ایرانگردیتهران

وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران امروز 28 آبان

شب

برخلاف پیش‌بینی‌های هواشناسی، شهر تهران، امروز آلوده‌ترین روز را تجربه نکرد و شاخص آلودگی شهر تهران زیر 80 و قابل قبول بوده است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوا در کلانشهر تهران، امروز، یکشنبه (28 آبان‌ماه۱۴۰۲) بر روی عدد 64 قرار دارد و در شرایط قابل قبول است.

همچنین بر اساس آخرین اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت، هوای شهر تهران در هیچ منطقه‌ای در وضعیت ناسالم و خطرناک قرار ندارد و همه مناطق در وضعیت زرد (قابل قبول) و سبز(پاک ) قرار دارند.

شاخص آلودگی هوای تهران

همینطور شاخص ۲۴ ساعت گذشته نیز بر روی عدد 78 «شرایط قابل قبول» قرار داشته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

از ابتدای سال جاری تا امروز هشت روز هوای پاک، ۱۷۳ روز هوای قابل قبول، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن بیان اینکه با ورود سامانه بارشی از ساعات پایانی امروز (۲۸ آبان‌) نیمه غربی کشور بارش خیلی خوبی دریافت خواهد کرد و باعث تهویه هوای سایر مناطق هم می‌شود، گفت: امروز تنها در برخی ساعات کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۹ و ۳۰ آبان‌ماه) با فعالیت سامانه بارشی در کشور و وقوع بارش، کیفیت هوای پایتخت تهران بهتر می‌شود اما از چهارشنبه (اول آذرماه) به‌تدریج باید منتظر انباشت آلاینده‌ها باشیم، به‌گونه‌ای که اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه (۱ و ۲ آذرماه) باز هم شاخص آلودگی هوا بالا می‌رود

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا