جزیره کیشایرانگردی

زندگی در کیش چگونه است؟

شب

جمعیت کیش و فرهنگ

جمعیت کیش بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال 1395 در حدود 40 هزار نفر اعلام شده که شامل افراد بومی جزیره و مهاجران می باشد. اکثریت جمعیت جزیره را مهاجران تشکیل داده و در بخش شهری جزیره قرار دارند. افراد بومی کیش در روستای قدیمی سفین ساکن شده و در این منطقه زندگی می کنند.

چالش های زندگی در کیش

برای زندگی در کیش بایستی مزایا و معایب آن را به طور کامل شناخته تا با چشمان باز تری تصمیم گیری نمایید. که از جمله این موارد می توان به آب و هوای کیش، دورافتاده بوده جزیره، هزینه های بالا زندگی و قوانین سفت و سخت آن اشاره کرد.

آب و هوا مهمترین نکته زندگی در کیش

به علت نزدیکی این جزیره به خلیج فارس، آب و هوای این جزیره گرم بوده و در تمامی فصول سال دارای رطوبت بالایی می باشد. به گونه در برخی از ایام سال رطوبت هوا به 90% خواهد رسید. گرما و رطوبت هوا در کیش باعث شده که حتی مسافران و گردش نیز خرید و تفریحات خود را به ساعات پایانی روز و شب ها موکول نمایند. همچنین وجود آب و هوای مرطوب جزیره باعث حضور گسترده حشرات موذی در این جزیره گردیده است.

زندگی در کیش، جزیره ای دورافتاده

کیش به علت دور بودن از مرکز کشور، از امکانات کمتری نسبت به سایر شهرهای بزرگ برخوردار است و خدمات بهداشتی و درمانی پایین تری نسبت به این شهر ها ارائه شده و در صورتی که نیاز به پزشک متخصص داشته باشید باید مسافت بسیار زیادی تا رسیدن به یک بیمارستان مجهز طی نمایید. همچنین به علت گاز کشی ناقص انجام شده در این جزیره، در تمامی نقاط این جزیره دسترسی به گاز لوله کشی نخواهی داشت. از دیگر مواردی که باید در این مورد اشاره کرد عدم دسترسی به آب شرب و نوشیدنی در تمام این جزیره اشاره کرد.

هزینه زندگی در کیش

به علت گران بودن هزینه امکان اقامتی و کالاها در این شهر هزینه ای تا چندین برابر سایر شهر های ایران برای زندگی در این جزیره خواهید پرداخت. به گونه ای که هزینه مسکن در این جزیره و برخی با شمال شهر تهران برابری می کند. عمده هزینه های شما را هزینه های اجاره و حمل و نقل، هزینه خورد خوراک شما تشکیل می دهد.

هزینه دانشجویی زندگی در کیش

عمده هزینه دانشجویی را هزینه های مربوط به اجاره مسکن و خوراک خواهد بود که این مورد با توجه به سبک زندگی و نحوه خرج کردن فرد متفاوت می باشد. دانشجویان دانشگاه های این جزیره با رعایت قوانین و دستورالعمل ها می توانند از امکانات خوابگاهی استفاده نمایند. زندگی خوابگاهی در کیش می تواند در کاهش هزینه های شما نقش بسیار پر رنگی داشته باشد.

حمل و نقل در جزیره کیش چطور است؟

برای حمل و نقل و رسیدن به مقاصد خود در کیش جهت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توانید از تاکسی ها، مینی بوس و اتوبوس های جزیره بوده که هزینه حمل و نقل در جزیره کیش مخصوصا در بخش های تاکسیرانی این جزیره بسیار بالا می باشد. به گونه ای که هزینه تاکسی های جزیره در سال 1400 و برای ورودی خودرو 10 هزار تومان بوده و بیشتر این تاکسی ها به صورت خطی کار می کنند و در نزدیکی مراکز خرید استقرار دارند. اما شما می توانید. جهت صرفه جویی در هزینه های خود از اتوبوس و مینی بوس های شهری جزیره استفاده نمایید.

سایر هزینه های زندگی در کیش

به علت منطقه آزاد بودن جزیره کیش، قیمت کالا های این شهر نسبت به سایر شهر های ایران تفاوت قابل توجهی دارد به گونه ای که برخی از بومیان جزیره برای خرید مایحتاج خود به شهر های اطراف مانند بندرعباس مراجعه می کنند. همچنین به دلیل خصوصی بودن شرکت های آب و برق، هزینه ها و تعرفه های استفاده با سایر شهر های ایران، اختلاف معنی دارای خواهد داشت.

قوانین زندگی در کیش

آرامش، پاکیزگی، سکوت و آسایش جزیره کیش مدیون قانون گذاری صحیح این جزیره و برخورد با متخلفان با قاطعیت بوده است. به گونه ای که اگر ته سیگار را در کف خیابان ببیند، سطل زباله را به موقع خالی نکرده، از قوانین راهنمایی رانندگی تخلف کرده و یا در حین رانندگی به حقوق دیگران احترام نگذارید با شما برخورد خواهد شد.

در صورتی که بیش از 6 ماه در این جزیره شغلی داشته باشید می توانید برای دریافت کارت شهروندی کیش، کیشوندی اقدام نمایید. داشتن کارت کیشوندی سبب شده تا میان شما و سایر گردشگران تفاوت قائل شده و بتوانید در رستوران ها و سایر جاهای دیدنی کیش هزینه پایین تری پرداخت نمایید. همچنین از دیگر قوانین جزیره کیش، اطلاع از خلافی و هزینه های اجاره خودرو در این جزیره بوده که شما قبل از کرایه باید از عدم آن اطمینان حاصل نمایید.

مزایای زندگی در کیش

از جمله فواید زندگی در کیش می توان به عدم وجود ترافیک در خیابان های جزیره، هوای پاک و فرصت های شغلی کیش بیان کرد.

عدم ترافیک مزیت بزرگ زندگی در کیش

به علت رعایت قوانین راهنمایی در کیش، و جمعیت بسیار پایین این جزیره، در هنگام رانندگی در طول مسیر ها کمتر ترافیک را تجربه خواهید نمود. که این موضوع برای افرادی که از شلوغی شهر ها و ترافیک خیابان ها به ستوه آمده اند مزیت بسیار بزرگی محسوب می باشد.

زندگی در کیش بدون شلوغی

اگر از شلوغی شهر های بزرگ خسته شدید و قصد دارید که در شهری زندگی کنید که پاکیزه و ساکت باشد، جزیره کیش تمامی این موارد را در اختیار شما می دهد، علاوه این موارد شما می توانید با پیاده روی در سواحل کیش، تماشای دریا و استفاده از اکسیژن ناب محیط احساس آرامش و آسایش کنید. البته همین سکوت جزیره در طولانی مدت آزار دهند گردد. اما اگر از افرادی هستید که عاشق آرامش و زندگی آرام هستید، کیش این موقعیت را به شما می دهد تا از سکوت این جزیره لذت ببرید.

درآمد ها در زندگی در کیش

درآمد ها نسبت به سایر شهر های ایران از رشد بالاتری برخوردار است. به گونه ای که بسته به شغل انتخابی، درآمد ها متفاوت می باشد، اما در حال حاضر فروش پوشاک، هتل گردانی، مدیریت مراکز تفریحی و مشاغل مربوط به شکم گردی ها از شغل های با درآمد بالای این جزیره می باشد.

امنیت و رفاه اجتماعی بالا مزیت زندگی در کیش

به علت درآمد های بالا این جزیره، عدم وجود ترافیک، آب و هوای پاک و تمیز، امنیت و رفاه این جزیره باعث شده تا بسیاری از افراد را برای رفتن و زندگی در کیش وسوسه نماید. اما وجود قوانین سفت و سخت جزیره نیز عاملی است که می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد.

زندگی در کیش با هوای پاک و تمیز

به علت قرار گیری موقعیت جغرافیایی، استفاده از خودروهای استاندارد و با مصرف سوخت کم، عدد تردد موتور و جمعیت کم این جزیره و نزدیکی به خلیج فارس سبب گردیده که هوای سالم و پاکیزه تری نسبت به سایر شهر های ایران را در گردش به این جزیره داشته باشید.

پذیرش دانشگاهی در کیش

به علت قرارگیری شعب بهترین دانشگاه های ایران از قبیل پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های صنعتی شریف و تهران در کیش، با ثبت نام در این دانشگاه های می توانند از مزیت و کیفیت تحصیل در این دانشگاه ها بهره ببرید. در حال حاضر 5 دانشگاه در این جزیره وجود داشته که نسبت به مساحت و جمعیت کیش عدد قابل توجهی می باشد. در کیش تحصیل رایگان وجود نداشته و برای شرکت در دوره های این دانشگاه ها باید شهریه پرداخت نمایید. بر خلاف سایر شهر های کشور در دانشگاه های جزیره کیش، امکان تدریس به صورت زبان انگلیسی وجود دارد.

فرصت شغلی

به علت هوای گرم و رطوبت بالای این جزیره، فرصت های شغلی زیادی مراجعه به کیش خواهید داشت. که شامل طیف گوناگون از فرصت های شغلی شده که از جمله آن می توان به فروشندگی و رانندگی و … بپردازید. در این جزیره شغل های مرتبط با توریسم و ساخت و ساز، از بازار بهتری برخوردار هستند.

کدام مشاغل در کیش بازار بهتری دارند؟

به علت هوای گرم و رطوبت بالای این جزیره، فرصت های شغلی زیادی مراجعه به کیش خواهید داشت. که شامل طیف گوناگون از فرصت های شغلی شده که از جمله آن می توان به فروشندگی و رانندگی و … بپردازید. در این جزیره شغل های مرتبط با توریسم و ساخت و ساز، از بازار بهتری برخوردار بوده و همچنین فروش پوشاک، هتل گردانی، مدیریت مراکز تفریحی و مشاغل مربوط به شکم گردی ها از شغل های با درآمد بالای این جزیره محسوب می شود

هزینه ها در کیش نسبت به سایر شهرهای ایران چگونه است؟

به علت گران بودن هزینه امکان اقامتی و کالاها در این شهر هزینه ای تا چندین برابر سایر شهر های ایران برای زندگی در این جزیره خواهید پرداخت. به گونه ای که هزینه مسکن در این جزیره و برخی با شمال شهر تهران برابری می کند. عمده هزینه های شما را هزینه های اجاره و حمل و نقل، هزینه خورد خوراک شما تشکیل می دهد. همچنین به علت منطقه آزاد بودن جزیره، قیمت کالاهای آن نسبت به سایر شهر های ایران تفاوت قابل توجهی دارد به گونه ای که برخی از بومیان جزیره برای خرید مایحتاج خود به شهر های اطراف مانند بندرعباس مراجعه می کنند. همچنین به دلیل خصوصی بودن شرکت های آب و برق، هزینه ها و تعرفه های استفاده با سایر شهر های ایران، اختلاف معنی دارای خواهد داشت.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا