تهراندانستنی سفر

نقشه مترو تهران با کیفیت بالا

دانلود نقشه مترو تهران کیفیت بالا

دانلود نقشه مترو تهران با کیفیت بالا بصورت PDF

دانلود عکس نقشه مترو تهران با کیفیت بالا

متروی تهران، سیستم اصلی حمل و نقل عمومی شهر تهران است که ابتدا در سال ۱۳۵۴ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون با گسترش و بهبود مداوم، به یکی از پر استفاده‌ترین و مهم‌ترین وسایل نقلیه عمومی شهری تبدیل شده است.

متروی تهران برای تسهیل حرکت و انتقال مسافران، از قطارهای برقی استفاده می‌کند. این قطارها با سرعت و ظرفیت بالا عمل می‌کنند و به صورت مداوم از 5 و 40 دقیقه صبح تا 10 شب در حرکت هستند. ایستگاه‌های مترو نیز در نقاط استراتژیک شهر در 7 خط اصلی قرار دارند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

متروی تهران از نظر اهمیت و تأثیری که در حمل و نقل عمومی شهر دارد، بسیار حیاتی است. چرا که ترافیک شهری را کاهش می‌دهد و زمان سفرها را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین، متروی تهران برای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست نقش مهمی ایفا می‌کند.

مترو تهران روی گوگل مپ با کیفیت بالا

نقشه مترو تهران روی نقشه گوگل با کیفیت

خطوط مترو تهران

خط 1 (تجریش به کهریزک): خط 1 دارای رنگ قرمز است و دارای انشعاب به سمت باقرشهر و سپس شهر پرند است. مسافت این خط 36 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 71 دقیقه زمان میبرد.

خط 2 (صادقیه به فرهنگسرا): خط سورمه ای رنگ که مسافت این خط 26 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 45 دقیقه زمان میبرد.

خط 3 (قائم به آزادگان): خط آبی رنگ مترو تهران که مسافت این خط 35 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 61 دقیقه زمان میبرد.

خط 4 (شهید کلاهدوز با علامه جعفری): خط زرد رنگ مترو که مسافت این خط 23 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 46 دقیقه زمان میبرد. در نهایت انشعاب از ایستگاه بیمه به سمت فرودگاه امام خمینی

خط 5 (گلشهر به صادقیه): خط سبز رنگ مترو که مسافت این خط 42 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 57 دقیقه زمان میبرد. و در نهایت انشعاب از گلشهر به سمت ایستگاه سلیمانی

خط 6 (دولت آباد به کوهسار): خط صورتی رنگ مترو که مسافت این خط 32 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 58 دقیقه زمان میبرد.

خط 7 (میدان کتاب به بسیج): خط نیلی رنگ که مسافت این خط 24 کیلومتر است و زمان سفر از ابتدا تا انتهای خط با این مترو 46 دقیقه زمان میبرد.

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا