ایرانگردیتهران

نقشه و ساعت حرکت مترو فرودگاه امام خمینی تهران

فرودگاه امام خمینی فرودگاه اصلی ایران برای سفرهای بین المللی و برون مرزی است. اگر شما هم قصد سفر به کشور دیگری را دارید پس حتما به این فرودگاه بروید. اما اگر قصد دارید بدون وسیله شخصی خود را به فرودگاه برسانید، مترو بهترین گزینه است اما کمی پیچیدگی بیشتری نسبت به سایر ایستگاه های اتوبوس دارد که در این مطلب از مقصد360 به نحوه رفتن به مترو فرودگاه امام، ساعات حرکت مترو به فرودگاه امام خمینی و سوالات متداول آن میپردازیم.

ایستگاه متروی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در  ترمینال مسافری شماره 1 و در تراز خروجی این ترمینال قرار گرفته است.

مترو فرودگاه امام خمینی در  خط 1( خط قرمز تجریش – کهریزک) واقع شده است. برای حرکت در جهت مترو فرودگاه امام باید “شاهد-باقرشهر” خط عوض کنید و وارد قطار اختصاصی فرودگاه شوید.

نقشه مترو فرودگاه امام خمینی

در تصویر زیر نقشه مترو تهران قرار داده شده‌است و ایستگاه مترو فرودگاه امام روی آن مشخص شده است. نقشه مترو تهران با کیفیت بالا نیز را نیز میتوانید بصورت PDF و عکس دانلود کنید.

نقشه ایستگاه مترو امام خمینی

نقشه مترو فرودگاه امام خمینی روی نقشه گوگل

از این بخش میتوانید نقطه‌ای که ایستگاه مترو فرودگام امام واقع شده است را روی نقشه گوگل مشاهده کنید.

نزدیک ترین ایستگاه مترو به فرودگاه امام خمینی

خوشبختانه فرودگاه امام خمینی دارای ایستگاه متروی اختصاصی است و کار مسافران را بسیار راحت کرده است. نزدیک ترین ایستگاه های مترو امام خمینی به غیر ایستگاه اختصاصی خود ایستگاه های واوان و ایستگاه متروی پرند است که البته فاصله زیادی دارند و بهتر است حواستان جمع باشد تا ایستگاه را رد نکنید.

ساعت کار مترو فرودگاه امام خمینی

طبق اطلاعیه فرودگاه امام خمینی:

ساعات فعالیت مترو : حرکت اولین قطار از شهرفرودگاهی امام خمینی(ره)  6:50 صبح و حرکت آخرین قطار از ایستگاه شاهد به سمت شهرفرودگاهی امام خمینی(ره) 19:15 عصر است.

پس اولین حرکت مترو از فرودگاه امام خمینی ساعت 6:50 دقیقه است.

و آخرین قطار از ایستگاه شاهد-باقرشهر به فرودگاه امام ساعت 19:15 است.

همینطور خالی از لطف نیست که بدانید فاصله زمانی رفت و برگشت هر قطار در خط شهرفرودگاهی امام خمینی(ره) 80 دقیقه است.

 

اگر در ایستگاه مترو پایانه جنوب هستید تنها کافیست 6 ایستگاه به سمت کهریزک به حرکت خود ادامه دهید تا به ایستگاه شاهد-باقرشهر برسید و سپس خط عوض کنید و وارد قطار فرودگاه شوید و پس از 3 ایستگاه به مقصد خود میرسید.

گاهی پیش میاید که مسافران به اشتباه به جای مترو فرودگاه مهرآباد به مترو فرودگاه امام میروند. در این صورت مسیر نسبتا طولانی را باید طی کنید به این صورت که ابتدا به ایستگاه شاهد-باقرشهر بروید و به سمت تجریش حرکت کنید. سپس در ایستگاه دروازه دولت خط عوض کرده و وارد خط 4 شوید و به سمت ارم سبز حرکت کنید. اما در ایستگاه بیمه مجدد خط عوض کنید و به سمت پایانه فرودگاه مهرآباد بروید.

آخرین قطار از ایستگاه شاهد-باقرشهر به فرودگاه امام ساعت 19:15 است

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا