امارات

اقامت در امارات

اخذ اقامت دائم امارات

یکی از برترین کشورها برای مهاجرت و دریافت اقامت, کشور امارات است. شرایط برتر اقتصادی, زیرساخت های عالی مالی و تجاری, امکانات فوق العاده رفاهی و سایر خدمات, این کشور را به یکی از برترین گزینه ها تبدیل کرده است. دریافت اقامت امارات همواره برای ایرانیان موضوع جذابی است, چرا که با ورود به این کشور می‌توانند از تمامی خدمات و امکانات بهترین شهرهای امارات برای اقامت و زندگی به ویژه شهر دبی, برترین شهر امارات, استفاده کنند. دریافت اقامت دبی از راه های گوناگونی از جمله اقامت از طریق کار, سرمایه گذاری, تحصیل, ازدواج و … امکان پذیر است و هرکدام دارای شرایط و هزینه های خاص خود می‌باشند. اما لازم به ذکر است دریافت اقامت دائم امارات دارای شرایط و مراحل خاص و دشواری است که تنها با داشتن مشاوری آگاه امکان پذیر است.

نگاهی به سرفصل‌ها

اخذ اقامت دبی

به طور کلی گرفتن اقامت دبی کار راحتی نمی‌باشد. و شما برای گرفتن این اقامت باید تلاش مضاعفی بکنید. از جمله راه هایی که می‌توان با آن‌ها اقامت امارات را کسب نمود می‌توان به سرمایه گذاری در دبی، ثبت شرکت در دبی، خرید ملک در دبی، ازدواج در دبی و… اشاره نمود. ذکر این نکته ضروری است که ویزای دبی را باید هر سه سال یکبار تمدید نمود. گرفتن اقامت دائم این کشور کار راحتی نیست و به طور معمول امارات متحده عربی اقامت دائم خود را به راحتی در اختیار افراد نمی‌گذارد. البته این نکته قابل توجه است که تقریبا ۸۰ درصد از جمعیت شهر دبی را مهاجرین تشکیل داده‌اند.

شرایط دریافت اقامت امارات

شرایط دریافت اقامت امارات برای همه افراد یکسان نیست. این که اهل چه کشوری باشید و تابعیت کجا را داشته باشید بر روی پروسه گرفتن اقامت دبی تاثیر خواهد گذاشت. اما به طور کلی برای گرفتن اقامت دبی باید ابتدا مجوز اقامت را دریافت کنید. اگر از طریق پیشنهاد کاری و استخدام قصد دارید که اقامت دبی را دریافت نمایید باید بدانید که این پروسه را باید کارفرمای شما طی کند. زمانی که برای اقامت امارات اقدام می‌کنید پاسپورت و گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. از جمله مهم ترین شرایطی که برای اخذ اقامت امارات باید فراهم کنید داشتن مدرک عدم سوپیشینه می‌باشد. با ما همراه باشید تا به بررسی مدارک لازم برای گرفتن ویزای دبی بپردازیم.

مدارک لازم برای اخذ ویزای امارات یا دبی

برای گرفتن ویزای دبی ابتدا باید فرم درخواست این ویزا را به صورت آنلاین پر کنید. از دیگر مدارک مورد نیاز می‌توان به مواردی همچون زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت و گذرنامه معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • دو قطعه عکس متناسب با سایز مورد نیاز پاسپورت
 • مجوز ورود به کشور امارات
 • گواهی طرح بیمه درمانی امارات
 • اگر قصد گرفتن ویزای خانوادگی را دارید باید مدارک لازم برای نشان دادن نسبتتان با یکدیگر را ارائه دهید
 • اسپانسر و شرکت کارفرمای شما باید مدارک قرارداد کار، کپی مجوز تجاری شرکت و کارت شرکت را ارائه نماید
 • داشتن مدارکی که نشان می‌دهد هدف شما از این سفر چیست به شما کمک خواهد کرد
 • پشت سر گذاشتن یک آزمایش پزشکی و تهیه مدرک آن که نشان می‌دهد از سلامت روان و جسمانی برخوردار هستید

اخذ ویزای دبی چقدر هزینه دارد؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که بر روی هزینه اخذ ویزای شما تاثیر می‌گذارد، مدت زمان اعتبار ویزای شما خواهد بود. همچنین یکی دیگر از فاکتورهای تاثیر گذار بر روی قیمت ویزا، محلی است که درخواست ویزا می‌دهید. برای مثال اگر به صورت آنلاین درخواست بدهید هزینه ویزای شما ۴۰ درهم و در صورتی که حضوری درخواست دهید ۷۰ درهم خواهد بود. برای گرفتن ویزای یک ساله دبی ابتدا باید ۱۰۰ درهم پرداخت کنید و برای هر روز از ۶ ماه اول آن سال ۲۵ درهم و برای هر روز از ۶ ماه دوم آن سال ۵۰ درهم پرداخت نمایید. همچنین بعد از گذشت یک سال برای هر روز باید ۱۰۰ درهم بپردازید.

مزایا اخذ اقامت دبی

 • قابلیت تمدید اقامت به صورت نامحدود

امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده خود

کیفیت بالای زندگی و خدمات و تجهیزات

 • برخورداری از اقتصادی پایدار

روش های اخذ ویزای امارات

 • راه اندازی کسب و کار در امارات
 • استخدام توسط یک کارفرما در امارات
 • استخدام در یک مرکز دولتی
 • خرید ملک و خانه در امارات
 • تحصیل در دانشگاه های امارات
 • حضور خانواده مستقر در امارات
 • سرمایه گذاری از 1 میلیون درهم

اخذ اقامت امارات از طریق پیدا کردن کار

یکی از آسان ترین روش ها برای گرفتن اقامت یک کشور پیدا کردن کار در آنجا است. امارات نیز از این قاعده مستثنی نیست و اگر بتوانید توجه یک کارفرما را به خود جلب نمایید می‌توانید اقامت دائم امارات را به دست بیاورید. برخلاف کشورهای اروپایی که پس از مدتی کار کردن به شما تابعیت و اقامت دائم می‌دهد، امارات تا زمانی که اقامت کاری داشته باشید به شما مجوز ماندن خواهد داد. مگر اینکه شما در کارتان بسیار حرفه ای باشید و دولت امارات نیاز ویژه ای به شما داشته باشد. برای گرفتن کار در امارات، باید از سوی یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشد و هیچ شهروند اماراتی برای آن اقدام نکرده باشد. اینکه بتوانید یک پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمایان اماراتی بگیرید بستگی به رشته تحصیلی، میزان تحصیلات، مهارت و میزان تجربه تان دارد. پس از اینکه توانستید یک پیشنهاد شغلی بگیرید برای شما یک ویزای دو ماهه صادر می‌شود و با رفتن به امارات و اداره مهاجرت این کشور می‌توانید کارت اقامت خود را نیز دریافت نمایید. برای گرفتن کارت اقامت از اداره مهاجرت امارات باید مدارکی همچون تاییدیه شرکت کارفرما، آزمایش های پزشکی، تاییدیه مجوز کار خود را ارائه نمایید. در نظر داشته باشید که پس از اقامت در امارات می‌توانید درخواست اقامت خانواده خودتان را نیز جاری کنید. از دیگر نکات قابل توجه در زمینه ویزای کاری امارات این است که در این شهر باید هفته ای ۴۸ ساعت کار کرده که معادل روزی ۸ می‌شود. در ماه رمضان به دلیل اینکه کشور امارات یک کشور اسلامی است ساعات کاری ۲ ساعت کاهش پیدا می‌کند. در صورتی که کار شما نیاز داشته باشد می‌توانید با اضافه کاری مبلغ حقوق دریافتی خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید. یکی از جذابیت های امارات برای کار کردن نرخ پایین بیکاری در آن است. و لازم به ذکر است که در حال حاضر نرخ بیکاری در این کشور به کمتر از ۵ درصد می‌رسد.

نکته مهم : از آنجایی که ارزش پول امارات بالاست, یکی از برترین کشورها برای ایرانیان در زمینه کار کشور امارات است. از جمله خدمات موسسه مهاجرتی ویتراپو اخذ اقامت کاری در کشور امارات است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ویتراپو تماس حاصل فرمایید.

اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

امارات بهترین مکان برای سرمایه گذاری ایرانیان می‌باشد و در واقع یکی دیگر از راه های گرفتن ویزای هر کشوری سرمایه گذاری در آنجا می‌باشد. برای مثال در شهر دبی با سرمایه گذاری به روش های مختلف می‌توانید اقامت آن را به دست آورید. خرید خانه و ملک و ثبت شرکت در امارات از مهم ترین روش های سرمایه گذاری به شمار می‌رود. ویزای امارات از طریق سرمایه گذاری اعتباری دو یا سه ساله خواهد داشت که می‌توانید آن را تمدید نیز بکنید. همچنین خرید ملک در دبی علاوه بر گرفتن ویزا، سرمایه گذاری بسیار خوبی نیز به شمار می‌رود و ملک در سال های گذشته رشد بسیار چشم گیری داشته است. میزان پولی که برای سرمایه گذاری در امارات پرداخت می‌کنید بر مدت زمان اعتبار اقامت شما تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال اگر سرمایه ای معادل یک تا پنج میلیون درهم داشته باشید می‌توانید اقامتی ۲ ساله بگیرید. اگر میزان سرمایه تان پنچ الی ده میلیون درهم باشد می‌توانید اقامتی ۵ ساله بگیرید و اگر بالای ۱۰ میلیون درهم هزینه نمایید اقامت ۱۰ ساله به شما خواهد داده شد.

مزایا سرمایه گذاری در امارات
 • سکونت و زندگی در کشوری ثروتمند
 • برخورداری از اقتصادی پایدار و با ثبات
 • برخورداری از اقامت این کشور همراه با قابلیت تمدید
 • دریافت اقامت برای اعضای خانواده خود

نکته مهم : یکی از روش های سرمایه گذاری و دریافت اقامت دائم امارات, اقامت امارات از طریق خرید ملک است که دارای مزایا بسیار می‌باشد. اما لازم به ذکر است که خرید ملک به متقاضی اجازه کار در این کشور را نمی‌دهد و برای کار در امارات باید مجوزهای مورد نیاز خود را فراهم کرد.

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری در دبی و اخذ اقامت امارات ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در شرکتی است که از پیش ثبت شده است. این روش علاوه بر اقامت امارات خدمات و مزایا بسیاری برای متقاضان خود دارد که از جمله آن ها می‌توان به مالکیت صد درصدی شرکت, عدم نیاز به کفیل, مالیات صفر و … اشاره کرد. متقاضیان با ثبت شرکت در دبی می‌توانند اقامت 3 ساله کشور امارات را دریافت نمایند. همچنین لازم به ذکر است که اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت قابلیت تمدید دارد.

اخذ اقامت دائم امارات از طریق تحصیل

امارات متحده عربی سرمیاه گذاری بسیار خوبی بر روی دانشگاه های خود انجام داده است و قصد دارد که دانشجویان بین المللی و شاخصی را جذب نماید. دانشگاه های امارات از آخرین استانداردهای ممکن برخوردار هستند و اساتید بین المللی و برجسته ای در آن تدریس می‌کنند. یکی از راه های گرفتن اقامت امارات تحصیل است. برای اینکه بتوانید در دبی تحصیل کنید باید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. برای گرفتن پذیرش هر دانشگاه ابتدا باید یک سری از مدارک مورد نیاز آن دانشگاه را فراهم کنید. از جمله این مدارک می‌توان به مدرک دیپلم، ریز نمرات دوران تحصیل، مدرک زبان انگلیسی آزمون های تافل و آیلتس را ارائه نمایید. اینکه برای تحصیل در امارات و گرفتن اقامت دائم امارات از طریق آن چقدر هزینه کنید بستگی به مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاهی دارد که قصد تحصیل در آن را دارید. به طور میانگین برای تحصیل در امارات بین ۳۷ تا ۷۵ هزار درهم باید هزینه کنید. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که می‌توانید بورسیه تحصیلی یک دانشگاه را کسب نمایید و تا ۵۰ درصد از هزینه های خود را کاهش دهید. از جمله دانشگاه های معتبر و معروف امارات می‌توان به دانشگاه خلیفه، دانشگاه امارات متحده عربی، دانشگاه آمریکایی شارجه، دانشگاه ابوظبی و … اشاره نمود.

نکته مهم : از جمله مزایا تحصیل در دبی اخذ اقامت امارات در تمام مدت تحصیل در دبی می‌باشد

ویزای طلایی تحصیلی امارات

کشور امارات شرایطی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم آورده است که دانشجویان با اخذ ویزای طلایی از آن ها برخوردار خواهند شد. با اخذ این ویزا دانشجویان اقامت 5 ساله دریافت خواهند نمود که از جمله مزایا آن امکان درخواست اقامت برای اعضای خانواده می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای طلایی تحصیلی امارات
 • اخذ 95 درصد نمره کامل در مقطع متوسطه
 • GPA بالای 3.75 (حدودا معدل بالای 15)

نکته مهم : لازم به ذکر است که اعتبار ویزای عادی تحصیلی 1 سال و ویزای طلایی 5 سال می‌باشد که دارای قابلیت تمدید می‌باشند

اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج

اقامت امارات از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های کسب اقامت دبی می‌باشد. شاید این راه به نظر نسبت به راه های دیگر آسان تر بیاید ولی در نظر داشته باشید که این روش هم محدودیت های خاص خودش را دارد. برای مثال در صورتی که یک مرد با یک زن تبعه امارات ازدواج نماید به وی اقامت دائم امارات داده نخواهد شد و فقط در صورتی که یک مرد تبعه امارات با یک زن از کشور دیگری ازدواج کند، به او اقامت دائم دبی داده خواهد شد. یکی دیگر از نکاتی که باید حتما به آن توجه کنید قانون تک تابعیتی کشور امارت است. یعنی در صورت ازدواج با یک مرد تبعه امارات و گذشت ۱۰ سال از اقامت خود اگر بخواهید اقامت دائم امارات و شهروندی آن را بگیرید باید تابعیت کشور محل تولد خودتان را فسخ نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که پس از ازدواج و گرفتن اقامت دائم امارات اگر قصد طلاق گرفتن را داشته باشید اقامت شما نیز باطل خواهد شد و دیگر اعتباری نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای ازدواج در دبی
 • دریافت و پر کردن فرم آنلاین مربوطه
 • پاسپورت تمامی اعضای خانواده
 • مدارک ازدواج مورد تایید امارات
 • کپی قرارداد کفیل
 • عکس از پاسپورت تمامی اعضای خانواده
 • گواهی حقوق
 • آخرین قبض پرداخت شده
 • تست های پزشکی و مدارک مربوط به آن

اخذ اقامت دائم امارات از طریق تولد

به طور کلی در جهان سیستم تولد و تابعیت پس از آن به دو روش خاک و خون می‌باشد. یعنی بعضی از کشورها مانند آمریکا یا کانادا صرف اینکه یک نفر در خاکشان متولد شده باشد کافی است تا تابعیت آن کشور را بگیرید. اما در بعضی از کشورهای علاوه بر خاک، والیدن شما نیز باید تابعیت آن کشور را داشته باشند. امارات یکی از این کشورها است. یعنی فرزندی که در این کشور متولد می‌شود در صورتی که والیدنش تابعیت این کشور را داشته باشند، تابعیت امارات را کسب خواهد نمود. در نظر داشته باشید که اگر فرزند از پدر اماراتی باشد می‌تواند اقامت دائم امارات و تابعیت آن را دریافت کند و در صورتی که فرزند از مادر اماراتی باشد باید تا ۱۸ سالگی خود صبر نماید و سپس برای گرفتن تابعیت اقدام کند.

نکته مهم : از آنجایی که کشور امارات هیچ گونه مسئولیتی در برابر پناهندگان قبول نمی‌کند, در همین راستا این روش از مهاجرت به متقاضیان پیشنهاد نمی‌شود. همچنین لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی ویتراپو هیچ گونه اقدامی در جهت اخذ اقامت امارات از طریق پناهندگی انجام نمی‌دهد

هزینه زندگی در شهر دبی چقدر است؟

یکی از مهم ترین بخش های مرحله های قبل از مهاجرت می‌تواند جمع کردن اطلاعات راجع به سطح زندگی در شهر بعدی باشد. شما باید به طور کلی بدانید که چقدر برای یک ماه زندگی در شهر دبی به درآمد و پول نیاز دارید. سایت های جهانی زیادی هستند که می‌توانید ریزترین قیمت های مورد نیازتان در شهر دبی را در آنها مشاهده کنید و برای خود برنامه ریزی نمایید. این هزینه زندگی در امارات به صورت ماهیانه برای داشتن یک زندگی عادی تا ۱۵۰۰۰ هزار درهم نیز بالا می‌رود. قیمت مواد غذایی در شهر دبی هم مشخص است و برای مثال یک کیلو برنج تقریبا ۹ درهم قیمت گذاری می‌شود.

هزینه هر یک از روش های مهاجرت به امارات

 • ویزای توریستی امارات = هزینه اخذ ویزای توریستی امارات برابر ۱۰۰ – ۲۰۰ درهم می‌باشد.
 • ویزای خانوادگی = برای دریافت ویزای خانوادگی دوبی باید هزینه ای برابر با ۲۷۰ درهم پرداخت کرد.
 • ویزای تحصیلی = در کشور امارات برای تحصیل باید هزینه ای برابر با ۱۰۰ درهم جهت دریافت ویزای تحصیلی آن پرداخت شود.
 • ویزای کاری 5 ساله و 10 ساله امارات = هزینه ویزای کاری 5 ساله امارات ۶۵۰ درهم و همچنین ویزای 10 ساله این کشور نیز ۱۱۵۰ درهم می‌باشد.
 • ویزای سرمایه گذاری = برای سرمایه گذاری در امارات ابتدا برای دریافت ویزای آن باید ۱۰۰۰ درهم پرداخت شود.

چگونه می‌توان اقامت ۱۰ ساله دبی را به دست آورد؟

امارات متحده عربی برای افرادی که در رشته خود نخبه به شمار می‌رود شرایط راحت تری را فراهم کرده تا بتواند آنها را جذب نماید. برای مثال در صورتی که متخصص رشته خود هستید می‌توانید یک اقامت ده ساله بگیرید و در شهر دبی زندگی کنید. گرفتن اقامت ۱۰ساله دبی به دلیل تخصص در هر رشته شرایط خاص خودش را دارد. در ادامه نگاهی به تعدادی از این شرایط می اندازیم.

شرایط دریافت اقامت 10 ساله دبی

 • در صورتی که تحصیلات آکادمیک دارید باید ابتدا توسط شورای دانشمندان امارات تایید شوید سپس برای گرفتن ویزا اقدام کنید
 • در صروتی که در رشته های هنری فعالیت می‌کنید باید ابتدا توسط وزارت فرهنگ و هنر امارات تایید صلاحیت شوید
 • در صورت داشتن اختراع، باید توانسته باشید اختراع خود را در یکی از مجلات معتبر جهانی ثبت کرده باشید
 • در صورتی که در یک شرکت رده بالای جهانی سابقه کار دارید به عنوان یک مدیر اجرایی موفق می‌توانید وارد بازار کار شوید
 • در صورتی که یک پزشک متخصص هستید باید دو عدد از شرایط زیر را داشته باشید:
  – در یکی از پانصد دانشگاه برتر جهان تحصیل کرده باشید
  – جوایز بین المللی در دنیای پزشکی دریافت کرده باشید
  – تعدادی کتاب و مقاله معتبر در سطح جهانی داشته باشید
  – حداقل ۱۰سال سابقه کار داشته باشید
  – جز زمینه هایی فعالیت کنید که برای دولت امارات ارجحیت دارد

اخذ اقامت 5 ساله امارات

اقامت 5 ساله امارات به افرادی تعلق می‌گیرد که حداقل 5 میلیون درهم سرمایه گذاری کرده اند. متقاضیان با سرمایه گذاری  از طریق خرید ملک, کارآفرینی و … می‌توانند ویزای 5 ساله دبی را دریافت نمایند. اما لازم به ذکر است که برای خرید ملک باید ارزش ملک خریداری شده برابر با 5 میلیون درهم و همچنین برای کارآفرینی پروژه متقاضی باید حداقل سرمایه آن 500000 درهم باشد.

اقامت بازنشستگی دبی

افرادی که بیش از 55 سال سن و 2 میلیون درهم سرمایه در املاک دبی دارند می‌توانند ویزای بازنشستگی کشور امارات را دریافت نمایند. این ویزا به شکل مولتی صادر خواهد شد و قابلیت تمدید نامحدود دارد

مقایسه هزینه های اخذ ویزای امارات با سایر کشورها

یکی از مقایسه هایی که قبل از اقدام برای مهاجرت به امارات باید انجام دهید، مقایسه با میزان هزینه لازم برای مهاجرت کردن به کشور دیگر است. در ادامه با ما همراه باشید تا هزینه های مهاجرت به دبی با مهاجرت به ترکیه را مقایسه کنیم. برای مثال شما با خرید ملک در امارات با هر رقمی قادر به دریافت پاسپورت این کشور نخواهید بود ولی با خریدن ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در ترکیه پاسپورت این کشور را به دست خواهید آورد. در صورتی که در دبی ملک نیز بخرید قانون به ارث رسیدن به فرزند در این شهر وجود ندارد ولی در ترکیه این قانون پا برجاست. در صورت خریدن ملک در شهر دبی به شما اقامت داده خواهد شد و بعد از مدت زمان اعتبار آن می‌توانید برای تمدید کردنش اقدام کنید. این امکان را در شهرهای کشور ترکیه نیز خواهید داشت و حتی اگر ارزش ملک شما بالای ۲۵۰ هزار دلار باشد می‌توانید اقامت دائم بگیرید. برای اینکه در امارات بتوانید اقامت از طریق زندگی به دست آورید باید حداقل سرمایه ای معادل یک میلیون درهم داشته باشید ولی در ترکیه حتی با اجاره کردن یک خانه می‌توانید اقامت بگیرید. در صورتی که با خرید ملک در امارات در نهایت بتوانید تابعیت این کشور را به دست آورید امکان باطل کردنش را خواهید داشت ولی تابعیت ترکیه را نمی‌توان عوض نمود. در شهر دبی زمانی که ملک می‌خرید صرفا تنها مالک آن ساختمان هستید و ادعایی بر زمین آن نخواهید داشت. ولی در ترکیه می‌توانید اقدام به خرید ملک های ویلایی نیز بکنید. در امارات متحده عربی فقط در مناطق آزاد این کشور اجازه خرید ملک خواهید داشت ولی در هر شهری از ترکیه که بخواهید می‌توانید اقدام به خرید ملک نمایید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا