ایتالیاجهانگردی

بهترین دانشگاه های ایتالیا (لیست 20 دانشگاه برتر کشور ایتالیا)

امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به کشورهای خارجی و به‌خصوص کشورهای اروپایی هستند که یکی از بهترین روش‌هایی که برای انجام این کار وجود دارد مهاجرت از طریق تحصیل در دانشگاه‌های خارجی است. ایتالیا یکی از کشورهایی است که امروزه امکان مهاجرت و تحصیل دانشجویان بین‌المللی را فراهم کرده و بهترین خدمات را نیز در این زمینه به دانشجویان ارائه می‌دهد. آشنایی با بهترین دانشگاه های ایتالیا به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از میان دانشگاه‌های مختلفی که در حال حاضر در این کشور فعالیت دارند بهترین گزینه‌ها را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که هریک از دانشگاه‌های این کشور امکانات مخصوص به خود را به دانشجویان ارائه می‌دهند و به همین علت نیز شما باید اطلاعات کاملی را درباره امکانات و مزایای تحصیل در هریک از آنها به دست بیاورید.
ما در ادامه این مطلب قصد داریم لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا را به شما ارائه دهیم که آشنایی با این لیست به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مسیر مهاجرت به کشورهای خارجی را به بهترین شکل ممکن طی کنید. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایتالیا هستید بدون شک مطالعه ادامه این مطلب در مقصد360 می‌تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

دانشگاه پادوا

یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا که امروزه امکان مهاجرت دانشجویان بین‌المللی را فراهم کرده دانشگاه پادوا است که در جایگاه 115 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که دارای 60 هزار دانشجو بوده و زبان اصلی آن نیز زبان ایتالیایی است. با این حال در برخی از رشته‌ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه نیز وجود دارد. این دانشگاه امکاناتی نظیر خوابگاه‌های دانشجویی و امکانات رفاهی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. از جمله دانشکده‌های معروف این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشکده‌های علوم کشاورزی و دامپزشکی، اقتصاد و علوم سیاسی، حقوق، مهندسی، پزشکی، روان‌شناسی، علوم‌انسانی و … اشاره کرد.

دانشگاه بلونیا

دانشگاه بلونیا یکی از بهترین دانشگاه های هنر ایتالیا به شمار می‌آید که دانشکده هنر آن در سراسر دنیا معروف است. البته نباید فراموش کنید که این دانشگاه دارای دانشکده‌های معروف دیگری نیز هست که از جمله آنها می‌توان به دانشکده‌های دامپزشکی و کشاورزی، اقتصاد، مدیریت و آمار، زبان و ادبیات خارجه، حقوق، داروسازی، پزشکی و… اشاره کرد. از طرف دیگر این دانشگاه در حوزه علوم‌انسانی نیز فعالیت کرده و رشته‌هایی نظیر علوم سیاسی و روان‌شناسی را نیز به شما ارائه می‌دهد. این دانشگاه در مجموع بیش از 200 رشته دانشگاهی را ارائه داده و در حال حاضر نیز بیش از 80 هزار دانشجوی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که شهریه آن در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کشور ایتالیا مناسب‌تر است. دانشگاه بلونیا در جایگاه 122 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد.

دانشگاه ساپینزا

دانشگاه ساپینزا در جایگاه 125 بهترین دانشگاه‌های دنیا و جایگاه سوم بهترین دانشگاه های ایتالیا قرار دارد. پردیس اصلی این دانشگاه در نزدیکی مرکز شهر رم واقع شده است و سالانه بیش از 110 هزار دانشجوی مختلف از سراسر دنیا در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. این دانشگاه دارای یازده دانشکده مختلف است که از جمله آنها می‌توان به دانشکده‌های معماری، هنر و علوم‌انسانی، مهندسی عمران و صنایع، مهندسی اطلاعات و انفورماتیک، آمار، حقوق، ریاضیات، فیزیک و علوم پایه، پزشکی و دندانپزشکی و… است. پس اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا هستید بدون شک این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.

دانشگاه میلان با جایگاه 156

دانشگاه میلان یکی دیگر از بهترین دانشگاه های ایتالیا است که با جایگاه چهارم در میان بهترین دانشگاه‌های این کشور و جایگاه 156 در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا حرف‌های زیادی در جامعه علمی دنیا دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دانشگاه این است که طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف و زیرشاخه‌های آنها را به شما ارائه می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به مواد غذایی و علوم کشاورزی، ورزش و علوم ورزشی، حقوق، داروسازی، علوم سیاسی، روان‌شناسی، اقتصاد و علوم اجتماعی، دامپزشکی و… اشاره کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دانشگاه بیش از 65 برنامه مختلف را در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی به دانشجویان خود ارائه می‌دهد که دست شما را برای انتخاب از میان آنها باز می‌گذارد.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم

در جایگاه بعدی از لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا دانشگاه فدریکو دوم ناپل قرار دارد که یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور بوده و در جایگاه 185 بهترین دانشگاه‌های دنیاست. این دانشگاه نیز رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که از جمله این رشته‌ها می‌توان به رشته‌های علوم کشاورزی، زیست‌شناسی و بیوشیمی، مهندسی شیمی، شیمی، مهندسی عمران، پزشکی بالینی، علوم کامپیوتر و… اشاره کرد. اگر علاقه‌مند به تحصیل در بهترین دانشگاه های مهندسی ایتالیا هستید باید بدانید که این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که شما می‌توانید برای ادامه تحصیل خود در این کشور انتخاب کنید.

دانشگاه تورین ایتالیا

امکان ندارد درباره بهترین دانشگاه های ایتالیا صحبت کنیم؛ ولی نامی از دانشگاه تورین ایتالیا به میان نیاوریم. این دانشگاه با جایگاه 209 در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا امکانات بسیار زیادی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. از جمله دانشکده‌های مختلفی که در حال حاضر در این دانشگاه فعالیت دارند می‌توان به دانشکده‌های کشاورزی و دامپزشکی، مدیریت و اقتصاد، داروسازی، علوم پایه، حقوق، علوم سیاسی و… اشاره کدر. دقت داشته باشید که این دانشگاه یک دانشگاه مادر به شمار می‌آید و به همین علت نیز اکثر رشته‌های دانشگاهی را برای ادامه تحصیل در اختیار شما قرار می‌دهد.

دانشگاه پیزا ایتالیا

دانشگاه پیزا با جایگاه 219 در میان‌برترین دانشگاه های ایتالیا قرار دارد و در سطح جهانی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. این دانشگاه دارای ظرفیت بالایی است و هرساله بیش از 70 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند. از جمله دانشکده‌های مختلفی که در حال حاضر در این دانشگاه فعالیت دارند می‌توان به دانشکده‌های علوم کشاورزی، زیست‌شناسی و بیوشیمی، سیستم قلبی و عروقی، شیمی، پزشکی بالینی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک و… اشاره کرد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های معماری ایتالیا نیز شناخته می‌شود که تحصیل در آن یک تجربه جدید و جذاب برای شما خواهد بود.

دانشگاه فلورانس ایتالیا

دانشگاه فلورانس ایتالیا یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور است که در جایگاه 250 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و تعداد دانشجویانی که هرساله می‌پذیرد بالغ بر 80 هزار دانشجو است. یکی از ویژگی‌های مهمی که این دانشگاه دارد این است که یک دانشگاه مادر بوده و امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کند. از جمله دانشکده‌ها و رشته‌هایی که در حال حاضر در این دانشگاه وجود دارند می‌توان به علوم کشاورزی، هنر و علوم‌انسانی، زیست‌شناسی، پزشکی، علوم کامپیوتر، علوم زمین، ایمونولوژی و… اشاره کرد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در جایگاه 256 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و به همین علت نیز می‌توان آن را یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا دانست. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود تا این دانشگاه جز بهترین دانشگاه‌های ایتالیا باشد. امکانات علمی خوب و درجه یک، شهریه مناسبی که از دانشجویان خود دریافت می‌کند و امکانات رفاهی از جمله مهم‌ترین این دلایل به شمار می‌آیند. دقت داشته باشید که این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای حقوق به شمار می‌آید که اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در این رشته هستید باید این دانشگاه را در لیست گزینه‌های خود قرار دهید.

دانشگاه میلانو

این دانشگاه در رتبه 273 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و بهترین و باکیفیت‌ترین امکانات را در اختیار شما قرار می‌دهد. داشتن آزمایشگاه‌های تحقیقاتی زیاد در حوزه‌های مختلف باعث شده تا این دانشگاه از نظر علمی و امکاناتی یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا باشد. از طرف دیگر باید به این نکته مهم نیز دقت داشته باشید که بیش از 32 هزار دانشجو را داراست. تمامی این ویژگی‌ها در کنار یکدیگر باعث شده‌اند تا امروزه دانشجویان زیادی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این مورد از بهترین دانشگاه های ایتالیا باشند.

International School for Advanced Studies (SISSA)

این موسسه آموزشی در جایگاه یازدهم بهترین دانشگاه‌های دنیا و رتبه بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد که در حال حاضر تعداد زیادی از دانشجوهای خارجی مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. سالن تئاتر، سالن ورزشی و… از جمله مهم‌ترین امکانات رفاهی هستند که در این دانشگاه وجود دارند. از طرف دیگر این دانشگاه دارای امکانات علمی مختلفی نیز هست که از جمله آنها می‌توان به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های علمی و کتابخانه‌های غنی اشاره کرد. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی یا رشته‌های جذاب دیگر هستید بدون شک این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.

دانشگاه پاویا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشگاه پاویا یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا است که به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های قاره اروپا نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه با رتبه 295 در میان بهترین دانشگاه‌های ایتالیا قرار دارد و دارای دانشکده‌های مختلفی است که از جمله این دانشکده‌ها می‌توان به دانشکده‌های فیزیک، زیست‌شناسی، پزشکی، هنر و علوم‌انسانی، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز برای دانشجویان فراهم کرده است.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا و شهر میلان است که امروزه به طور تخصصی در زمینه رشته‌های مهندسی و معماری فعالیت داشته و خدمات خود را در این زمینه‌ها به شما ارائه می‌دهد. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد که سطح علمی بالا و امکانات جذاب علمی از جمله مهم‌ترین این مزایا به شمار می‌آیند. دانشگاه پلی‌تکنیک میلان با بسیاری از شرکت‌ها و صنایع مختلف در کشور ایتالیا در ارتباط است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا از نظر موقعیت کاری شما شرایط خوبی را در این دانشگاه تجربه کنید.

دانشگاه جنوا ایتالیا از بهترین دانشگاه های ایتالیا

اگر شما هم به دنبال بهترین دانشگاه در شهر جنوا ایتالیا هستید بدون شک دانشگاه جنوا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل شما باشد. این دانشگاه دارای شرایط علمی بسیار خوبی است و در حال حاضر امکان تحصیل در رشته‌های مختلف از جمله بیوتکنولوژی، علوم کامپیوتر، مهندسی، طراحی و… را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید از این فرصت نهایت بهره را ببرید. نکته جالبی که درباره این دانشگاه وجود دارد این است که دوره‌های زبان ایتالیایی را نیز برای شما فراهم کرده که می‌توانید به‌صورت کاملا رایگان در این دوره‌ها شرکت کنید.

دانشگاه Tor Vergata رم

این دانشگاه با رتبه 300 در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا امروزه امکانات جذابی را در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد که یکی از مهم‌ترین این امکانات را می‌توان خوابگاه‌های دانشجویی و بورسیه‌های تحصیلی دانست که در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. سطح علمی دانشگاه‌های این کشور بسیار بالاست و از طرف دیگر نباید فراموش کنید که سطح اساتید این دانشگاه نیز تقریبا بالاست. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شوند تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن در این کشور مشغول به تحصیل شوید.

دانشگاه Vita-Salute San Raffaele

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می‌آید که در حال حاضر در شهر میلان واقع شده است و هرساله تعداد زیادی دانشجو را از سراسر دنیا می‌پذیرد. دانشگاه Vita-Salute San Raffaele به‌صورت تخصصی در زمینه پزشکی، فلسفه و روان‌شناسی فعالیت دارد. اکثر دانشجویانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی هستند می‌توانند این دانشگاه را در لیست گزینه‌های خود قرار دهند. یکی از مهم‌ترین دلایل شهرت این دانشگاه به علت برگزاری دوره‌های پزشکی در این دانشگاه است دوره‌هایی کاملا تخصصی و حرفه‌ای هستند.

دانشگاه کاتولیک قلب مقدس

دانشگاه کاتولیک قلب مقدس یکی از دانشگاه‌های خصوصی در کشور ایتالیا به شمار می‌آید که مدرک آن دارای اعتبار بسیار بالایی است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا دانشجویان ایرانی زیادی هرساله تقاضای خود برای تحصیل در این دانشگاه را به آن ارسال کنند. کیفیت آموزشی بسیار بالای این دانشگاه باعث می‌شود تا شما بتوانید به پیشرفت علمی دلخواه خود دست پیدا کنید. از طرف دیگر باید به این نکته دقت داشته باشید که این دانشگاه دارای دوازده دانشکده مختلف بوده و رشته‌های تحصیلی متنوعی را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید در آنها مشغول به تحصیل شوید.

دانشگاه پروجا

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی در کشور ایتالیا است که فرصت‌های علمی بسیار جذابی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این دانشگاه محل تحصیل بسیاری از نخبگان سیاسی در کشور ایتالیا به شمار می‌آید و رشته‌های جذابی را نیز برای ادامه تحصیل دانشجویان ارائه می‌دهد. خدمات پشتیبانی ویژه یکی از مهم‌ترین خدماتی است که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود. از طرف دیگر باید دقت داشته باشید که این دانشگاه با بسیاری از دانشگاه‌های بین‌المللی و اروپایی نیز در ارتباط است و همین عامل نیز باعث می‌شود تا فرصت‌های علمی بسیار زیادی پیش روی دانشجویان این دانشگاه قرار گیرد. به‌عنوان آخرین مزیت مهم این دانشگاه نیز باید بدانید که امکانات علمی که دانشگاه پروجا به دانشجویان خود ارائه می‌دهد در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کشور ایتالیا بسیار خوب و باکیفیت است و شما می‌توانید نسبت به این موضوع تا حد زیادی اطمینان داشته باشید.

دانشگاه تریسته

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال آشنایی با بهترین دانشگاه های ایتالیا هستید باید بدانید که دانشگاه تریسته یکی از بهترین گزینه‌هایی است که برای ادامه تحصیل پیش روی شما قرار دارد. تحصیل در این دانشگاه به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین هزینه ممکن در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. این دانشگاه یکی از جوان‌ترین دانشگاه‌های کشور ایتالیا به شمار می‌آید و قدمت آن تنها 80 سال است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در حال حاضر 24 هزار دانشجو در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل هستند. از جمله دانشکده‌های معروفی که در این دانشگاه وجود دارند می‌توان به دانشکده‌های فیزیک، مهندسی و معماری، ریاضی و علوم زمین، گروه علوم شیمی و داروسازی، گروه علوم‌انسانی، گروه اقتصاد، بازرگانی، علوم ریاضی و آمار و… اشاره کرد. شما می‌توانید بر اساس علاقه‌ای که دارید در هریک از این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید.

بهترین دانشگاه های مد و فشن در ایتالیا

اگر علاقه‌مند به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های مد و فشن ایتالیا هستید پیشنهاد ما به شما این است که حتما لیست زیر را نیز در نظر داشته باشید:

  • آکادمی دل لوسو
  • دانشگاه مد میلان
  • دانشگاه طراحی مد پلی مدا
  • دانشگاه پلی‌تکنیک میلان

این دانشگاه‌ها امروزه جز بهترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می‌آیند که امکان ادامه تحصیل در رشته‌های هنر، مد و فشن را برای دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه فراهم کرده‌اند که شما هم می‌توانید از این فرصت نهایت بهره را ببرید.

 

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا