ایرانگردیتهران

نزدیک ترین مترو به پاسداران

منطقه پاسداران، در شمال‌ شرق تهران قرار گرفته و از شمال با خیابان پاسداران، خیابان کلاهدوز و بزرگراه صدر، از جنوب با خیابان سروستان نهم، خیابان توحیدی و بزرگراه همت، از غرب با خیابان نیستان چهارم و از شرق با بزرگراه صیاد شیرازی و خیابان جلالی محدود شده است.
منطقه پاسداران بخشی است در منطقه ۳ و ۴ تهران که در تقسیم‌بندی‌های رسمی اغلب جزء منطقه ۴ در نظر گرفته می‌شود و یکی از خیابان لوکس تهران به شمار می‌آید. این خیابان یکی از طولانی‌ترین خیابان‌های تهران است و با محله‌های ‌ مهران، اختیاریه، کوی نوبنیاد، دروس، فرمانیه، حسین آباد، اراج، قبا، کاظم آباد مجاورت دارد.
دسترسی خوب این منطقه به بخش‌های شمال شهر، یکی از امتیازات این محله است. علاوه بر این، منطقه پاسداران در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد قرار ندارد.
محله پاسداران دسترسی خوبی به اتوبوس، تاکسی و همچنین مترو دارد، در نزدیکی پاسداران ۴ ایستگاه متروی نوبنیاد، زین‌الدین، میدان هروی و حسین‌آباد قرار دارند. با ما در مقصد360 همراه باشید تا این خطوط را با هم بررسی کنیم.

نزدیک ترین مترو به پاسداران

دسترسی به محله پاسداران از طریق مترو

محله پاسداران ایستگاه مترویی جداگانه و مخصوص به خود ندارد به همین دلیل برای رسیدن به این محله باید از ایستگاه‌های مترویی که در اطراف آن قرار دارند استفاده کنید. در ادامه این ایستگاه‌ها را ذکر می‌کنیم:

ایستگاه متروی هروی

ایستگاه متروی هروی
ایستگاه مترو هروی یکی از ایستگاه‌های خط سوم متروی تهران است که در حاشیه اتوبان صیاد بالاتر از خیابان موسوی واقع شده است.
در حال حاضر از این ایستگاه خط اتوبوسی به محله‌ای دایر نیست ولی خطوط اتوبوسرانی عبوری از اطراف این ایستگاه خطوط ذیل می‌باشد:

  • خط ۲۱۰ میدان هروی به خیابان معلم در مسیر شمس آباد، میدان بهشتی، مجیدیه شمالی، بزرگراه رسالت، مجیدیه جنوبی، خیابان معلم
  • خط ۳۰۱ بلوار ارتش به پایانه متروی شهید حقانی در مسیر بلوار ارتش، بلوار نیروی زمینی، خیابان شعبانلو، لویزان، خیابان افتخاریان، میدان هروی، خیابان افشاری، بلوار گیلان، متروی شهید زین‌الدین، میدان فرخی یزدی، بزرگراه شهید همت و بزرگراه شهید حقانی

ایستگاه مترو نوبنیاد

ایستگاه مترو نوبنیاد

ایستگاه متروی نوبنیاد یکی از ایستگاه‌های خط ۳ مترو تهران است که در میدان نوبنیاد در شمال شرق تهران واقع شده است. این ایستگاه در آینده ایستگاه تقاطعی با خط ۱۰ متروی تهران خواهد بود.
از خطوط اتوبوسرانی منتهی و عبوری از مجاور این ایستگاه خطوط ذیل می‌باشد:

  • خط ۱۰۶ پایانه لاله به پایانه شهید افشار (پارک وی) در مسیر بلوار ارتش، بزرگراه‌های امام علی، شهید بابایی، ایستگاه متروی نوبنیاد، بزرگراه صدر و مدرس
  • خط ۲۱۴ پایانه شهید دستواره (معصومی)به پایانه افق (حکیمیه) در مسیر نوبنیاد، بزرگراه بابایی، دانشگاه امام حسین،شهرک شهید بهشتی، دانشگاه آزاد تهران شمال و دسترسی‌های محلی حکیمیه
  • خط ۲۱۵ سوهانک به سه راه ضرابخانه در مسیر بلوار ارتش، اراج، خیابان لنگری، میدان نوبنیاد، خیابان پاسداران، حسینه ارشاد، خیابان شریعتی، ابتدای بزرگراه همت و زین الدین
  • خط ۲۲۵ پایانه شهید دستواره (معصومی) به پایانه تجریش در مسیر نوبنیاد، خیابان پاسداران، میدان اختیاریه، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، خیابان شریعتی، میدان قدس، خیابان شهرداری و میدان تجریش
  • خط ۳۸۷ از میدان قدس به میدان رسالت (فقط در مسیر برگشت) از این محل در مسیر بزرگراه شهید بابایی، بزرگراه امام علی(ع)، لویزان، مبارک آباد، شمس آباد، ادامه بزرگراه امام علی(ع) بسمت جنوب تا بزرگراه رسالت و میدان رسالت
  • خط اتوبوس برون‌شهری پایانه شهید دستواره (معصومی) به شهر جدید پردیس در مسیر متروی نوبنیاد، بزرگراه شهید بابایی، تقاطع پل بلوار نیروی زمینی ارتش یا لویزان، ادامه بزرگراه بابایی، آزادراه تهران – پردیس، شهر جدید پردیس ( میدان امام خمینی- میدان عدالت – فاز ۳ و ۴ )

ایستگاه مترو شهید زین الدین

ایستگاه مترو شهید زین الدین
ایستگاه متروی شهید زین الدین یکی از ایستگاه‌های خط ۳ متروی تهران است که در بزرگراه شهید صیاد شیرازی و تقاطع خیابان گیلان واقع شده است.
تنها خط اتوبوسرانی عبوری از مجاور این ایستگاه بشرح ذیل می‌باشد:

  • خط ۳۰۱ بلوار ارتش به پایانه متروی شهید حقانی در مسیر بلوار ارتش، بلوار نیروی زمینی، خیابان شعبانلو، لویزان، خیابان افتخاریان، میدان هروی، خیابان افشاری، بلوار گیلان، متروی شهید زین‌الدین، میدان فرخی یزدی، بزرگراه شهید همت و بزرگراه شهید حقانی

ایستگاه مترو حسین آباد

ایستگاه مترو شهید زین الدین
ایستگاه مترو حسین آباد یکی از ایستگاه‌های خط سوم متروی تهران است که در تقاطع خیابان مغان و بزرگراه شهید صیاد شیرازی واقع شده است و بین دو ایستگاه هروی و نوبنیاد واقع شده‌است.

برای رفتن از پایانه جنوب به پاسداران می‌توانید وارد مترو پایانه جنوب شده و سوار قطارهایی شوید که به سمت تجریش می‌روند. در ایستگاه شهید بهشتی از قطار پیاده شوید و مسیر خود را به سمت یکی از چهار ایستگاهی که ذکر کردیم تغییر دهید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا