تهرانایرانگردی

نقشه مترو تهران با کیفیت بالا

شب

دانلود نقشه مترو تهران کیفیت بالا

دانلود نقشه مترو تهران با کیفیت بالا بصورت PDF

دانلود عکس نقشه مترو تهران با کیفیت بالا

متروی تهران، سیستم اصلی حمل و نقل عمومی شهر تهران است که ابتدا در سال ۱۳۵۴ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون با گسترش و بهبود مداوم، به یکی از پر استفاده‌ترین و مهم‌ترین وسایل نقلیه عمومی شهری تبدیل شده است.

متروی تهران برای تسهیل حرکت و انتقال مسافران، از قطارهای برقی استفاده می‌کند. این قطارها با سرعت و ظرفیت بالا عمل می‌کنند و به صورت مداوم از 5 و 40 دقیقه صبح تا 10 شب در حرکت هستند. ایستگاه‌های مترو نیز در نقاط استراتژیک شهر در 7 خط اصلی قرار دارند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

متروی تهران از نظر اهمیت و تأثیری که در حمل و نقل عمومی شهر دارد، بسیار حیاتی است. چرا که ترافیک شهری را کاهش می‌دهد و زمان سفرها را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین، متروی تهران برای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست نقش مهمی ایفا می‌کند.

مترو تهران روی گوگل مپ با کیفیت بالا

نقشه مترو تهران روی نقشه گوگل با کیفیت

خطوط مترو تهران

خط 1 (تجریش به کهریزک): خط 1 دارای رنگ قرمز است و دارای انشعاب به سمت باقرشهر و سپس شهر پرند است. مسافت این خط 36 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 71 دقیقه زمان میبرد.

خط 2 (صادقیه به فرهنگسرا): خط سورمه ای رنگ که مسافت این خط 26 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 45 دقیقه زمان میبرد.

خط 3 (قائم به آزادگان): خط آبی رنگ مترو تهران که مسافت این خط 35 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 61 دقیقه زمان میبرد.

خط 4 (شهید کلاهدوز با علامه جعفری): خط زرد رنگ مترو که مسافت این خط 23 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 46 دقیقه زمان میبرد. در نهایت انشعاب از ایستگاه بیمه به سمت فرودگاه امام خمینی

خط 5 (گلشهر به صادقیه): خط سبز رنگ مترو که مسافت این خط 42 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 57 دقیقه زمان میبرد. و در نهایت انشعاب از گلشهر به سمت ایستگاه سلیمانی

خط 6 (دولت آباد به کوهسار): خط صورتی رنگ مترو که مسافت این خط 32 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 58 دقیقه زمان میبرد.

خط 7 (میدان کتاب به بسیج): خط نیلی رنگ که مسافت این خط 24 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 46 دقیقه زمان میبرد.

نقشه مترو تهران داخل واگن

نقشه مترو تهران داخل واگن

بسیاری به به نقشه داخل واگن مترو عادت کرده‌اند، اگر در مورد شما هم صدق میکند میتوانید از تصویر بالا استفاده کنید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظراتون

  1. با سلام، ما خانواده پر جمعیتی هستیم که مدام از مترو استفاده می کنیم ، از بارزترین مشکلات هر روزه ما پیدا کردن ایستگاههای مورد نیازمان است ، جستحوی ایستگاه در گوشی موبایل با اون خط نوشته های ریز که وقتی بخواهی بزرگنمایی کنی دیگه کاملا محو میشه و ادم چیزی سر در نمیاره،لطفا نقشه چاپ کنید و علاوه بر اینکه برای شرکت مترو درآمد زا است مشکل مردم هم حل میشه و من با خرید و نصب این نقشه جامعه به دیوار خونه ،بشرطی که معرف تمام خطوط باشه مشکلم حل میشه، چیزی که در تمام کشورهای دنیا متداول هست قرار دادن نقشه فیزیکی به مردم هست ،مثل نقشه تهران یا شهرهای دیگه، چون افراد سالخورده تر یا کسانیکه در پیدا کردن مسیر روی گوشی مشکل دارند، نقشه فیزیکی مشکل گشاست.

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا