انگلیسجهانگردی

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

شب

زمانی که تصمیم می‌گیرید در یک کشور خارجی تحصیل کنید، قطعاً باید شرایط زیادی را بررسی نمایید تا آمادگی بیشتری داشته باشید. تحصیل در مقاطع مختلف در کشورهای متفاوت شرایط خاصی دارد که باید در مورد همه آنها اطلاعات کافی کسب کنید. به همین خاطر در این مقاله هم تصمیم گرفتیم که راجع به تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان با شما صحبت کنیم. اگر متقاضی تحصیل در این مقطع در این کشور هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا بتوانید با فهم و درک بیشتری این کار را به انجام برسانید‌. پس با ما در مقد 360 همراه باشید تا به طور کامل در مورد شرایط تحصیل در این مقطع و در این کشور پرطرفدار برایتان توضیحاتی بدهیم.

نگاهی به سرفصل‌ها

مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

تحصیل در هر رشته و در هر کشوری مزایای خاصِ خودش را دارد و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید می‌خواهید در کدام کشور ادامه تحصیل بدهید. در این مقاله و در این قسمت قصد داریم که راجع به مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان صحبت کنیم تا اگر تصمیمتان قطعی است، بیشتر مصمم شوید و اگر هم شک دارید، بتوانید راحت تصمیم‌گیری کنید و با خیال راحت به سراغ گرفتنِ ویزا بروید. مزایای تحصیل در این مقطع در این کشور شامل موارد زیر است:

 • زمانی که شما از دانشگاه‌های انگلستان فارغ التحصیل شوید، یعنی مدرک تحصیلی معتبری گرفته‌اید که در سراسر دنیا مورد تایید است؛ مخصوصاً اگر در بهترین دانشگاه‌های این کشور مثل دانشگاه آکسفورد یا کمبریج تحصیل کرده باشید.
 • شما داخل این دانشگاه‌ها از امکانات و تجهیزات بسیار عالی بهره‌مند هستید و می‌توانید دروس عملی را به بهترین شکل ممکن پشت‌سر بگذارید‌ که شاید این امکانات و تجهیزات در کشورهای دیگر وجود نداشته باشد.
 • می‌توانید مطالب علمی را توسط بهترین اساتید یاد بگیرید و زیر نظر آنها آموزش بسیار عالی ببینید.
 • امکان این را دارید که این دوره را در یک سال سپری کنید و این زمان بسیار کوتاهی است و می‌تواند خیلی شما را جلو بیندازد.
 • امکان این را دارید که در این مقطع وام دانشجویی بگیرید.
 • یکی از بزرگ‌ترین مزایایی که می توانیم در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان بگوییم، این است که شما اجازه کار دانشجویی دارید و می‌توانید در کنار تحصیل، کار هم بکنید و هزینه‌های دانشجویی خودتان را پوشش دهید و درآمد خوبی کسب کنید.
 • از طرفی بعد از فارغ‌التحصیلی هم شرایط کار تضمینی را دارید.
 • سطح زبان انگلیسی شما نیز به خاطر قرار گرفتن در این محیط پیشرفت خواهد کرد و می‌توانید با دانشجویان بین‌المللی در اقصا نقاط دنیا آشنا شوید و از لحاظ فرهنگی، زبانی و علمی خودتان را ارتقا دهید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش ارشد در انگلستان

زمانی که تصمیم می‌گیرید در یک کشور خارجی تحصیلات خود را ادامه دهید، مدارک و شرایطی وجود دارد که برای پذیرش، باید آنها را ارائه دهید که تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان هم از این قاعده مستثنا نیست؛ اما باید بدانید که چه مدارکی نیاز دارید تا در پروسه اخذ پذیرش دچار مشکل نشوید و کارهایتان سریع‌‌تر پیش برود. مدارکی که نیازمندشان هستید، شامل موارد زیر است:

 • ارائه انگیزه‌نامه شخصی که اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند در پذیرش شما نقش بسیار مهمی را ایفا کند که ما همیشه توصیه می‌کنیم از افراد مشاور در این زمینه کمک بگیرید و یک انگیزه‌نامه تخصصی را ارائه دهید.
 • ارائه حداقل دو توصیه‌نامه آکادمیک و تخصصی که باز هم می‌توانید با کمک مشاوران این کار را انجام بدهید.
 • ارائه رزومه تحصیلی قوی که نشان دهد در مقطع قبلی موفق بوده‌اید و نمرات بالایی کسب کرده‌اید.
 • ارائه کپی مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات که هرچقدر نمراتتان بالاتر باشد، امکان دریافت بورسیه و پذیرش دانشگاه برای شما بیشتر خواهد شد.
 • ارائه پورتفولیو برای بعضی از رشته‌های هنری.
 • ارائه پروپوزال تحقیقی، در صورتی که به آن نیاز باشد‌
 • ارائه کپی پاسپورت.
 • ارائه مدرک آیلتس یا تافل یا گواهی مربوط به سپری کردن دوره زبان انگلیسی در GCSE.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل فوق لیسانس در انگلستان

در چند قسمت از این مقاله اشاره کردیم که برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید که حداقل نمره آن باید ۶.۵ باشد؛ البته بعضی دانشگاه‌ها مدرک تافل را هم از شما قبول میکنند.
در واقع مدرک زبان مهمترین مدرکی است که شما به دانشگاه مورد نظر ارائه میدهید تا پذیرش تان صورت بگیرد اما مدارک زبان خیلی متفاوت هستند. مهمترین و معتبرترین مدرک نیز مدرک IELTS UKVI است. مدارک دیگری مانند دولینگو با نمره حداقل ۱۱۵، مدرک تافل با نمره حداقل ۸۸، مدرک CAE با نمره حداقل ۱۷۶ و مدرک PTE قانون حداقل ۶۲ نیز گاها می‌تواند قابل قبول باشد.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان بدون مدرک زبان

اول از همه این خبر بد را برای شما داریم که همه دانشگاه‌ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان حتما از شما مدرک زبان می‌خواهند که اکثر آنها مدرک آیلتس را می پذیرند. فقط یکسری دانشگاه‌ها هستند که مدرک تافل را هم قبول می‌کنند و در نتیجه اگر میخواهید در کشور انگلستان تحصیل کنید، این که مدرک زبان معتبر داشته باشید؛ اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما به عنوان فرد متقاضی مدرک زبان نداشته باشید یا نمره شما در آن مدرک زبان به اندازه کافی بالا نباشد، مثلاً آیلتس شما ۵ یا ۵.۵ باشد، باید در دوره‌های زبان شرکت کنید که خود این کشور برایتان در نظر می‌گیرد.
یکسری افراد هم که می‌خواهند تغییر رشته بدهند و در رشته دیگری تحصیل کنند، باید در این دوره‌ها شرکت نمایند که نام آن Pre_Sessional است که بعد از سپری کردن دوره شش ماهه، میتوان برای تحصیل اقدام کرد.

شرایط سنی تحصیل ارشد در انگلیس

سوال دیگری که برای خیلی از شما پیش می‌آید، این است که برای تحصیل در این مقطع، شرایط سنی را در نظر می‌گیرند یا خیر. در واقع تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان از طرف دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی محدودیت سنی خاصی را در نظر نمی‌گیرد اما نکته‌ای که اهمیت دارد، این است که اگر شما بخواهید ویزای تحصیلی انگلستان بگیرید، باید محدودیت‌های سنی را رعایت کنید که در غیر اینصورت امکان دریافت ویزا نخواهید داشت. برای این مقطع هم بهترین سن برای درخواست‌کنندگان کمتر از ۲۵ سال است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان چقدر است؟

اینکه بتوانید در هر مقطعی در کشور انگلستان تحصیل کنید، بسیار عالی است و قطعا خوشحالتان خواهد کرد اما اگر بخواهید منطقی تر فکر کنید؛ باید همه هزینه‌ها را هم در نظر بگیرید. هزینه تحصیل در این مقطع در کشور پیشرفته‌ای مانند انگلستان مقداری نیست که هر کسی قادر به پرداخت آن باشد.
اگر بخواهیم به طور میانگین در مورد آن صحبت کنیم، باید بگوییم که هزینه متوسط تحصیل در این مقطع در کشور انگلیس ۸۷۴۰ پوند است اما استثنائاتی هم وجود دارد؛ یعنی با توجه به رشته‌ای که انتخاب کردید و دانشگاهی که در آن پذیرش گرفته‌اید، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.
از طرفی مدارک مربوط به کارشناسی ارشد هم متفاوت هستند. هزینه‌هایی که برای آنها در نظر گرفته می‌شود با یکدیگر فرق خواهد داشت اما اگر بخواهیم میانگینی برای شهریه دانشگاه‌های مختلف در این مقطع بیان کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • رشته‌های مربوط به هنر و علوم اجتماعی ۱۷۱۰۹ پوند
 • رشته‌های مربوط به علوم و مهندسی ۲۰۱۶۷ پوند
 • رشته‌های مربوط به مدیریت و بازرگانی ۲۱۴۳۵ پوند

بورسیه‌های تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

این که شما تصمیم بگیرید خواندنِ کارشناسی ارشد در انگلستان را انتخاب کنید، یک تصمیم بسیار عالی و عاقلانه است که برای آینده‌تان هم مزایای بسیار زیادی خواهد داشت اما چه بهتر که به دنبال بورسیه باشید تا کارتان راحت‌تر پیش برود و از هزینه‌هایتان بکاهید. بورسیه تحصیلی در این مقطع در کشور انگلستان جزو پرتقاضاترین بورسیه‌هایی است که خیلی‌ها برای آن رقابت می‌کنند. اما خوشبختانه این امکان وجود دارد که شما جزو یکی از افرادی باشید که موفق به اخذ این کمک هزینه تحصیلی می‌شوید. روش درخواست آن به‌گونه‌ای است که باید پذیرش دانشگاه را بگیرید، سپس درخواست بورسیه و کمک هزینه بکنید. بورسیه‌هایی که اهمیت بسیار زیادی دارند و می‌توانند جزو بهترین‌ها در این مقطع و در این کشور باشند، شامل موارد زیر هستند:

بورسیه مشترک المنافع (Commonweakth Scholarship and Fellowship)

این بورسیه‌ها که به آنها CSC نیز گفته می‌شود و مخفف بورسیه مشترک‌المنافع بریتانیا است، یکسری برنامه‌های تحصیلی گسترده با بورسیه های مختلف را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید برای مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد و یا حتی دوره php از آنها استفاده کنید.
یک نوع بورسیه تحصیلی از راه دور هم وجود دارد و هر سال آنها را به دانشجویانی می‌دهند که میخواهند از طریق کشورهای مشترک‌المنافع، پروسه مهاجرت به انگلستان را انجام دهند و اگر حمایت مالی نداشته باشند، توانایی تحصیل هم نخواهند داشت و سپس وضعیت آنها در مقاطع پیشین بررسی می‌شود و پتانسیلشان برای اینکه بتوانند مفید واقع شوند و زندگی مردم را توسعه دهند و نفعی برای کشور داشته باشند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید، بورسیه را می‌گیرند.

بورسیه چونینگ (Chevening Scholarship)

این بورسیه نیز توسط دولت انگلستان به دانشجویان ارائه می‌شود اما به شرطی که دستاورد و نتایج بالایی از مقاطع پیشین تحصیلی خود داشته باشید. سفارت انگلستان خودش در سراسر جهان انتخاب می‌کند که چه کسانی این بورسیه را دریافت کنند. در نتیجه لازم است از لحاظ تحصیلی خیلی سطح بالایی داشته باشید. این کمک هزینه هم به اندازه یک سال تحصیلی است که شامل هزینه‌های مربوط به زندگی شهری و بلیط هواپیما می‌شود و می‌تواند یک فرصت بسیار عالی باشد اما فراموش نکنید که رقابت بسیار سنگین است.

بورسیه گیتس کمبریج

برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان یک نوع بورسیه دیگر به نام گیتس کمبریج وجود دارد که به افراد درخواست‌کننده از هر کشوری در خارج از بریتانیا می‌دهند تا بتوانند به صورت تمام وقت در هر موضوع و هر رشته‌ای که می‌خواهند؛ در دانشگاه کمبریج تحصیل داشته باشند و تمام هزینه‌های مربوط به تحصیل را تقبل میکند.

بورسیه انجمن سلطنتی

این کمک هزینه هم برای کسانی است که به عنوان دانشمند در سطح جهان شناخته می‌شوند که جزو قدیمی‌ترین بورسیه‌های علمی در سطح جهان است که امروزه هم از آن استفاده می‌شود.

بورسیه تحصیلی کلارندون برای دانشگاه آکسفورد

این صندوق کمک هزینه فقط برای دانشگاه آکسفورد است و هر سال ۱۴۰ برنامه تحصیلی را به درخواست‌کنندگان تحصیلات تکمیلی که واجد شرایط باشند ارائه می‌دهد. این دانشجویان باید از لحاظ علمی نسبت به دیگران برتری داشته باشند، در نتیجه هزینه زندگی و تحصیل آنها به طور کامل توسط این بورسیه پرداخت میشود.

بهترین دانشگاه‌های انگلیس در مقطع فوق لیسانس

زمانی که شما برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور انگلستان درخواست می‌دهید، باید بهترین دانشگاه‌های این کشور را هم در این مقطع بشناسید. انگلستان از لحاظ تحصیلی می‌تواند یک مقصد بسیار عالی باشد و بهترین و مدرن‌ترین دانشگاه‌ها نیز در این کشور قرار گرفته‌اند. نظام آموزشی آن هم بسیار پربار و باکیفیت است. بهترین دانشگاه‌های این کشور برای این مقطع شامل موارد زیر می‌شود:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه لندن ایمپریال
 • کالج دانشگاهی لندن
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه منچستر
 • کینگز کالج لندن
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه وارویک
 • دانشگاه کمبریج
 • کالج سلطنتی لندن
 • دانشگاه کویین مری لندن
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه لنکستر
 • دانشگاه دورهام
 • دانشگاه ناتینگهام
 • دانشگاه لیدز
 • دانشگاه ساسکس
 • دانشگاه لستر
 • دانشگاه اکستر

بهترین رشته‌های تحصیلی برای کارشناسی ارشد در انگلیس

اگر تصمیم به ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان گرفته‌اید، باید بدانید که چه رشته‌هایی می‌توانند برای تحصیل در این دوره بهترین باشند. هم‌اکنون بیشتر از ۱۶۵ دانشگاه مختلف در انگلستان هستند که این دوره‌ها را ارائه می‌دهند. قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیس؛ یعنی آکسفورد هم رشته‌های بسیار متنوعی را دربرمیگیرد اما اگر می‌خواهید از لحاظ کار در آینده، وضعیت بهتری داشته باشید و رشته‌های پرطرفدارتری را انتخاب کنید، موارد زیر را از دست ندهید و حتما برای خودتان یادداشت کنید:

 • هنرهای خلاق و طراحی
 • مهندسی و فناوری
 • مطالعات تجاری و اداری
 • سیاست
 • جامعه‌شناسی
 • اقتصاد و دیگر رشته‌های علوم اجتماعی
 • حقوق
 • رشته‌های آموزش مثل تربیت مدرس
 • علوم کامپیوتر
 • علوم زیست‌شناسی و بیولوژیکی
 • علوم ارتباطات اجتماعی و مطالعات رسانه‌ای
 • پرستاری و رشته‌های وابسته به پزشکی و علوم بهداشت
 • علوم فیزیک
 • پزشکی و دندانپزشکی
 • علوم ریاضیات
 • تاریخ، باستان‌شناسی و فلسفه
 • معماری، برنامه‌ریزی و ساخت و ساز
 • زبان‌های خارجی، ادبیات، زبان شناسی و ادبیات باستانی
 • علوم دامپزشکی
 • کشاورزی

شرایط ویزای همراه برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

سوال دیگری که در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان پیش می‌آید، در مورد امکان اخذ ویزای همراه است که خیلی‌ها به این موضوع توجه می‌کنند‌. دریافت ویزای دانشجویی برای کسانی که متقاضی تحصیل در این مقطع در کشور انگلستان هستند، حساسیت بسیار بالایی دارد. به خاطر همین است که ما به شما توصیه می‌کنیم از مشاوره یا وکیل مهاجرتی کمک بگیرید. در مورد ویزای تحصیلی انگلستان هم شما می‌توانید از طریق یک وکیل یا مشاوره اقدام کنید اما نکته‌ای که در مورد ویزای همراه وجود دارد، این است که در حالت طبیعی، هر خانواده ای تمایل دارد که عزیزش را همراهی کند و در کنار هم زندگی کنند که این اجازه در کشور انگلستان فقط برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال صادر می‌شود تا همراه فرد دانشجو در این کشور حضور داشته باشند‌‌. جالب‌تر اینکه این کشور مزیت بزرگ دیگری هم دارد و اجازه می‌دهد فرد همراه با همان ویزای همراه به طور تمام وقت کار کند. فرزند شخص متقاضی هم می‌تواند در مدارس انگلستان تحصیلات خود را ادامه دهد و این یک مزیت بسیار بزرگ است.

آیا امکان تحصیل رایگان در انگلستان وجود دارد؟

یکی از سوالاتی که کثیرِ افراد می‌پرسند و بسیار هم متداول است، این است که آیا می‌توانیم در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان به صورت رایگان تحصیل کنیم یا خیر؟ در این باره باید بگوییم که نظام تحصیلی و آموزشی در کشور انگلیس بر پایه پرداخت هزینه است؛ یعنی حتی دانشجویان بومی هم نمی‌توانند به راحتی تحصیل رایگان در این کشور داشته باشند؛ چه برسد به دانشجویان بین‌المللی که قطعا چنین امکانی برایشان وجود نخواهد داشت اما تفاوتی که وجود دارد، این است که دانشجویان بومی، طبیعتا شهریه کمتری نسبت به دانشجویان بین‌المللی و غیر بومی پرداخت می‌کنند اما تحصیلات آنها به طور کامل، رایگان نیست‌. پس شما هم این انتظار را نداشته باشید.
البته ناگفته نماند که این موضوع ربطی به مقطع کارشناسی ارشد ندارد و برای دیگر مقاطع تحصیلی مثل کارشناسی هم امکان تحصیل به صورت رایگان وجود ندارد. کاری که می‌توانید انجام دهید تا شرایطتان راحت‌تر باشد، این است که به دنبال بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی باشید و در این باره حسابی تحقیق کنید.

آیا می‌توانیم به صورت آنلاین در این کشور تحصیل کنیم؟

یکی از سوالاتی که خیلی از شما در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان می‌پرسید، در مورد تحصیلات آنلاین است. از آنجایی که کلاس‌های آنلاین یک محیط جذاب و کارآمد به حساب می‌آید و بعد از ویروس کرونا هم خیلی از کشورها به این نوع آموزش روی آوردند، باید این امکان وجود داشته باشد.
اکثر دانشگاه‌های مطرح در دنیا آموزش آنلاین دارند و دانشجویان سراسر دنیا امکان این را دارند تا بتوانند از راه دور از دروس با کیفیت آنجا علم‌آموزی کنند و کیفیت بالایی را تجربه کنند و هم این که نیاز به حضور فیزیکی ندارند.
در انگلستان هم چنین موضوعی وجود دارد و دانشگاه‌ها آموزش آنلاین را برای مقطع کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس ارائه می‌دهند که دانشگاه منچستر، شفیلد، ناتینگهام، برمینگام و آکسفورد هم جزو این موارد است. دانشگاه‌های دیگر هم به غیر از مواردی که نام بردیم، این کار را انجام می‌دهند که در سایت دانشگاه می‌توانید متوجه این موضوع بشوید. از آنجایی هم که شما به صورت آنلاین و از راه دور آموزش میبینید، هزینه‌هایتان کمتر خواهد شد و به نفعتان است.

اجازه کار حین تحصیل ارشد در انگلستان

زمانی که در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان تحصیل می کنید، خوشبختانه اجازه این را دارید که ۲۰ ساعت در هفته همزمان با تحصیل، کار هم کنید و این یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در این کشور به حساب می‌آید. زیرا شما می‌توانید کمک هزینه‌های زندگی خود را در بیاورید و از لحاظ ذهنی آرامش خاطر بیشتری هم خواهید داشت.
خیلی از دانشجویانی که تصمیم میگیرند به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در این کشور تحصیل کنند، به اجازه کار حین تحصیل خیلی اهمیت می‌دهند و این می‌تواند دلیل انتخاب کردنِ یک کشور برای مهاجرت و ادامه تحصیل باشد.
از طرفی درآمد دانشجویی در این کشور به حدی است که شما بتوانید خیلی از هزینه‌های زندگی خود را بدون دغدغه پرداخت کنید و کمتر نگرانی مالی داشته باشید. البته حقوقی که از یک کار دانشجویی حین تحصیل دریافت میکنید متفاوت است. همه‌چیز به مقطع تحصیلی، شغل انتخابی، شرایط کار و نظر کارفرمای شما بستگی دارد اما به طور میانگین، شما می‌توانید ساعتی ۷ تا ۱۲ پوند برای کار دانشجویی دریافت کنید.

آیا بعد از تحصیل به راحتی می‌توانیم در انگلستان کار پیدا کنیم؟

کشورهای پیشرفته از لحاظ بازار کار جزو بهترین‌ها هستند؛ یعنی علاوه‌براینکه می‌توانید تحصیلات با کیفیت بالا را در این کشورها تجربه کنید، وضعیت کاری خوبی هم خواهید داشت. بعد از اینکه دوره تحصیلی شما در انگلیس به پایان می‌رسد؛ اگر به دنبال شغل باشید، می‌توانید به شغل خوبی دست پیدا کنید. اگر به دنبال این هستید که پردرآمدترین رشته‌ها را بخوانید، توصیه ما این است که به سراغ رشته‌ای مانند MBA بروید که میانگین حقوق آن در سال، ۸۸ هزار پوند است. شما امکان این را دارید که تا دو سال بعد از فارغ التحصیلی در این کشور بمانید تا کار پیدا کنید و بعد از این که استخدام شدید، ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار کنید و این یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در انگلستان است.

وضعیت بیمه دانشجویی در انگلستان چگونه است؟

در مورد بیمه دانشجویی باید گفت که بیمه درمانی‌ای‌ برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده که اخذ آنها ضروری است. خوشبختانه شما وارد کشوری می‌شوید که نه تنها سیستم آموزشی قوی و معتبری دارد؛ بلکه از لحاظ سیستم بهداشتی و درمانی نیز عالی است و این می تواند از مزایای تحصیل در انگلستان به حساب بیاید.
در واقع شما به عنوان یک دانشجو می‌توانید در انگلستان، بیمه درمانی هم داشته باشید و از خدمات درمانی با کیفیت خیلی بالا استفاده کنید که شامل استفاده از همه مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها می‌شود.
زمانی که میخواهید برای ویزا درخواست بدهید، حتماً باید بیمه نامه دانشجویی هم ارائه داده باشید که این مورد می‌تواند جزو مزایای تحصیل در این کشور باشد و خوشبختانه امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ پس از این بابت هیچ نگرانی نخواهید داشت.

وضعیت اسکان دانشجویی در کشور انگلستان چگونه است؟

شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی امکان این را دارید که در خوابگاه‌های دانشجویی اسکان داشته باشید و این موضوع برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان هم صدق می‌کند. حتی می‌توانید خوابگاه دانشجویی را انتخاب کنید که نزدیک به دانشگاه خودتان باشد.
تعداد دانشجویان بین‌المللی در کشور انگلستان کثیر است و به خاطر همین دانشجویان مقاطع پایین‌تر در اولویت هستند؛ یعنی شما به عنوان دانشجوی ارشد باید از لحاظ مالی وضعیت بهتری داشته باشید که اگر موفق به گرفتن خوابگاه نشدید، ب‌توانید برای خودتان خانه اجاره کنید.
خیلی از دانشجویان مجبور می‌شوند تا در خوابگاه‌هایی دورتر از دانشگاه یعنی سوئیت‌ها یا آپارتمان دانشجویی اقامت بگیرند که باز هم به خاطر این است که دانشجویان کارشناسی در اولویت قرار می‌گیرند‌. اگر شما وضعیت مالی خوبی دارید، بهتر است به صورت جداگانه به سراغ اجاره آپارتمان‌های شخصی بروید و مجبور نباشید که مسیر طولانی را طی کنید. معمولا مبلغ اجاره خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد و این کاملاً طبیعی است. لوکیشن یا همان موقعیت مکانی، امکانات مختلف، دسترسی به مکان‌های متفاوت می‌توانند مبلغ اجاره را تغییر دهند و اگر در هر جای دیگری از دنیا هم تحصیل کنید، چنین ویژگی‌هایی برای تغییر مبلغ اجاره وجود دارد و حتما باید آنها را مدنظر قرار دهید.

جمع‌بندی
در این مقاله به طور کامل، دقیق و مفصل برایتان در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان توضیح دادیم. در واقع کارشناسی ارشد مقطع راحتی نیست اما مدرک آن مخصوصاً در کشورهای پیشرفته‌ای مانند انگلستان، می‌تواند برایتان خیلی کارآمد و بدرد بخور باشد. از طرفی در مورد شرایط تحصیل در این مقطع، مدارک مورد نیاز، هزینه اخذ پذیرش، ویزای همراه با دانشجو، بهترین دانشگاه‌ها و بهترین رشته‌ها در انگلستان، شرایط سنی، انواع بورسیه‌های تحصیلی انگلستان، مدرک زبان مورد نیاز و اطلاعات اینچنینی صحبت کردیم و سعی کردیم که نگاه شما را به این قضیه باز کنیم و برایتان توضیح دهیم که نیاز به چه شرایطی دارید تا بتوانید در این کشور تحصیلات خود را ادامه دهید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا