ایتالیا

آثار باستانی رومی در ایتالیا

شب

یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان شهر باستانی روم است. روم در منطقه لاتیوم ایتالیا قرار دارد و یکی از تاریخی ترین مقاصد گردشگری جهان است که گردشگران با تور ایتالیا به این کشور سفر می کنند. این شهر به‌خاطر جاذبه‌ های تحسین‌شده متعدد، از جمله بناهای تاریخی روم باستان شناخته شده است.

کلیسای سانتا ماریا ماگیوره

کلیسای سانتا ماریا ماگیوره یکی از هفت کلیسای زائر روم و بزرگترین کلیسای ماریان کاتولیک در شهر است. این ساختمان در ابتدا در سال 435 پس از میلاد ساخته شد، اما ساختاری که امروزه دیده می شود در سال 1743 تکمیل شد. کلیسا سانتا ماریا یکی از زیباترین بناهای تاریخی ایتالیا است که دیدن آن را نباید از دست بدهید. در طول بازدید از باسیلیکا، معماری آن را تحسین خواهید کرد و در مورد تاریخچه و کاربردهای آن از زمان ساخت اطلاعات بیشتری کسب می کنید. پیشنهاد می کنیم با تور رم مستقیم به این شهر تاریخی مذهبی سفر کنید.

دخمه های روم

دخمه های روم یکی از نقاط دیدنی کمتر شناخته شده اما و فوق العاده جالباز بناهای تاریخی ایتالیا است. اعتقاد بر این است که دخمه ها برای اولین بار به عنوان محل دفن در قرن دوم پس از میلاد ساخته شده اند.

تقریباً 40 دخمه تا کنون در زیر شهر روم کشف شده است که دخمه کالیکستوس یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین آنهاست. اگر علاقه مند به دیدن دخمه ها هستید، می توانید یک تور با راهنما در بخش کوچکی از سیستم تدفین زیرزمینی که برای عموم باز است، داشته باشید.

جاده آپیا آنتیکا Appia Antica

 این جاده Appian Way یا Via Appia Antica یکی از اولین جاده های ساخته شده در امپراتوری روم است. گمان می رود این جاده بین سال های 264 تا 312 قبل از میلاد ساخته شده باشد. رویدادهای مهمی در طول جاده از زمان ساخت آن تا کنون رخ داده است و اگر در این مسیر پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید، می توانید نقاط دیدنی بسیاری را ببینید این جاده برای توریست هایی که با تور اروپا به رم سفر کرده اند بسیار جذاب بوده و ساعت ها آن را می پیمایند مکان‌های تاریخی روم در این جاده شامل کلیسای Domine Quo Vadis، برخی از دخمه‌های رومی و حمام‌های کاراکالا است.

پله های اسپانیایی

یکی از معروف ترین بناهای تاریخی ایتالیا، پله های اسپانیایی است که در پیاتزا دی اسپاگنا قرار دارد. این بنای تاریخی که در سال 1725 افتتاح شد، یک پلکان است که از 135 پله رومی-باروک تشکیل شده است.

با پیاده‌روی در بالای پله‌ها به Piazza della Trinità dei Monti و یکی دیگر از مکان‌های دیدنی، کلیسای Trinità dei Monti، که در سال 1502 تأسیس شده خواهید رسید.

فواره تروی

فواره تروی که در دهه 1730 ساخته شد، یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی ایتالیا است و معروف‌ترین فواره روم است. این فواره آب دارای مجسمه هایی به سبک باروک است و به قنات Vergine متصل است که قدمت آن به 19 سال قبل از میلاد می رسد. حتی اگر فقط یک روز در روم هستید، رفتن به فواره تروی را باید در لیست کارهای خود بگنجانید!

کلیسای سیستین

یکی دیگر از نقاط دیدنی جهان که در سفر به روم باید از آن دیدن کنید، کلیسای سیستین است. کلیسای سیستین، کلیسایی نمادین  است که در سال 1483 در واتیکان افتتاح شد. این سازه بیشتر به خاطر نقاشی های دیواری داخلی که توسط میکل آنژ کشیده شده است، شناخته می شود. این آثار هنری عبارتند از: خلقت آدم، که بر روی سقف خیره کننده کلیسا نمایش داده شده است و نقاشی  آخرین داوری هم یکی دیگر از آثار میکل آنژ در کلیسای سیستین است.

کلیسا Arcibasilica di San Giovanni

یکی از مهمترین بناهای مذهبی روم  کلیسای Arcibasilica di San Giovanni در Laterano است. این کلیسا که در شهر واتیکان واقع شده است، به عنوان اولین کلیسای مسیحیت شناخته می شود و یکی از هفت کلیسای زائر روم است. این سازه خیره کننده به سبک باروک طراحی شده و دارای ستون های سنگی و مجسمه های مذهبی در نمای بیرونی است.

سیرک ماکسیموس

یکی از مکان‌های تاریخی جذاب روم و ایتالیا، سیرک ماکسیموس است. سیرک ماکسیموس یک استادیوم ارابه‌ سواری روم باستان است که در قرن ششم قبل از میلاد افتتاح شد. در طول بازدید، می‌توانید درباره مکان تفریحی باستانی بیشتر بدانید و ببینید چه چیزی از استادیوم باقی مانده است.

ویرانه های باستانی Nero’s Domus Aurea

امپراتور نرون در سال 68 پس از میلاد درخواست ساخت Domus Aurea را داد. Domus Aurea پس از آتش سوزی بزرگ سال 64 پس از میلاد ساخته شد. این مجموعه چندین ساختمان، به‌ علاوه باغ‌ ها و یک دریاچه را در خود جای داده است. در Domus Aurea می‌توانید در اطراف خرابه‌ها بگردید و درباره این مکان تاریخی بیشتر بدانید.

کولوسئوم

 یکی از معروف ترین مکان های دیدنی ایتالیا، کولوسئوم است. مسلماً معروف‌ترین مکان در روم، کولوسئوم بوده که یک نماد مشهور روم در جهان است و نمی‌توان آن را هنگام بازدید از شهر از دست داد. این سالن که در سال 80 پس از میلاد افتتاح شد، بزرگترین آمفی تئاتری است که تاکنون ساخته شده است. در زمان قدیم از آن به عنوان یک مکان سرگرومی در دوران روم باستان، برگزاری رویدادهایی مانند مبارزات گلادیاتورها، مسابقات ارابه سواری و نمایش حیوانات عجیب و غریب در کولوسئوم برگزار می شد.

یکی دیگر از مکان های دیدنی در روم برای دوستداران هنر، گالری Doria Pamphilj است که در Palazzo Doria Pamphilj قرار دارد. این گالری که در سال 1651 تأسیس شد، دارای نقاشی‌ ها، مجسمه‌ ها و قطعات مبلمان است که قدمت آن‌ ها به صدها سال پیش می‌ رسد. این گالری همچنین دارای یک سقف نقاشی شده خیره کننده، آثار هنری روی دیوارها و بسیاری از وسیله. های تزئین شده طلایی است.

میدان ونزیا

یکی دیگر از مکان های دیدنی روم، ایتالیا، Piazza Venezia است. این منطقه چندین گذرگاه را به هم متصل می کند و یکی از بزرگترین میدان های روم است. این میدان همچنین دارای یک بنای تاریخی معروف به پادشاه ویتوریو امانوئل دوم است و به انواع دیگر نقاط دیدنی و جاذبه های گردشگری روم نزدیک است.

شهر واتیکان

ایالت مستقل شهر واتیکان، مهم‌ترین مکان دیدنی کاتولیک رومی در جهان است. شهر واتیکان مقر کلیسای کاتولیک و خانه پاپ است. واتیکان سیتی که در داخل روم قرار دارد، کاخ واتیکان، خانه پاپ، به‌علاوه کلیسای سیستین و دیگر موزه‌های واتیکان را در خود جای داده است و همچنین مقر کلیسای کاتولیک رومی است.

کلیسای سنت پیتر

یکی دیگر از مکان های نمادین برای بازدید که باید به برنامه سفر روم خود اضافه کنید، کلیسای سنت پیتر است. این کلیسا که در شهر واتیکان واقع شده است، در سال 1626، پس از حدود 120 سال زمان برای ساخت، افتتاح شد. اعتقاد بر این است که این سازه در بالای قبر پیتر رسول، که در سال 64 پس از میلاد درگذشت، قرار دارد.

موزه های واتیکان

موزه‌های واتیکان آثار هنری و دیگر مصنوعات جمع‌آوری‌شده توسط کلیسای کاتولیک را در خود جای داده‌ است و یکی دیگر از مکان‌های دیدنی شهر واتیکان است. این مجموعه تقریباً 70000 قطعه را شامل می شود و شامل برخی از مهم ترین آثار هنری رنسانس در جهان است.

قلعه سنت آنجلو

یکی از جذاب ترین بناهای تاریخی معروف در روم، ایتالیا، Castel Sant’Angelo است. بنای سلطنتی توسط امپراتور روم هادریان در سال 135 پس از میلاد ساخته شد. این قلعه قرار بود مقبره ای برای خود و خانواده اش باشد. امروزه این قلعه به یک موزه در مورد تاریخ قلعه، امپراتور هادریان و به طور کلی روم باستان تبدیل شده است‌.

ویلا بورگزه

ویلا بورگزه سومین پارک عمومی بزرگ روم است. این جاذبه همراه با باغ‌ هایی که به زیبایی آراسته شده‌ اند، ساختار ویلا بورگزه را دارد که یک گالری را در خود جای داده است. همانطور که پارک را کاوش می کنید، مسیرهای زیادی را پیدا خواهید کرد که شما را از میان باغ های زیبا و دریاچه ها و برکه های دیدنی می گذراند.

میدان ناوونا

پیازا ناوونا یکی از بسیاری از مکان های دیدنی ایتالیایی است که مکانی زیبا برای پیاده روی کردن است. این میدان عمومی در محل استادیوم باستانی، استادیوم دومیتیان قرار دارد. هنگام بازدید، می‌ توانید ساختمان‌ هایی که میدان را احاطه کرده‌ اند و فواره نمادین فیومی که در مرکز پیازا ناوونا قرار دارد را تماشا کنید.

فونتانا دی کواترو فیومی

فوراره Fontana dei Quattro Fiumi یا فواره فیومی در سال 1677 توسط جیان لورنزو برنینی ساخته شد. این فواره که در میدان ناوونا قرار دارد، برای پاپ اینوسنتیکس ساخته شده و دارای مجسمه ها و یک ابلیسک است. تماشای فواره را که یکی از زیباترین آبنماهای روم به حساب می آید، نمی توان از دست داد!

کاخ ماسیمو

 کاخ Palazzo Massimo alle Colonne که در دهه 1500 ساخته شد، یکی از مکان‌های معروف کمتر شناخته شده و در عین حال بسیار جالب در روم، ایتالیا است. کاخ رنسانس در ابتدا برای خانواده ماسیمو ساخته شد و امروز یک روز در سال، در تاریخ 16 مارس برای بازدید عموم باز است. این تاریخ زمانی است که ظاهراً یکی از پسران خانواده ماسیمو توسط سنت فیلیپ نری در سال 1583 به زندگی بازگردانده شد. در بقیه ایام سال، می توانید نمای بیرونی ساختمان مهمی را که در خیابان Corso Vittorio Emanuele II قرار دارد، تماشا کنید.

پیازا دل پوپولو

 پیازا دل پوپولو یکی دیگر از میدان های زیبای روم است. این میدان در سال 1818 توسط جوزپه والادیه ساخته شد و دارای کلیسایی است که در سال 1099 تکمیل شد.

در کنار تماشای این کلیسای تقریبا 1000 ساله، می‌توانید بسیاری از ساختمان‌ها و مجسمه‌های جالب دیگر را در این میدان ببینید.

موزه ملی رومانو

 موزه ملی رومانو یا موزه ملی روم مجموعه‌ای از موزه‌هایی است که نمایشگاه‌ هایی از تاریخ روم و امپراتوری روم را در خود جای داده است. اقلام به نمایش گذاشته شده در این موزه شامل یافته های باستان شناسی مرتبط با روم باستان است.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا