پارک های تهراندانستنی سفر

ماجرای تعطیلی پارک‌ها در سیزده بدر چیست؟

داستان خبر ناگوار تعطیلی پارک‌ها در سیزده بدر و جریمه و توقیف افراد و ماشین‌ها در پارک‌ها در روز سیزده بدر(روز طبیعت) از چه قرار است؟

متاسفانه روز گذشته طی اطلاع رسانی سردار حسن رحیمی از فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعلام شد که با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، ورود به تمام پارک‌های شهر تهران در روز 13 فروردین ممنوع است و اضافه کردند که در صورت عدم رعایت توسط مردم منجر به جریمه و انتقال خودرو به پارکینگ میشود.

گرچه اشاره به کرونا در این شرایط مشخص است که نوعی بهانه است اما وزارت کشور طی بیانه‌ی خود به طور رسمی اعلام کرد به دلیل همزمان شدن سالروز شهادت امام علی (ع) و روز طبیعت (۱۳ فروردین)، تصمیم به تعطیلی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها است که البته مخالفت برخی افراد را در شبکه‌های اجتماعی در جهت رعایت اصول آزادی عقاید را به دنبال داشته است.

وزارت کشور اعلام کرد: مقرر شده در روز ۱۳ فروردین همه پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها از صبح بسته بوده و یک ساعت قبل از اذان مغرب بازگشایی شود.

همینطور برخی موسسات نیز طی بیانیه تعطیلی خود را اعلام کردند از جمله:

روابط عمومی و امور بین الملل برج میلاد تهران اعلام کرد: این مجموعه فرهنگی و گردشگری در روز طبیعت ۱۳ فروردین همزمان با سالروز شهادت حضرت علی (ع)، تعطیل است.

فرمانداری اسکو اعلام کرد:به علت تقارن ۱۳ فروردین و روز طبیعت با ایام سوگواری حضرت علی (ع) روستای تاریخی کندوان تعطیل است.

محیط زیست مازندران هم اعلام کرده است که با توجه به همزمان شدن سالروز شهادت حضرت علی (ع) و روز طبیعت (۱۳ فروردین)، ورود مسافران و گردشگران به پناهگاه حیات وحش میانکاله ممنوع شده است.

راهکار مردم برای روز طبیعت

با توجه به شرایط فعلی و الزام مردم به عدم تفریح در روز طبیعت و به اصطلاح مانع بدر کردن سیزده شدن توسط دولت، بسیاری به دنبال اجاره ویلا هستند که همین موضوع باعث افزایش قیمت بیشتر ویلاهای اطراف تهران نیز شده است.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا