواند بهترین آموزش برای مدرسه و حتی در زندگی آنها باشد.
دانش آموزان انگلیسی زیر نظر معلمان با تجربه درس را می‌آموزند و این خودش جزو بزرگ‌ترین مزیت‌های ویزای دانش آموزی انگلیس است، زیرا شما خیالتان راحت است معلمانی که بالای سر بچه‌های تان هستند، همگی آموزش‌دیده و کار بلد بوده و از طرفی هم از لحاظ سبک زندگی و هم از لحاظ آموزش دروس، بهترین عملکرد را برای فرزندان شما خواهند داشت.

از دیگر ویژگی‌های ویزای دانش آموزی انگلیس می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان تحصیل در مدارس خصوصی هم با این ویزا است.
 • اگر فرزندتان ۱۶ سال به بالا دارد، می‌تواند در حین تحصیل کار هم بکند که این کار باید به صورت پاره وقت در طول دوره تا ۱۰ ساعت در هفته باشد.
 • در تعطیلات هم می‌تواند به صورت تمام وقت کار کند.

اما در چنین حالتی نمی‌توانید از ویژگی‌های زیر بهره‌مند باشید:

 • امکان تحصیل در آکادمی یا مدرسه با بودجه مقامات محلی و موسسات آموزش عالی کشور وجود ندارد.
 • امکان اشتغال و استخدام به صورت تمام وقت حین تحصیل در مدارس انگلیس ممکن نخواهد بود.
 • دانش‌آموز به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای یا مربی ورزش نمی‌تواند کار کند.
 • امکان درخواست تسویه حساب وجود نخواهد داشت‌.
 • امکان همراهی اعضای خانواده و وابستگان وجود ندارد؛ مگر اینکه آن ها ویزای همراه بگیرند که به آن ویزای گاردین هم گفته می‌شود.

شرایط اخذ ویزا برای تحصیل فرزندان در انگلیس

اولین شرطی که برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس وجود دارد، این است که شما باید برای فرزندتان پیشنهاد بی قید و شرط برای شرکت در دوره‌های آموزشی از طرف یک مدرسه خصوصی داشته باشید. در چنین حالتی امکان این وجود دارد که درخواست خود را برای ویزای دانش آموزی به ثبت برسانید. برای اینکه بتوانید این موضوع را اثبات کنید، یک شماره مرجع به شما یا فرزندتان می‌دهند که این شماره مرجع، تایید پذیرش برای مطالعات CAS است. زمانی که چنین عنوانی را دریافت میکنید، برای دریافت ویزا حتما نیازمند SAC خواهید بود. سپس شماره مرجع را برای درخواست ویزا وارد می‌کنید که باید حداقل در ظرف شش ماه بعد از دریافت CAS برای ویزا اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذِ ویزای دانش آموزی انگلیس

برای اینکه ویزای دانش آموزی انگلیس را برای فرزندتان بگیرید، یک سری مدارک هستند که به آنها نیاز دارید؛ بهتر است که شما از قبل مدارک را آماده کرده باشید و به خاطر همین در این مقاله به این مبحث مهم اشاره کردیم. مدارکی که نیاز دارید تا وضعیت درخواست شما برای ویزای دانش آموزی مورد بررسی قرار می‌گیرد، شامل موارد زیر است:

 • باید فرم مربوط به درخواست ویزا را برای فرزندتان پر کرده و در اسرع وقت تحویل دهید.
 • تمامی مدارک معتبر مثل گذرنامه را باید ارائه دهید.
 • باید عکسی برای گذرنامه و پاسپورت ارائه داده باشید.
 • اثبات کنید که در دوران اقامت در کشور انگلستان می‌توانید حمایت مالی کنید و به اندازه کافی تمکن مالی دارید.
 • اگر هم در لندن زندگی می‌کنید، باید به ازای هر ماه ۱۲۶۵ پوند انگلیسی داشته باشید. پس اگر قصد زندگی در لندن را دارید، حتما برای این میزان مبلغ در ماه برنامه‌ریزی کنید. در مورد دیگر شهرهای انگلستان مبلغی به اندازه ۱۰۱۵ پوند در ماه کفایت میکند.
 • حتما باید مدارکی ارائه دهید که اثبات کند رضایت والدین را دارید. باید نتایج مربوط به آزمایش سل را برای بعضی از کشورهای خاص ارائه دهید که انگلیس هم جز این کشورها است؛ مگر اینکه قوانینش را در آینده تغییر دهد.
 • باید هزینه درخواست ویزا به اندازه ۳۴۸ پوند را پرداخت کنید. هزینه اضافی برای سلامت مهاجرت به اندازه ۱۵۰ پوند در سال تحصیلی ارائه دهید.
 • فرم کامل شده خود ارزیابی ضمیمه ۸ با اسناد پیوست را ارائه دهید که در صورت درخواست آنلاین، لازم به ارائه این فرم هم نیست.

تمام اسناد و مدارکی که در بالا گفتیم، باید در حمایت از فرم ضمیمه ۸ ارائه شود. باید با ترجمه رسمی کامل به طور مستقیم توسط آژانس رسمی بریتانیا در مورد تایید قرار بگیرید.
علت این سخت گیری‌ها هم این است که سیستم آموزشی انگلستان در کل جهان کیفیت بسیار بالایی را ارائه می‌دهد و امکان این وجود دارد که شما بتوانید در کنار دانش‌آموزان بین‌المللی بالاترین سطح کیفیت را تجربه کنید. در نتیجه رقابت بسیار سنگین است و برای اینکه انگلستان بهترین‌ها را جدا کند، همیشه غربالگری کرده و شرایط سختی را پیش روی افراد قرار می‌دهد تا کسانی بتوانند برنده این رقابت شوند که از هر لحاظ عالی و آماده هستند. پس اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید یا می‌خواهید ویزای دانش آموزی انگلیس بگیرید و در مدرسه‌های آن تحصیلات خود را ادامه دهید، باید این شرایط سخت را پشت سر بگذارید.

انواع ویزای دانش آموزی انگلیس

برای سفر و مهاجرت به انگلستان ویزاهای مختلفی وجود دارد که در مورد ویزای دانش آموزی انگلیس هم همین روال است. در واقع ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی جزو ویزاهای رایج به حساب می‌آیند و بسیاری از افراد از این طریق انتخاب می‌کنند که به کشورهای خارجی از جمله انگلستان مهاجرت کنند. تحصیل در این کشور از مقطع ابتدایی تا دانشگاه و حتی در مقطع دکترا امکان‌پذیر است. فقط شما باید شرایط را رعایت کنید.
ویزای تحصیلی به دو بخش زیر ۱۸ سال تقسیم میشود که به آن ویزای دانش آموزی انگلیس Tier 4 میگویند، البته ویزاهای تحصیلی بالای ۱۸ سال هم وجود دارد که نام آنها ویزای Tier 4 General است.
سیستم آموزش و تعلیم و تربیت در این کشور کیفیت بسیار بالایی دارد و ۵ بخش را دربرمی‌گیرد. بخش اول مربوط به مراحل پیش دبستانی برای بچه های زیر ۷ سال است که مراحل بعدی به ترتیب مربوط به ابتدایی، متوسطه، تحصیلات تکمیلی و آموزش عالی است.
قوانینی که در این مدرسه‌ها وجود دارد، شامل آموزش اجباری برای بچه های ۵ تا ۱۶ سال است که ویزای دانش آموزی انگلیس که در بالا گفتیم، دقیقاً همین مورد را شامل می‌شود. زمانی که بچه ها در آن دانش‌آموز باشند، دوره ابتدایی و دبیرستان متوسطه را بدون وقفه پشت‌سر می‌گذارند. در سن ۵ تا ۷ سال دوره ابتدایی و در سن ۷ تا ۱۱ سال وارد بخش دوره آموزشی اجباری می‌شوند که اصلی ترین بخش است. بعد از اینکه این دوره به اتمام می‌رسد، دروسی مانند گرامر، هجی کردن، علوم ریاضی، نگارش، نوشتار زبان انگلیسی و خواندن زبان انگلیسی آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهمترین مراحل تحصیل مربوط به سن بین ۱۱ تا ۱۴ سال است که در بالا اشاره کردیم. زمانی که فرزندتان ویزای دانش آموزی انگلیس Tier 4 بگیرد که جزء مهمترین انواع ویزاهای تحصیلی و دانش آموزی در این کشور به حساب می‌آید، دانش بنیادی را کسب می‌کند. تمام علوم مربوط به ریاضی، طراحی، فناوری، جغرافی، تاریخ، تربیت بدنی، هنر، موسیقی، کامپیوتر، طراحی فناوری و زبانهای خارجی در این دوره به آنها آموزش داده می‌شود.
در محدوده سنی ۱۴ تا ۱۶ سال هم که همان ویزا را دربرمی‌گیرد، مراحل تحصیل اجباری پشت سر گذاشته میشود. یک سری آزمون ارزیابی ملی را برای آنها در نظر می‌گیرند و مدرک GCSE را ارائه می‌دهند. موضوعات پایه و اصلی تدریس می‌شود و بعد از آن ویزای تحصیلی انگلیسی مربوط به رشته‌های مختلف داده می‌شود و با توجه به رشته‌ای که در مقطع آخر مدرسه، آن را انتخاب کرده‌اند، این دوره اجباری به اتمام می‌رسد و وارد دوره آموزش عالی و دانشگاه می‌شوند که به آن ویزای Tier 4 General میگویند.

نحوه دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس چگونه است؟

در مورد نحوه دریافت این ویزا باید شرایط مختلف را بررسی کرد. از آنجایی که انگلستان جزو بهترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید، شرایطش نسبت به دیگر کشورها برای ویزای دانش آموزی انگلیس کمی سخت‌تر است؛ مخصوصاً در مورد دبیرستان‌هایی که کیفیتشان بسیار بالا است، شرایط ریزبینانه‌تری را در نظر می‌گیرد.
تقاضای زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارد. یکی از انواع ویزاها که با عنوان ویزای دانش‌آموزی ارائه می‌شود که بالاتر به طور مفصل راجع به آن صحبت کردیم، ویزای Tier 4 است. در مورد نحوه دریافت آن باید بگوییم که اگر قصد این را دارید که فرزندتان در کشور انگلستان و در مدارس این کشور تحصیل کند، از سه ماه قبل از اینکه ترم تحصیلی شروع بشود، می‌توانید اقدام کنید اما بهتر است که زودتر این کار را انجام دهید. امکان ارائه مدارک تحصیلی و هویتی ۶ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی وجود دارد.
کاری که باید انجام دهید، این است که یک نامه پذیرش از مدارس معتبر کشور انگلستان بگیرید. یک مدرک معتبر ارائه دهید که نشان دهد شما تمکن مالی کافی برای ساپورت فرزندتان دارید. برای متقاضیانی که می‌خواهند سطح ۴ دانش آموزی انگلیس را فرا بگیرند، باید نامه کتبی رضایت از مال دنیا، سرپرست خود و قیم قانونی خود در کشور انگلستان داشته باشید که اقدامات پذیرش و زندگی در زمان تحصیل به آنها ارائه شود.

زمان درخواست ویزای دانش آموزی انگلیس

بالاتر هم اشاره کردیم که شما سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی می‌توانید برای فرزندتان ویزای دانش آموزی انگلیس درخواست بدهید. البته از ۶ ماه قبل از شروع سال تحصیلی این امکان برای دانش‌آموزان وجود دارد و هرچقدر که زودتر اقدام کنید، شرایط به نفعتان خواهد بود.

هزینه‌های ویزا و زندگی دانش آموزی در انگلیس

در مورد هزینه زندگی دانش آموز در انگلستان بالاتر به طور مفصل برایتان توضیح دادیم. اگر بخواهیم یک بار دیگر در مورد هزینه ویزای دانش آموزی انگلیس با شما صحبت کنیم و در مورد مدارس ابتدایی هم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم یا بخواهیم به طور کل در مورد ویزای تحصیلی انگلیس توضیح دهیم، باید بگوییم که سالی ۱۵ هزار پوند شهریه مدارس خصوصی و بین‌المللی است که این مبلغ حداقل مبلغی بود که به شما گفتیم؛ یعنی ممکن است افزایش هم پیدا کند. در سال‌های بالاتر یعنی از سال ۱۱ و ۱۲ تحصیلی این هزینه از ۱۷ هزار پوند آغاز می‌شود‌. همه چیز بستگی به کالج و مدرسه‌ای دارد که برای فرزندتان انتخاب کرده‌اید؛ همچنین باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانید.
اثبات کنید که می‌توانید برای کودک خود شرایط خوبی را فراهم کنید که نیاز به کمک‌های دولت وجود نداشته باشد. بورسیه باعث می‌شود برخی از هزینه‌هایتان تامین گردد اما به طور کلی، اگر می‌خواهید به گرفتن ویزای دانش آموزی انگلیس بپردازید، حتماً باید شرایط کافی را رعایت کرده باشید.
مدارس شبانه روزی هم در این کشور وجود دارند که از لحاظ کیفیت آموزش، جای خواب و خوراک مناسب عالی هستند و به خاطر اینکه پکیجی کامل را در برمی‌گیرند، هزینه‌های آنها بالاتر است و شهریه‌شان چیزی بین ۳۵ الی ۴۰ هزار پوند است‌.

شرایط اخذ ویزای همراه یا گاردین انگلستان چیست؟

در مورد ویزای همراه یا گاردین انگلستان، سوالاتی وجود دارد. سوالاتی از این قبیل که چه شرایطی لازم است تا موفق به اخذ این ویزا شوید. این شرایط جزو موارد زیر می‌شود:

 • زمانی که برای این ویزا اقدام می‌کنید، فرزند شما باید سنی بین ۴ تا ۱۱ سال داشته باشد. فقط به عنوان سرپرست و والدینش می‌توانید در کشور انگلیس او را همراهی کنید.
 • باید اثبات کنید که تمکن مالی کامل و کافی برای تامین هزینه زندگی و تاثیر فرزندتان را دارید.
 • باید در کشور خودتان یعنی خارج از انگلستان خانه داشته باشید.
 • باید برنامه خروج از خاک کشور انگلستان را در زمان منقضی شدن ویزا ارائه داده باشید.
 • نباید بعنوان والدین شغلی داشته باشید که حقوق بگیر به حساب بیاید.
 • همچنین کارهای مطالعاتی، راه‌اندازی بیزینس، همراه کردن افراد دیگر به غیر از سرپرست اصلی، تغییر نوع ویزا، درخواست پناهندگی، بهره‌مندی از بازنشستگی و مزایای دولتی نباید برای فرزند شما وجود داشته باشد.

مهمترین دلایل ریجکتی ویزای دانش آموزی انگلیس

زمانی که شما برای گرفتنِ ویزای دانش آموزی انگلیس برای فرزندتان درخواست می‌دهید؛ اتفاقاتی هستند که باعث می‌شود ویزا ریجکت شود یا تایید نگردد. دلایل مختلفی برای این اتفاق وجود دارد که مهم‌ترینِ آنها شامل موارد زیر است:

 • پاسخ‌های اشتباه به سوالات افسر سفارت داده شود‌.
 • اطلاعات کافی از مقصد یا روش خود در زمینه اقدام برای مهاجرت در اختیار سفارت نگذارید.
 • مدارکی که ارسال میکنید، کافی نباشد و یا درست ترجمه نشده‌اند.
 • اطلاعات شما به صورت استاندارد و طبقه‌بندی شده در فرم درخواست ویزا ثبت نشود.
 • میزان تمکن مالی شما به اندازه کافی نباشد.
 • مدارکتان کامل نباشد.

جمع‌بندی
با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار دادیم، متوجه شدید که چگونه باید برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلیسی اقدام کنید و چه کارهایی را به انجام برسانید تا فرزندتان بتواند در مدارس انگلیسی تحصیل کند، راجع به هزینه مربوط به ویزا، مدارک مورد نیاز، دلایل ریجکت شدن، نحوه دریافت ویزای همراه و موارد اینچنینی نیز صحبت کردیم. در واقع به طور کامل از هر جنبه‌ای شرایط را بررسی کردیم تا اگر قصد انجام این کار را دارید، بتوانید مراحل را به ترتیب پشت سر بگذارید و اقدامات مربوط به مهاجرت شما و فرزندتان سریعتر انجام شود.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا