آمریکاجهانگردی

اقامت در آمریکا

شب

آمریکا یکی از کشورهای بسیار محبوب برای مهاجرت به شمار می‌آید که امروزه افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود بوده و البته شرایط خاصی نیز دارند. دریافت اقامت آمریکا ممکن است در ابتدا کار چندان ساده‌ای به نظر نرسد؛ ولی نباید فراموش کرد که با دریافت اقامت این کشور می‌توانید زندگی خوب و راحتی را در این کشور داشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره روش‌های مختلفی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه به شما ارائه دهیم.
پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به مهاجرت به کشور آمریکا هستید و به دنبال آشنایی بیشتر با روش‌هایی هستید که برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را در مقصد360 با دقت مطالعه کنید تا بتوانید اطلاعات موردنیاز خود درباره روش‌های مختلفی که برای مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد به دست بیاورید و با مزایا و شرایط هریک از این روش‌ها نیز به طور کامل آشنا شوید.

روش‌های گرفتن اقامت در آمریکا

امروزه روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور آمریکا و دریافت اقامت امریکا وجود دارد که شما می‌توانید از هریک از این روش‌ها استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرید. از جمله روش‌هایی که برای این کار وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت اقامت کشور آمریکا از طریق شهروندی در این کشور که برای آن شما باید حداقل برای مدت‌زمان مشخصی در این کشور اقامت داشته باشید و بتوانید از این طریق درخواست شهروندی خود را ارسال کنید. بدون داشتن مدت‌زمان کافی اقامت در این کشور شما نمی‌توانید ویزا و اقامت خود را با موفقیت دریافت کنید و برای این کار با مشکلات و چالش‌هایی مواجه می‌شوید.
 • دریافت اقامت آمریکا از طریق گرین کارت: این روش یک مزیت بسیار مهم دارد و آن این است که شما با دریافت گرین کارت خود با کمترین مشکل می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید. با دریافت این کارت شما در اداره مهاجرت کشور آمریکا مشکلی را برای اخذ ویزا و اقامت خود تجربه نخواهید کرد.
 • دریافت اقامت از طریق بردن لاتاری: این روش برای اخذ اقامت آمریکا روشی است که هرساله افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. لاتاری در واقع اقامت کشور آمریکاست که هرساله به‌صورت تصادفی و در یک قرعه‌کشی به افراد خاصی اعطا می‌شود و آنها می‌توانند اقدامات لازم را برای مهاجرت به این کشور انجام دهند.
 • اقامت آمریکا از طریق کار در این کشور: نیاز به نیروی کار متخصص در کشور آمریکا بسیار احساس می‌شود. در این کشور فرصت‌های شغلی جذابی برای نیروی کار وجود دارد و هرساله افراد زیادی نیز از این طریق به این کشور مهاجرت می‌کنند. اخذ اقامت کاری این کشور به شما کمک می‌کند تا پس از چند سال بتوانید شهروندی کشور آمریکا را نیز بگیرید.
 • اقامت کشور آمریکا از طریق تحصیل در این کشور: در این نوع اقامت شما می‌توانید در دانشگاه‌های کشور آمریکا مشغول به ادامه تحصیل شوید. برای ادامه تحصیل در این کشور شما باید در دانشگاه‌های آن اپلای کنید که این کار روند مخصوص به خود را دارد و در ادامه به طور مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.
 • اقامت آمریکا با خرید ملک: با خرید ملک در کشور آمریکا نیز ممکن است این امکان برای شما وجود داشته باشد که اقامت این کشور را دریافت کنید، البته خرید ملک به‌تنهایی نمی‌تواند راهکار مناسبی برای اخذ اقامت این کشور باشد ولی می‌تواند شانس شما را برای اخذ اقامت این کشور به میزان زیادی افزایش دهد.
 • اقامت کشور آمریکا با سرمایه‌گذاری در این کشور: سرمایه‌گذاری در آمریکا نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقامت خود را دریافت کنید؛ بلکه در چندبرابر کردن سرمایه شما و البته سودآوری هرچه بیشتر نیز می‌تواند موثر واقع شود.
 • اقامت امریکا از طریق ویزاهای نسبی و خانوادگی و حمایت مالی: این روش برای افرادی است که یکی از اعضای خانواده آنها اقامت کشور آمریکا را دارد و از این طریق می‌تواند با حمایت مالی از آنها ویزای این افراد را دریافت کند.
 • اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق ازدواج: اگر شما با شخصی که اقامت کشور آمریکا را دارد ازدواج کنید این اجازه به شما داده می‌شود که پس از چند سال بتوانید اقامت دائم کشور آمریکا را برای خودتان بگیرید.
 • اقامت از طریق پناهندگی: پناهندگی یکی از روش‌های رایج برای مهاجرت و اخذ اقامت است که در کنار تمامی مزایایی که دارد از خطرات زیادی برخوردار است و به همین علت نیز باید توجه زیادی به انتخاب این روش داشت.
 • اقامت آمریکا از طریق تولد: دریافت اقامت از طریق تولد یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت امریکا برای فرزندان است که بدون هیچ دردسری می‌توانید ویزا و اقامت آنها را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که هریک از این روش‌ها برای اخذ اقامت این کشور دارای شرایط و مدارک مخصوص به خود هستند که در ادامه به طور مفصل درباره هریک از آنها صحبت خواهیم کرد.

اقامت آمریکا از طریق شهروندی

یکی از روش‌های رایجی که امروزه برای اخذ اقامت کشور آمریکا مورداستفاده قرار می‌گیرد دریافت اقامت این کشور از طریق شهروندی است. البته باید دقت داشته باشید که شما زمانی که بتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید در واقع اقامت آن را نیز دارید. شهروندی کشور آمریکا به افرادی اعطا می‌شود که حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند و اقامت آن را داشته باشند.
 • با یک فرد آمریکایی ازدواج کرده باشند و به این شکل اقامت کشور آمریکا را دریافت کرده باشند
 • به ارتش کشور آمریکا پیوسته باشند و در حال حاضر نیز مشغول به خدمت در ارتش این کشور باشند
 • والدین آنها به‌عنوان شهروند کشور آمریکا شناخته شود.

درصورتی‌که این شرایط برای شخص وجود داشته باشد این اجازه به او داده می‌شود که بتواند شهروندی خود را دریافت کرده و از این طریق اقدام به اخذ اقامت دائم کشور آمریکا کند. دقت داشته باشید که شما با دریافت اقامت امریکا از این طریق می‌توانید از تمامی خدمات اجتماعی که دولت این کشور به مردم آن ارائه می‌دهد استفاده کنید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. از طرفی دیگر شرایط عمومی دیگری نیز برای اخذ شهروندی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در زمان ارسال درخواست خود حداقل 18 سال سن داشته باشید.
 • قادر به خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن به زبان انگلیسی باشید.

با داشتن هریک از این دو شرایط می‌توانید درخواست خود را برای اخذ اقامت آمریکا از طریق شهروندی در این کشور ارسال کرده و منتظر نتیجه آن بمانید.
در این روش به مدارکی نیاز پیدا خواهید کرد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک بانکی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کشور آمریکا و دریافت اقامت این کشور را دارید و می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود در این کشور بربیایید.
 • مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی که بهتر است حتما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و البته یک کپی از آنها را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید.
 • پاسپورت معتبر که حتما دارای اعتبار کافی باشد.
 • دو قطعه که با پس‌زمینه سفید که تصویر صورت شما به طور مشخص در آن آمده باشد و کاملا واضح باشد.
 • نامه‌ای از مراجع قضایی مبنی بر عدم سوپیشینه شما
 • مدرک زبان که نشان‌دهنده این است که شما دانش زبان لازم برای زندگی‌کردن در کشور آمریکا را دارید و از این نظر با مشکل خاصی در این کشور مواجه نمی‌شوید.

اخذ اقامت آمریکا از طریق شهروندی در این کشور می‌تواند مزایای زیر را نیز برای شما به همراه داشته باشد که حتما باید به این مزایا نیز دقت و توجه داشته باشید:

 • زمانی که شما اقامت این کشور را از طریق شهروندی دریافت می‌کنید در واقع شرایطی را فراهم می‌کنید تا فرزندان شما بتوانند بدون هیچ مشکلی اقامت و شهروندی کشور آمریکا را داشته باشند و در نتیجه مشکلی برای زندگی در این کشور نداشته باشند. البته این به شرطی است که فرزندان شما زیر 18 سال سن داشته باشند.
 • درصورتی‌که هریک از اعضای خانواده شما در کشور خودتان زندگی می‌کند می‌توانید به شکل راحت‌تری امکان مهاجرت آنها به کشور آمریکا و دریافت اقامت امریکا را فراهم کنید.
 • دریافت شهروندی آمریکا به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید در طیف گسترده‌ای از موقعیت‌های شغلی دولتی در کشور آمریکا از جمله اداره فدرال این کشور مشغول به کار شوید بدون این‌که هیچ‌گونه محدودیتی از این نظر برای شما وجود داشته باشد.
 • یک مزیت بسیار مهم دریافت شهروندی امریکا این است که افرادی که از این طریق به کشور آمریکا مهاجرت می‌کنند این اجازه را خواهند داشت تا بدون نیاز به اخذ ویزا به بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر دنیا سفر کنند که این مزیت می‌تواند بسیار کاربردی باشد.
 • داشتن حق رای از دیگر مزایای اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق شهروندی در این کشور است که باید به آن دقت کنید.

گرفتن اقامت آمریکا از طریق گرین کارت

اگر بخواهیم تعریفی دقیق از گرین کارت ارائه دهیم می‌توان گفت که یک کارت اقامت کاملا قانونی است که به هرکسی که تقاضای اخذ اقامت امریکا را داشته باشد اعطا می‌شود. روش‌‌های مختلفی برای اخذ این کارت وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به برنده‌شدن لاتاری، دریافت مجوز کار و … اشاره کرد. هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند. دارندگان این کارت در واقع مقیم دائمی کشور آمریکا هستند و پس از این‌که با موفقیت مراحل مربوط به اخذ گرین کارت را طی کردند می‌توانند در این کشور سکونت داشته باشند و مشغول به کار در آن شوند. از طرف دیگر رفت‌وآمد به این کشور برای آنها ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد شد و فرزندان آنها نیز می‌توانند در این کشور مشغول به تحصیل شده و از خدمات آموزش رایگان کشور آمریکا بهره‌مند شوند.

از جمله مهم‌ترین مزایایی که اخذ گرین کارت برای دریافت اقامت آمریکا می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می‌توانید اقامت نامحدود کشور آمریکا را با استفاده از این کارت دریافت کنید.
 • مجوز کار به‌صورت نامحدود در کشور آمریکا نیز به شما اعطا می‌شود.
 • ورود و خروج بدون محدودیت و بدون نیاز به ویزا از دیگر مزایای مهم گرین کارت به شمار می‌آید.
 • شما می‌توانید پس از مدت 5 سال از دریافت گرین کارت خود از کمک‌های دولتی در این کشور بهره‌مند شوید.
 • تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا را خواهید داشت.
 • امکان دریافت وام فدرال برای دانشجویانی که موفق به اخذ گرین کارت خود شده‌اند وجود دارد.
 • اعضای خانواده شما نیز می‌توانند گرین کارت خود را دریافت کنند. این اعضای شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال شما خواهد بود و از طرف دیگر باید به این نکته دقت داشته باشید که فرزندان شما می‌توانند از خدمات تحصیلی رایگان در کشور آمریکا استفاده کرده و از مزایای آن نهایت بهره را ببرند.

امروزه روش‌های رایجی برای اخذ گرین کارت وجود دارد که شما می‌توانید از هریک از این روش‌ها برای دریافت اقامت آمریکا استفاده کنید. از جمله مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به مواردی مانند کارکردن در کشور آمریکا، برنده‌شدن لاتاری، حضور اقوام در کشور آمریکا و داشتن اقامت و گرین کارت این کشور، سرمایه‌گذاری در یکی از شرکت‌های آمریکایی و … اشاره کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هرساله مقامات دولتی این کشور گرین کارت امریکا را به 55000 نفر اعطا می‌کنند که این افراد به‌صورت کاملا تصادفی از لیست درخواست‌های ارائه شده به این کشور انتخاب می‌شوند. این می‌تواند یک فرصت ایده‌آل برای شما باشد تا بتوانید از این طریق گرین کارت خود را دریافت کنید.

از جمله مهم‌ترین مدارکی که شما برای اخذ گرین کارت خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک بیانیه رسمی از مقامات قضایی کشور خود که نشان دهد شما هیچ‌گونه سابقه کیفری ندارید. این گواهی باید حتما به‌صورت یک نسخه ترجمه شده در اختیار مقامات کشور آمریکا قرار گیرد.
 • یک کپی از شناسنامه که بهتر است حتما این مدرک نیز به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد تا شما بتوانید به شکل بهتری درخواست خود را به ثبت برسانید.
 • کپی از صفحه گذرنامه که حتما باید گذرنامه و پاسپورت معتبری باشد.
 • دو قطعه عکس که حتما باید دارای پس‌زمینه سفید بوده و تصویر صورت شما نیز به طور مشخص در آن آمده باشد.
 • شرکت در معاینات پزشکی و دریافت نامه تاییدیه مبنی بر این‌که شما مشکل پزشکی برای مهاجرت به کشور آمریکا ندارید.
 • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای اقامت در کشور آمریکا باشد.
 • مدرک زبان معتبر که بهتر است از طریق یکی از دو آزمون آیلتس یا تافل دریافت شده باشد.

پس به‌طورکلی دریافت گرین کارت برای اخذ اقامت آمریکا می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد و یکی از بهترین راهکارهایی است که پیش روی شما قرار دارد. به همین علت است که هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا تقاضای اخذ گرین کارت خود را دارند و در نتیجه رقابت زیادی در این زمینه وجود دارد که شما باید خود را کاملا آماده کنید تا بتوانید در این رقابت پیروز شده و اقامت خود را بگیرید.

گرفتن اقامت آمریکا از طریق بردن لاتاری

از دیگر روش‌هایی که امروزه برای اخذ اقامت آمریکا مورداستفاده قرار می‌گیرد برنده‌شدن لاتاری است. ثبت‌نام در لاتاری یک راه کاملا آسان و بسیار جذاب برای دریافت اقامت کشور آمریکا است که امروزه افراد زیادی از سراسر دنیا از این روش استفاده کرده و شانس خود را برای دریافت اقامت این کشور امتحان می‌کنند. البته نباید فراموش کرد که شانس شما برای اخذ این نوع اقامت بسیار پایین است؛ چراکه هرساله افراد زیادی تقاضای خود را در این زمینه ثبت می‌کنند؛ ولی به‌هرحال موقعیتی است که شما هم می‌توانید از آن استفاده کنید. یک نکته بسیار مهم که در این زمینه باید به آن دقت کنید این است که کلاهبرداری‌های صورت گرفته در این زمینه نیز بسیار زیاد است و شما باید حتما سعی کنید از طریق کانال‌های رسمی این موضوع را پیگیری کنید.

یک نکته تقریبا جذاب درباره لاتاری این است که تقریبا هرساله بیش از 3000 نفر از ایران موفق می‌شوند تا لاتاری کشور آمریکا را برنده شده و اقامت این کشور را دریافت کنند. زمانی که قصد دریافت لاتاری و ثبت‌نام در آن را دارید باید به چند شرط کلیدی و بسیار مهم در این زمینه دقت داشته باشید که شامل موارد زیر هستند:

 • محل تولد شما حتما باید در کشورهایی باشد که مجاز به ثبت‌نام در لاتاری کشور آمریکا هستند. در غیر این صورت نمی‌توانید از لاتاری خود برای اخذ اقامت آمریکا استفاده کنید.
 • شرط مهم دیگر مربوط به مدرک تحصیلی است. درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند هستید تا در لاتاری ثبت‌نام کنید حتما باید دارای مدرک دیپلم دوازده‌ساله باشید تا بتوانید درخواست خود را به ثبت برسانید و این مدرک جز مدارک مهم برای اخذ ویزای آمریکا به شمار می‌آید.
 • در برخی از موارد شرط سنی نیز مطرح می‌شود. البته اگر شما موفق شده باشید دیپلم خود را دریافت کرده باشید دیگر مشکلی از نظر سنی نخواهید داشت و درهرصورت می‌توانید در لاتاری این کشور ثبت‌نام کنید.

گاهی اوقات ممکن است افراد نتوانسته باشند مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند. در چنین شرایطی شما می‌توانید از یک راهکار جایگزین استفاده کنید که به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون مشکلی ویزای خود را دریافت کنید. این راهکار جایگزین شرط سابقه کار است که بسیاری از افراد نسبت به آن بی‌اطلاع هستند. درصورتی‌که شما حداقل دارای دو سال سابقه کار باشید می‌توانید بدون نیاز به مدرک دیپلم نیز در لاتاری کشور آمریکا ثبت‌نام کرده و در صورت برنده‌شدن اقامت امریکا را بگیرید.
در بسیاری از موارد برای اخذ ویزای کشور آمریکا شما نیازمند دریافت مدرک زبان انگلیسی نیز خواهید بود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه برای ثبت‌نام در لاتاری و پس از برنده‌شدن در آن برای اخذ اقامت این کشور شما نیازی به مدرک زبان نخواهید داشت. بااین‌حال نباید فراموش کنید که آشنایی با این زبان بدون شک به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید شرایط بهتری را برای زندگی در کشور آمریکا تجربه کنید.
شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که مزایای ثبت‌نام در لاتاری و اخذ اقامت آمریکا از این طریق چیست؟ در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای این روش برای مهاجرت به کشور آمریکا را بررسی خواهیم کرد:

 • این روش آسان‌ترین روش برای اخذ اقامت کشور آمریکا به شمار می‌آید و شما برای اخذ اقامت خود تنها نیازمند پرکردن چند فرم مخصوص برای لاتاری هستید.
 • زمانی که شما موفق می‌شوید از این طریق اقامت کشور کانادا را دریافت کنید بدون هیچ محدودیتی به شما اجازه داده می‌شود تا به همراه فرزندان و همسر خود به این کشور مهاجرت کرده و ویزای همراه را نیز برای آنها دریافت کنید.
 • مزیت بسیار مهم دیگر اخذ اقامت آمریکا از طریق لاتاری این است که شما می‌توانید از تمامی حقوق شهروندی که مردم این کشور از آن برخوردار هستند استفاده کرده و زندگی خوب و راحتی را در این کشور تجربه کنید.

برای ثبت‌نام در لاتاری شما نیازمند مدارک زیادی نخواهید بود و تنها با مواردی مانند یک قطعه عکس، فرم پر شده با اطلاعات صحیح، شناسنامه و کارت ملی خود و اعضای خانواده‌تان می‌توانید در لاتاری کشور آمریکا ثبت‌نام کرده و از این طریق شانس خود را برای اخذ اقامت این کشور امتحان کنید. البته نباید فراموش کنید که امروزه برخلاف گذشته سخت‌گیری‌های زیادی در خصوص داشتن پاسپورت معتبر نیز در این زمینه اعمال می‌شود و به همین علت به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما پاسپورت خود را نیز دریافت کنید تا از این نظر مشکلی نداشته باشید.

اقامت آمریکا از طریق کار

ویزای کاری موقت کشور آمریکا ویزایی است که به نیروهای کار بین‌المللی اجازه می‌دهد تا به‌صورت موقت یا برای مدت‌زمانی مشخص وارد خاک این کشور شده و مشغول به کار در آن شوند. پس از این‌که دوره این ویزا به اتمام رسید شخص دیگر اجازه حضور در کشور آمریکا را نخواهد داشت و باید به کشور خود بازگردد. مدت‌زمان این ویزای کاری نیز بر اساس درخواستی که در ویزا به ثبت رسیده است یا قرارداد کاری که وجود دارد تنظیم خواهد شد.

در سال 2023 انواع مختلف ویزای کاری کشور آمریکا وجود دارد که برای اخذ اقامت آمریکا حتما باید با انواع این ویزاها آشنا شده و اطلاعاتی را درباره آنها به دست بیاورید. از جمله انواع این ویزاها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای H1B: اگر مدرک تحصیل در مقاطع تحصیلات عالی را دارید می‌خواهید به‌عنوان کارمند تحقیق و توسعه دولتی به این کشور مهاجرت کرده و در دولت آن مشغول به کار شوید این ویزای شغلی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
 • ویزای H1-b1: اگر دارای مدرک کارشناسی ارشد با حداقل چهار سال تحصیل در یک رشته تخصصی هستید و قصد دارید در مشاغل تخصصی در این کشور مشغول به کار شوید این ویزا می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند.
 • ویزای H-2A: این ویزا برای آن دسته از داوطلبان کار بین‌المللی است که می‌خواهند به طور موقت در ایالات متحده آمریکا مشغول به کار شوند یا این‌که قصد دارند به‌صورت فصلی در این کشور کار کنند.
 • ویزای H-2B: اگر می‌خواهید به طور موقت از ایالات متحده آمریکا بازدید کرده و در زمینه‌هایی غیر از کشاورزی مشغول به کار شوید این نوع ویزای کار کشور آمریکا می‌تواند مناسب حال شما باشد.
 • ویزای H-3: درصورتی‌که قصد دارید در یک برنامه آموزشی غیر از پزشکی یا دانشگاهی شرکت کنید باید این نوع ویزا را دریافت کنید.
 • ویزای نوع I: داوطلبان بین‌المللی که قصد کارکردن در بخش رسانه یا اطلاعات را دارند باید ویزای نوع I را برای خود تهیه کنند.
 • ویزای L1: اگر می‌خواهید برای یک شعبه یا شرکت مادر کار کنید که در خارج از کشور شما قرار دارد و یک شعبه از آن در ایالات متحده آمریکا واقع شده است حتما باید این نوع ویزای کاری را دریافت کنید تا از این طریق اقامت آمریکا به شما اعطا شود.
 • ویزای P-1: این ویزا برای آن دسته از افرادی است که قصد عضویت در یک گروه سرگرمی یا ورزشی در آمریکا را دارند و علاقه‌مند هستند تا به‌منظور اجرا و رقابت به این کشور سفر کنند. این نوع ویزا نیز ویزای کاری برای اخذ اقامت کشور آمریکا به شمار می‌آید.
 • ویزای P-2: اگر قصد دارید در برنامه‌های تبادلی برای بازدید از کشور آمریکا شرکت کنید حتما باید این نوع از ویزای کاری کشور آمریکا را دریافت کنید تا بتوانید بدون محدودیت وارد خاک این کشور شوید.
 • ویزای P-3: این ویزا به‌منظور آموزش، اجرا یا مربیگری تحت برنامه‌ای که در اجرای قومی، فرهنگی، سنتی، موسیقی، تئاتر یا هنری جدید است اعطا می‌شود و با استفاده از آن می‌تواند اقامت امریکا را دریافت کرد.
 • ویزای R-1: درصورتی‌که قصد دارید در یکی از سازمان‌های مذهبی در کشور آمریکا مشغول به کار شده و اقامت کاری این کشور را دریافت کنید به این نوع ویزا احتیاج پیدا خواهید کرد.
 • ویزای TN: درصورتی‌که شما هم قصد دارید به‌عنوان یک مهندس، وکیل یا دانشمند در کشور آمریکا مشغول به کار شوید باید حتما اقدام به اخذ این نوع ویزا کنید.
 • ویزای O1: این نوع ویزای کاری کشور آمریکا برای آن دسته از افرادی است که مهارت‌های فوق‌العاده‌ای در زمینه‌های آموزشی، علمی، تجاری، دوومیدانی، هنر و … دارند و قصد دارند با استفاده از این مهارت خود در کشور آمریکا مشغول به کار شوند.

مراحل اخذ اقامت آمریکا از طریق کارکردن در این کشور شامل سه مرحله اصلی است. در اولین مرحله شما باید یک پیشنهاد شغلی را از یک کارفرما در این کشور دریافت کرده و به‌این‌ترتیب بتوانید مجوزهای موردنیاز برای کارکردن در این کشور را بگیرید. در مرحله دوم کارفرمایی که شما انتخاب کرده‌اید باید یک دادخواست را به‌منظور استخدام شما ارسال کرده و پس از این‌که این نامه تایید شد شما می‌توانید برای اخذ اقامت و ویزای کاری این کشور اقدام کنید. در مرحله بعدی شما باید با آماده‌کردن مدارک موردنیاز به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کرده و ویزا و اقامت خود را دریافت کنید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ اقامت امریکا از طریق کارکردن در این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی که حتما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.
 • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای اقامت در کشور آمریکا باشد.
 • داشتن تمکن مالی از دیگر مواردی است که برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت کشور آمریکا حتما به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 • یکی از مدارک بسیار مهم برای کارکردن در کشور آمریکا و دریافت اقامت کاری این کشور داشتن مدارک تخصصی است. شما باید مدارک تحصیلی و شغلی مرتبط با حوزه‌ای که در آن استخدام شده‌اید را به طور کامل جمع‌آوری کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید شانس خود را برای اخذ ویزای این کشور به میزان زیادی افزایش دهید.
 • درصورتی‌که شما هم ازدواج کرده‌اید حتما باید مدارک مربوط به ازدواج خود را نیز تهیه کرده و در لیست مدارک خود قرار دهید.
 • مدرک زبان از دیگر مدارک بسیار مهمی است که امروزه برای اخذ ویزای کاری کشور آمریکا به آن نیاز پیدا خواهید کرد. شما می‌‌توانید مدرک زبان خود را از طریق شرکت در آزمون‌های آیلتس یا تافل دریافت کنید.
 • مدرک عدم سوپیشینه نیز آخرین مورد از مدارکی است که برای اخذ اقامت آمریکا به آن نیاز دارید. دقت داشته باشید که این مدرک حتما باید توسط مراجع قضایی کشور شما تایید شده باشد.
 • مجوز کاری که دریافت کرده‌اید و البته دعوت‌نامه‌ای که از کارفرمای خود گرفته‌اید نیز جز دیگر مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای آمریکا به شمار می‌آیند.

فراموش نکنید که کارکردن در کشور آمریکا می‌تواند مزایای زیادی را نیز برای شما داشته باشد. میزان درآمدی که شما به‌عنوان یک نیروی متخصص می‌توانید در کشور آمریکا داشته باشید درآمد بالایی است و همین مسئله نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید زندگی خوب و راحتی در این کشور داشته باشید. از طرف دیگر باید به این موضوع دقت کنید که شما با اخذ اقامت آمریکا از طریق کارکردن در این کشور می‌‌توانید از تمامی خدمات اجتماعی ارائه شده توسط دولت این کشور بهره‌مند شوید و در نتیجه کیفیت زندگی خود در کشور آمریکا را به میزان زیادی ارتقا دهید. شرایط شغلی در کشور آمریکا بسیار جذاب است و از طرف دیگر تایم شغلی شما نیز انعطاف‌پذیر است که به شما کمک می‌کند تا به شکل بهتری بتوانید در کشور آمریکا کار کنید. با اخذ این نوع اقامت کشور آمریکا این اجازه به شما داده می‌شود تا بتوانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کنید.

میزان درآمدی که شما در کشور آمریکا می‌توانید داشته باشید به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع شغلی که شما دارید که هرچه جایگاه شغلی شما بالاتر باشد درآمد شما نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.
 • شهری که مشغول به کار در آن هستید. کارکردن در برخی از شهرهای کشور آمریکا که شلوغ‌تر هستند درآمد بیشتری برای شما دارد؛ ولی نباید فراموش کنید که زندگی در این شهرها معمولا هزینه بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.
 • میزان تخصص و تجربه‌ای که شما در کار و شغل خود دارید عامل مهم دیگری است که می‌تواند روی افزایش یا کاهش میزان درآمد شما در کشور آمریکا اثرگذار باشد. پس حتما سعی کنید در موقعیتی مشغول به کار شوید که تجربه کافی را در آن دارید و موفق شده‌اید که یک رزومه خوب و جذاب را برای خود ایجاد کنید.
 • کسب‌وکار، شرکت یا سازمانی که مشغول به کار در آن هستید نیز عامل مهم دیگر تاثیرگذار روی میزان درآمد شما خواهد بود. معمولا شرکت‌های خصوصی و معتبر دارای درآمد بیشتری نسبت به سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها هستند که باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

اقامت آمریکا از طریق تحصیل

ایالات متحده آمریکا می‌تواند یکی از بهترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل شما باشد؛ چراکه دولت این کشور شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل دانشجویان مستعد بین‌المللی فراهم کرده و از طرف دیگر دانشگاه‌های این کشور جز بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند که بهترین سطح علمی را داشته و جذاب‌ترین امکانات تحصیلی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در حال حاضر بیش از یک میلیون دانشجوی خارجی در این کشور مشغول به تحصیل هستند که این عدد رقم بسیار بالایی به شمار می‌آید. دریافت اقامت آمریکا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌تواند مزایای زیادی را برای دانشجویان به همراه داشته باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این کشور امکان استخدام تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آمریکا را فراهم کرده است.
 • متوسط حقوق فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف در کشور آمریکا 55 هزار دلار است که عدد بالایی به شمار می‌آید.
 • فرصت‌های مطالعاتی زیادی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد تا بتوانند در شهرها و مناطق مختلف از این فرصت‌ها استفاده کنند.
 • آزادی بیان و مذاهب در کشور آمریکا بسیار معروف است که همین مسئله نیز باعث می‌شود تا دانشجویان از ملیت‌های مختلف بتوانند زندگی راحتی را در کشور آمریکا داشته باشند.
 • فرصت‌های تحقیقاتی که در سطح جهانی به دانشجویان ارائه می‌شود از دیگر مزایای مهم تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌آید.
 • در این کشور شما می‌توانید در بیش از 100 رشته تخصصی مشغول به ادامه تحصیل شوید.
 • برنامه‌های درسی دانشگاه‌های آمریکا بسیار کامل و جذاب هستند و شما را در مسیر پیشرفتتان کمک خواهند کرد.

برای این‌که درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا و اخذ اقامت آمریکا از این طریق به ثبت برسانید باید یک سال قبل از شروع سال تحصیلی جدید اقدامات لازم را انجام دهید. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید از خدماتی مانند بورسیه‌های تحصیلی و دانشگاهی این کشور نیز استفاده کرده و هزینه‌های تحصیلی خود در آمریکا را به میزان زیادی کاهش دهید.

یک نکته بسیار مهم برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا مربوط به هزینه‌های تحصیلی و زندگی در این کشور است. در خصوص این موضوع باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که عوامل مختلفی روی هزینه‌های زندگی شما در این کشور تاثیرگذار خواهند بود که از جمله این عوامل می‌توان به شهری که شما در آن زندگی و تحصیل می‌کنید، هزینه‌های شخصی که دارید، سبک زندگی که برای خود انتخاب کرده‌اید و مواردی ازاین‌قبیل اشاره کرد. هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کشور آمریکا کمی بالاست ولی با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی که به دانشجویان اعطا می‌شود می‌توان این هزینه‌های تحصیلی را تا حد زیادی کاهش داد.

برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا و اخذ اقامت امریکا از طریق تحصیل در این دانشگاه‌ها شما به مدارک خاصی نیازمند هستید که از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تصویر و عکس پاسپورت شما
 • اطلاعات اتوبیوگرافی
 • فهرست و شرح کامل دستاوردها، فعالیت‌ها، مشاغل و فعالیت‌هایی که شما در دوره‌های تحصیلی قبلی خود داشته‌اید که حتما باید این موارد را لیست کرده و به رزومه خود اضافه کنید.
 • انگیزه‌نامه شما که بیانگر هدف و انگیزه شما از مهاجرت به کشور آمریکا و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است.
 • داشتن مقالات رسمی می‌تواند شانس شما را به میزان زیادی برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا افزایش دهد.
 • یکی از موارد دیگری که می‌تواند شانس شما را در این زمینه به میزان زیادی افزایش دهد داشتن توصیه‌نامه از اساتید و معلمانی است که در دوره‌های تحصیلی قبلی داشته‌اید.
 • مدرک زبان جز مهم‌ترین مدارکی است که برای تحصیل در آمریکا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 • خلاصه‌ای از سوابق کاری
 • ترجمه انگلیسی مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی که حتما باید آنها را نیز به طور کامل تهیه کنید.

اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا در مقاطع بالاتر از کارشناسی یعنی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های کشور آمریکا مشغول به ادامه تحصیل شوید پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید تا در آزمون GRE نیز شرکت کرده و نمره‌ای بالاتر از نمره میانگین را در این آزمون دریافت کنید. با قراردادن این مدرک در لیست مدارک خود می‌توانید از شانس بیشتری برای اخذ اقامت آمریکا برخوردار باشید.
برای این‌که بتوانید در دانشگاه‌های کشور آمریکا مشغول به تحصیل شده و از این طریق اقامت کشور آمریکا را بگیرید باید مراحل خاصی را طی کنید. در اولین مرحله شما باید به دانشگاه دلخواهتان اپلای کنید. پس در اولین قدم باید دانشگاه مقصد خود را انتخاب کنید. کشور آمریکا دارای دانشگاه‌های سطح اولی است که بدون شک تحصیل در آنها به یک تجربه جذاب برای شما تبدیل خواهد شد. پس از انتخاب دانشگاه شما باید ایمیل خود را به خود این دانشگاه یا اساتید آن ارسال کرده و از این طریق رزومه و سابقه علمی خود را شرح دهید. در ادامه اساتید این دانشگاه با شما تماس گرفته و از شما می‌خواهند تا در یک جلسه مصاحبه آنلاین شرکت کنید.
درصورتی‌که بتوانید در این جلسه مصاحبه نظر اساتید را به خود جلب کنید و نامه تاییدیه دانشگاه را نیز از این طریق بگیرید می‌توانید وارد مرحله بعدی شده و به دنبال اخذ ویزای خود باشید. اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیز کار چندان سختی نیست و شما پس از دریافت نامه تاییدیه تنها کافی است که مدارکی که بیان کردیم آماده کرده و به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهید.
یک نکته بسیار مهم دیگر که باید در خصوص اخذ اقامت آمریکا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به آن دقت و توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید در رشته‌های مختلفی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز مشغول به تحصیل شوید و از این نظر محدودیتی برای شما وجود ندارد. تنها نکته‌ای که وجود دارد این است که شما کار سخت‌تری را برای اخذ پذیرش خواهید داشت؛ چراکه تعداد درخواست‌ها در این زمینه بسیار زیاد بوده و رقابت سنگینی وجود دارد.
دولت این کشور امروزه امکانی را برای دانشجویان فراهم کرده تا بتوانند در حین تحصیل در این کشور به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شده و بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود را از این طریق پرداخت کنند که این مسئله نیز از دیگر مزایای مهم تحصیل در آمریکا به شمار می‌آید. دقت داشته باشید که مدت‌زمانی که شما می‌توانید در طول هفته در این کشور مشغول به کار پاره‌وقت شوید مقطعی که شما در حال تحصیل در آن هستید بستگی خواهد داشت. هرچه مقطع شما بالاتر باشد تعداد ساعات بیشتری در طول هفته می‌توانید کار کنید و در نتیجه درآمد بالاتری نیز خواهید داشت.
از طرف دیگر برای آن دسته از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که ازدواج کرده و قصد دارند همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرند امکان اخذ ویزای همراه به وجود آمده که از این فرصت نیز می‌توان نهایت استفاده را برد. دولت کشور آمریکا خدمات جامع و کاملی را به دانشجویان مستعد ارائه می‌دهد. درصورتی‌که شما بتوانید از اعضای خانواده خود در این کشور حمایت مالی کرده و یک محل را نیز برای اقامت آنها تهیه کرده و مدارک آن را در اختیار دولت این کشور قرار دهید این امکان به شما داده می‌شود تا مراحل اخذ ویزای همراه و اقامت اعضای خانواده خود را نیز پیگیری کنید.

اقامت آمریکا با خرید ملک

سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد و شما هم می‌توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. یکی از بهترین روش‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد خرید ملک در آمریکا است. البته باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که لزوما با خرید ملک در این کشور اجازه اخذ اقامت آمریکا به شما داده نمی‌شود و شما برای این‌که بتوانید ویزای خود را دریافت کنید حتما باید از طریق یک روش دیگر اقدام کنید. بااین‌حال اگر شما ملکی در این کشور داشته باشید از شانس بالایی برای اخذ اقامت خود در این کشور برخوردار خواهید بود. به همین علت نیز پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید مراحل مربوط به خرید ملک در این کشور را به‌درستی طی کنید تا بعدها با مشکل خاصی مواجه نشوید.
در اولین قدم شما باید بدانید که با دریافت هریک از انواع ویزای آمریکا می‌توانید اقدام به خرید ملک در این کشور کنید و از این نظر هیچ‌گونه محدودیتی برای شما وجود ندارد. یکی از انواع ویزاهایی که بسیار سریع می‌توانید آن را دریافت کنید و از طریق آن اقدام به خرید ملک در این کشور کنید ویزای توریستی آمریکا است. این ویزا به افرادی اعطا می‌شود که قصد گردشگری در کشور آمریکا را دارند. آنها می‌توانند با دریافت این نوع ویزا وارد خاک کشور آمریکا شده و پس از آن اقدام به خرید ملک در این کشور کنند.
یک نکته جذاب در خصوص مزایای خرید ملک در کشور آمریکا این است که تورم در این کشور بسیار پایین است و به همین علت نیز خرید ملک در این کشور می‌تواند به‌عنوان یک راهکار بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار بیاید که از امنیت بالایی برخوردار است. با وجود این‌که با دریافت این نوع ویزا هیچ تضمینی وجود ندارد که شما بتوانید اقامت امریکا را دریافت کنید؛ ولی نباید فراموش کنید که برای خرید ملک در این کشور هیچ محدودیتی وجود ندارد و تقریبا تمامی افراد می‌توانند با اخذ ویزای کشور آمریکا وارد این کشور شده و با تامین سرمایه موردنیاز اقدام به خرید ملک در این کشور کنند.

از جمله مراحل مهمی که برای خرید ملک در این کشور باید طی کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ابتدای کار شما باید درخواست خرید ملک خود را به ثبت رسانده و اسناد و مدارک موردنیاز را به سازمان‌های مربوطه تحویل دهید.
 • در مرحله بعدی شما باید از میان ملک‌هایی که در این کشور وجود دارند یکی را برای خرید انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی باید با کارشناس مربوطه به ملک مراجعه کرده و بازرسی‌های نهایی را نیز انجام دهید.
 • گام بعدی مربوط به دریافت مشاوره تخصصی بوده و پس از آن نیز شما باید هزینه مربوط به خرید ملک را امضا کرده و یک ضمانت از وکیل خود دریافت کنید.

زمانی که قصد خرید ملک در کشور آمریکا را دارید باید بدانید که عوامل مختلفی می‌توانند روی قیمت ملک شما تاثیرگذار باشند که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شهری که شما قصد خرید ملک در آن را دارید
 • نوع ملکی که شما برای خرید خود انتخاب کرده‌اید. ملک‌های آپارتمانی معمولا دارای قیمت مناسب‌تری در مقایسه با ملک‌های ویلایی هستند.
 • کارکرد ملک و این‌که ملک شما مسکونی یا تجاری است نیز عامل مهم دیگری است که می‌تواند روی قیمت آن تاثیرگذار باشد.
 • این‌که ملک شما در حومه شهر واقع شده است یا این‌که در مرکز شهر قرار دارد از دیگر عوامل موثر بر هزینه و قیمت آن به شمار می‌آید.

برای خرید ملک در این کشور شما نیازمند مدارک زیادی نیستید و تنها دریافت مجوزهای موردنیاز از سازمان‌های مربوط به برای خرید ملک در این کشور، مدارک شخصی و البته نامه‌ای از بانک مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای خرید در این کشور را دارید برای شما کافی خواهد بود. البته نباید فراموش کنید که برای ورود به این کشور شما نیازمند اخذ ویزا هستید که برای این کار مدارکی را نیاز خواهید داشت. از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و پاسپورت معتبر که بهتر است یک نسخه ترجمه شده از آنها به همراه یک کپی از اصل این مدارک را نیز در اختیار داشته باشید.
 • دریافت دعوت‌نامه‌ای از کشور آمریکا که مجوز ورود شما به این کشور است.
 • داشتن بیمه‌نامه مسافرتی
 • داشتن محلی برای اقامت که این محل می‌تواند یک هتل نیز باشد.
 • تهیه بلیت هواپیما

با داشتن این مدارک شما می‌توانید درخواست اولیه خود را برای اخذ ویزای گردشگری و توریستی کشور آمریکا به اداره مهاجرت این کشور تحویل داده و پس از تایید وارد خاک این کشور شده و مراحل مربوط به خرید ملک خود را در آمریکا پیگیری کنید.

اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که در بخش قبلی نیز بیان کردیم یکی از بهترین روش‌هایی که برای اخذ اقامت آمریکا وجود دارد سرمایه‌گذاری در این کشور است. سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باتوجه‌به امکانات بسیار زیادی که در حال حاضر در کشور آمریکا وجود دارد شما فرصت‌های زیادی را برای سرمایه‌گذاری در این کشور پیدا خواهید کرد که می‌تواند سودآوری بسیار زیادی را برای شما داشته باشد و به شما کمک کند تا سرمایه خود را افزایش دهید.
 • با دریافت این نوع ویزا می‌توانید ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کرده و آنها را نیز به کشور آمریکا ببرید.
 • اخذ اقامت آمریکا با استفاده از سرمایه‌گذاری در این کشور شما نیازی به مدارک تخصصی مانند مدارک تحصیلی نخواهید داشت. البته این به شرطی است که شما سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشید.
 • شرکت‌های موجود در این کشور با بسیاری از کشورهای مختلف در سراسر دنیا همکاری دارند و همین عامل نیز به شما اجازه می‌دهد تا با شرکت‌های بین‌المللی همکاری داشته باشید.

یکی از روش‌های رایج برای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور خرید یک بیزینس است. شما با خرید بیزینس در این کشور می‌توانید ویزای خود، همسرتان و فرزندان زیر 18 سال را دریافت کنید. برای خرید بیزینس شما حتما باید تمکن مالی لازم را داشته باشید و نامه بانکی مربوط به حساب بانکی خود را در لیست مدارکتان قرار دهید. از طرف دیگر شما باید در خصوص بیزینسی که قصد خرید آن را دارید تخصص و تجربه کاری داشته باشید. در صورت داشتن تحصیلات مرتبط نیز شانس شما برای اخذ اقامت امریکا از طریق خرید بیزینس در این کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

یکی از برنامه‌های جذابی که برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا وجود دارد برنامه EB5 است که یکی از بهترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌آید. این برنامه خود از دو بخش مختلف تشکیل شده است که برنامه اولی به شما کمک می‌کند تا تنها با 900 هزار دلار بتوانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. با این میزان سرمایه شما باید در مناطقی که ریسک بالایی دارند یک بیزینس را خریداری کرده یا ایجاد کنید. کسب‌وکار شما حداقل باید دارای 10 موقعیت شغلی ثابت باشد که افراد به‌صورت فول تایم در آن مشغول به کار باشند. نوع دوم از این برنامه نیز برنامه‌ای با حداقل سرمایه 1 میلیون و 800 هزار دلار است که در آن شما می‌توانید در مناطقی که ریسک کمتری دارند کسب‌وکار مشابهی را خریداری کرده یا این‌که اقدام به ایجاد چنین کسب‌وکاری کنید.

از جمله مهم‌ترین مدارکی که شما در این روش برای اخذ اقامت امریکا به آن نیاز پیدا خواهید کرد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و پاسپورت معتبر که باید دارای حداقل اعتبار موردنیاز برای اقامت در این کشور باشد.
 • مدارک مربوط به تمکن مالی شما که حتما باید توسط بانک شما مورد تایید قرار گرفته باشد.
 • مدارک تخصصی مربوط به سابقه کاری شما در حوزه بیزینسی که قصد خرید آن را دارید یا این‌که علاقه‌مند هستید تا چنین بیزینسی را در کشور آمریکا ایجاد کنید.

از دیگر روش‌های بسیار جذابی که امروزه برای مهاجرت به کشور آمریکا و دریافت اقامت این کشور وجود دارد ثبت شرکت در این کشور است. ثبت شرکت یک مزیت بسیار مهم در کشور آمریکا دارد و آن این است که شما می‌توانید با طیف گسترده‌ای از شرکت‌های بین‌المللی در کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرده و به‌این‌ترتیب فرصت مناسبی را برای همکاری با آنها داشته باشید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای ثبت شرکت در این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی که در بخش‌های قبلی نیز درباره آنها صحبت کردیم.
 • مجوزهایی که حتما باید از اداره کار در کشور آمریکا و سازمان‌های مربوطه دریافت کنید.
 • نامه‌ای مبنی بر داشتن تمکن مالی لازم برای ثبت شرکت در کشور آمریکا
 • نامه‌ای مبنی بر عدم سوپیشینه شما
 • درصورتی‌که ایده‌ای مالی و تجاری برای کسب‌وکار و شرکتتان دارید حتما باید این ایده را نیز به طور کامل نوشته و به‌صورت یک طرح تجاری در بیاورید. در ادامه باید این طرح تجاری را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید تا بتوانید مجوزهای موردنیاز برای ثبت شرکت در این کشور را دریافت کنید.
 • مدارک مربوط به تجربه کاری شما در حوزه‌ای که قصد ثبت شرکت در آن را دارید از دیگر مدارک مهمی است که برای ثبت شرکت در کشور آمریکا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 • اگر مدارک تحصیلی در حوزه تخصصی شرکت خود دارید حتما باید این مدرک را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید تا بدون مشکل بتوانید مجوزهای خود را بگیرید.
 • یک مدرک بسیار مهم دیگر برای اخذ مجوزهای موردنیاز برای ثبت شرکت‌داشتن نامه مدیریتی است. اگر پیش‌ازاین سابقه مدیریت در یک شرکت را دارید حتما نامه‌ای از آن شرکت دریافت کرده و در لیست مدارک خود قرار دهید تا شانس بیشتری برای اخذ مجوز ثبت شرکت در کشور آمریکا و اخذ اقامت این کشور داشته باشید.

خرید اوراق قرضه روش بسیار جذاب دیگری است که امروزه برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا مورداستفاده قرار می‌گیرد. این روش دارای خطر کلاهبرداری بسیار کمتری است و از طرفی دیگر روشی بسیار کم‌ریسک برای دریافت اقامت آمریکا و سرمایه‌گذاری در این کشور به شمار می‌آید. یک نکته بسیار جذاب در خصوص این اوراق این است که آنها ممکن است سود مالی بسیار بهتری را برای شما به همراه داشته باشند و در مقایسه با سایر روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا گزینه بهتری به شمار می‌آیند و البته ریسک آنها نیز بسیار کمتر است. دقت داشته باشید که حداقل سرمایه موردنیاز شما برای خرید این اوراق 1 میلیون دلار است و بدون داشتن این مبلغ امکان دریافت اقامت امریکا برای شما وجود نخواهد داشت.
یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است در خصوص سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا برای هرکسی به وجود آمده باشد این است که بهترین روش برای سرمایه‌گذاری در این کشور کدام روش است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هریک از روش‌ها دارای مزایا و شرایط مخصوص به خود هستند و نمی‌توان به این سادگی بهترین روش را برای سرمایه‌گذاری در این کشور انتخاب کرد. بااین‌وجود باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که همواره روش‌هایی که نیازمند سرمایه بالایی هستند گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند و شما شانس بیشتری برای اخذ اقامت آمریکا با استفاده از این روش‌ها را خواهید داشت.
پس از این‌که شما مجوزهای موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا را دریافت کردید باید اقدام به پرکردن فرم‌های مربوطه کرده و این فرم‌ها را در اختیار اداره مهاجرت کشور آمریکا قرار دهید. به‌این‌ترتیب مراحل مربوط به اخذ اقامت شما آغاز می‌شود و پس از مدتی شما می‌توانید ویزا و اقامت خود را دریافت کنید. نکته بسیار مهمی که دراین‌خصوص باید به آن دقت کرد این است که این فرایند ممکن است کمی زمان‌بر باشد. به همین علت نیز بهتر است در زمان مناسب اقدامات لازم را انجام دهید تا با مشکل زمان مواجه نشوید.
ویزای کارآفرینی از دیگر انواع ویزاها و روش‌های مهاجرتی به کشور آمریکا به شمار می‌آید که در زیرگروه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید. این روش همان‌طور که از نامش پیداست به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طریق راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور آمریکا به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کنید. یکی از مهم‌ترین مدارکی که در این روش به آن نیاز پیدا خواهید کرد طرح تجاری است که شما برای کسب‌وکار خود در نظر گرفته‌اید. داشتن یک طرح تجاری خوب و موفق می‌تواند شانس شما را برای اخذ چنین اقامتی تا حد زیادی افزایش دهد. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید از این فرصت استفاده کرده و درصورتی‌که طرح مناسبی برای شروع یک کسب‌وکار در این کشور دارید و البته از نظر مالی نیز مشکلی برای حمایت مالی از طرح تجاری خود را ندارید به کشور آمریکا مهاجرت کنید.
درصورتی‌که قصد دارید با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کشور آمریکا ویزای همراه را نیز برای اعضای خانواده خود دریافت کنید حتما باید مدارک شناسایی آنها از جمله همسر و فرزندان خود را نیز در لیست مدارکی که آماده کرده‌اید قرار دهید. تکمیل بودن لیست مدارک در این روش برای مهاجرت به کشور آمریکا از اهمیت زیادی برخوردار است که حتما باید به آن دقت کنید.

اقامت آمریکا از طریق ویزاهای نسبی و خانوادگی و حمایت مالی

از جمله روش‌های جذابی که امروزه برای اخذ اقامت آمریکا وجود دارد اخذ اقامت از طریق ویزاهای نسبی و خانوادگی و البته حمایت مالی توسط اعضای خانواده است. افرادی که قصد دارند اقامت خود را از این طریق دریافت کنند در اولین قدم باید یکی از اعضای خانواده‌شان که دارای سنی بیشتر از 21 سال است و شهروند کشور آمریکا به شمار می‌آید را قانع کرده و نامه‌ای مبنی بر حمایت مالی از او دریافت کنند. یکی از مهم‌ترین شرایطی که در خصوص این نوع اخذ اقامت کشور آمریکا وجود دارد این است که شخصی که قصد حمایت مالی از اعضای خانواده خود را دارد حتما باید تمکن مالی لازم را داشته باشد و با دریافت نامه معتبر از بانک خود این تمکن مالی را به اثبات برساند. اگر بخواهیم ویزاهایی که در این حوزه وجود دارند را به دودسته تقسیم‌بندی کنیم می‌توان آنها را در دودسته زیر قرارداد:

 • ویزای بستگان فوری: این ویزاها بر اساس یک رابطه خانوادگی نزدیک با یک شهروند ایالات متحده آمریکا مانند همسر، فرزند یا والدین برقرار اعطا می‌شود. نکته بسیار مهمی که در خصوص این نوع ویزا وجود دارد این است که تعداد افرادی که می‌توانند از این طریق هرساله به کشور آمریکا مهاجرت کنند محدودیتی ندارد و هر تعدادی که بتوانند بودجه مالی موردنیاز را تامین کنند می‌توانند اقامت آمریکا را بگیرند.
 • اولویت خانوادگی: این ویزاها بر اساس روابط خانوادگی خاص و دورتر اعطا می‌شود که تعداد افرادی که می‌توانند از این طریق ویزای خود را دریافت کنند هرسال محدودیت‌هایی دارد.

نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که شهروندان ایالات متحده آمریکا می‌توانند درخواست ویزای مهاجرتی خود را برای افراد زیر ارسال کنند:

 • همسر
 • پسر یا دختر
 • والدین
 • برادر یا خواهر

افرادی که اقامت دائمی کشور آمریکا را دریافت کرده‌اند درخواست صدور ویزای مهاجرتی خود را می‌توانند تنها برای گروه‌های زیر ارسال کنند:

 • همسر
 • پسر یا دختر مجرد

یکی از موارد بسیار مهمی که در زمان اخذ اقامت کشور آمریکا از این طریق مطرح می‌شود مسئله جمع‌آوری مدارک است. درصورتی‌که مدارکی که شما جمع‌آوری می‌کنید مدارک تکمیل شده‌ای نباشند شما در زمان اخذ اقامت آمریکا برای اعضای خانواده خود با مشکلات و چالش‌های بسیار زیادی مواجه خواهید شد. به همین علت به شما پیشنهاد می‌کنیم این موارد را بادقت جمع‌آوری کرده و در اختیار اداره مهاجرت کشور آمریکا قرار دهید. از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به کشور آمریکا باشد.
 • دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید که حتما تصویر صورت شما به طور مشخص در آن آمده باشد و تصویر واضحی داشته باشید.
 • فرم‌هایی که برای اخذ اقامت کشور آمریکا برای اعضای خانواده خود پرکرده و توسط سازمان‌های مربوطه نیز به تایید رسیده است.
 • مدارک مربوط به تولد برای افرادی که قصد دارند فرزندان خود را به این کشور بیاورند.
 • گواهی پذیرش (در صورت وجود)
 • اگر قصد دارید اقامت کشور آمریکا را برای همسر خود دریافت کنید حتما باید مدارک مربوط به ازدواج خود را نیز در لیست مدارک قرار دهید.
 • دریافت نامه از مراجع قضایی مبنی بر این‌که شما و اعضای خانواده‌تان هیچ‌گونه سابقه کیفری و سوسابقه ندارید.
 • پرکردن فرم اظهارنامه و قراردادن آن در لیستم دارکی که تهیه کرده‌اید.
 • گواهی پلیس بین‌المللی
 • مدارک مربوط به سوابق نظامی (در صورت وجود)
 • ترجمه مدارک شخصی از جمله شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت (دقت داشته باشید که پاسپورت شما حتما باید دارای اعتبار کافی برای اقامت در آمریکا باشد تا شما بتوانید ویزا و اقامت این کشور را با موفقیت دریافت کنید).
 • فیش واریز هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای کشور آمریکا که حتما پیش از مراجعه به اداره مهاجرت این کشور باید پرداخت شود.

مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت این کشور از طریق این روش می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما داشته باشد و به شما کمک کند تا بتوانید از تمامی خدمات اجتماعی که مردم این کشور از آن برخوردار هستند بهره‌مند شوید و با خیالی راحت بتوانید از این خدمات استفاده کنید. از طرف دیگر باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید که اخذ این اقامت تقریبا کار ساده‌ای است و تنها مدرک مهمی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد مدرک بانکی مبنی بر تمکن مالی شما برای حمایت از اعضای خانواده‌تان است. نکته مهم دیگر این است که سعی کنید حتما مدرک زبان را برای اعضای خانواده خود بگیرید تا شانس آنها برای اخذ اقامت این کشور را افزایش دهید.
ویزای خانوادگی یکی از انواع ویزاهای محبوب و بسیار جذاب در کشور آمریکا به شمار می‌آید که ایرانیان از این نوع ویزا به میزان زیادی استفاده می‌کنند. پس اگر شما هم یکی از اعضای خانواده‌تان در حال حاضر در کشور آمریکا زندگی می‌کند به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از این امکان استفاده کرده و تلاش کنید تا از این طریق اقامت کشور آمریکا را دریافت کنید.

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

اگر شما هم علاقه‌مند به دریافت اقامت آمریکا هستید باید بدانید که یک روش جذاب برای این کار ازدواج‌کردن با شخصی است که گرین کارت کشور آمریکا را دارد یا این‌که اقامت این کشور را دریافت کرده است. با ازدواج با چنین شخصی شما می‌توانید به ساده‌ترین شکل ممکن اقامت کشور آمریکا را دریافت کنید بدون این‌که هیچ‌گونه مشکلی در این مسیر برای شما به وجود بیاید. یکی از مهم‌ترین اصولی که در زمان اخذ اقامت کشور آمریکا از این طریق وجود دارد این است که ازدواج شما باید کاملا واقعی باشد. درصورتی‌که اثبات شود ازدواج شما سوری بوده ویزا و اقامتی که شما برای صادر شد باطل خواهد شد و شما باید به کشور خودتان بازگردید. برای اخذ اقامت امریکا از این طریق شما باید مراحل زیر را طی کنید که به طور مفصل درباره هریک از این مراحل صحبت خواهیم کرد:

 • در اولین قدم شما باید با شخصی ازدواج کنید که اقامت یا شهروندی کشور آمریکا را داشته باشد.
 • پس از این‌که ازدواج کردید باید مدارک ازدواج خود را جمع‌آوری کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید.
 • پس از این کار شما باید با مراجعه به جدول زمانی مربوط به گرین کارت از طریق ازدواج زمان مناسب را برای ارسال درخواست خود پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از طریق سایت رسمی اداره مهاجرت کشور آمریکا اقدام کنید تا زمان مناسب برای ارسال فرم‌های خود را پیدا کنید.
 • در مرحله بعدی شما باید هزینه مربوط به اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج را پرداخت کرده و فیش واریز آن را نگهداری کنید.
 • در مرحله بعدی شما باید درخواست خود را برای دریافت اقامت این کشور ارسال کنید. برای این کار فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که حتما باید آن را با اطلاعات معتبر پرکرده و منتظر بمانید تا فرم شما توسط دولت این کشور تایید شود.
 • گام آخر برای اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج نیز این است که در مصاحبه مربوط به اخذ اقامت این کشور شرکت کنید. در این مصاحبه سوالات مختلفی در خصوص انگیزه شما از مهاجرت به این کشور و سوالاتی در خصوص ازدواج و همسرتان پرسیده می‌شود که حتما باید آمادگی لازم برای شرکت در آن را داشته باشید.

نکته بسیار مهمی که در زمان مهاجرت به کشور آمریکا از این طریق باید به آن دقت داشته باشید این است که همسر شما در کشور آمریکا حتما باید تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از شما را داشته باشد. در غیر این صورت درخواست شما برای اخذ اقامت این کشور رد خواهد شد. از طرف دیگر همسر شما نیز باید مدارکی را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد که از جمله این مدارک نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله مهم‌ترین مدارکی هستند که برای اخذ اقامت این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
 • مدارک مربوط به اقامت همسر از جمله مهم‌ترین مدارک در این زمینه به شمار می‌آید. شخصی که اقامت آمریکا را دارد و قصد دارد اقامت همسر خود را دریافت کند حتما باید مدارک اقامت یا تولد خود در این کشور را به طور کامل در اختیار دولت کشور آمریکا قرار دهد.
 • اثبات وجود ازدواج معتبر یکی از شرایط بسیار مهمی است که برای اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج وجود دارد. به‌عنوان‌مثال گواهی ازدواج یکی از مدارک مهمی است که حتما باید توسط زوجین ارائه شود.
 • اثبات تقلبی نبودن ازدواج نیز معمولا یکی از مراحل سخت در خصوص اخذ اقامت کشور آمریکا به شمار می‌آید که باید دقت و توجه لازم را به این مسئله نیز داشته باشید.
 • درصورتی‌که هریک از زوجین پیش‌ازاین ازدواج کرده‌اند حتما باید مدارک کامل مربوط به فسخ ازدواج قبلی خود را نیز ارائه دهند تا بتوانند از این طریق ویزا و اقامت کشور آمریکا را دریافت کنند.

نکته مهم دیگری که در خصوص اخذ اقامت امریکا از طریق ازدواج با شخصی که اقامت این کشور را دارد هست این است که شما برای اخذ اقامت این کشور به مدرک زبان نیز نیاز پیدا خواهید کرد. شاید برخی از افراد بتوانند بدون مدرک زبان نیز ویزا و اقامت خود را در این کشور دریافت کنند؛ ولی نباید فراموش کنید که داشتن مدرک زبان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید ارتباط بهتری را با مسئولان این کشور برقرار کرده و در اثبات واقعی بودن ازدواج خود شرایط بهتر و ساده‌تری را تجربه کنید.
در کنار تمامی مدارکی که برای اخذ اقامت کشور آمریکا بیان کردیم زوجین باید مدارک شخصی و شناسایی خود از جمله کارت ملی و شناسنامه را نیز ارائه دهند تا از این طریق بتوانند درخواست خود را به ثبت برسانند. از طرف دیگر شخصی که در حال حاضر اقامت کشور آمریکا را در اختیار ندارد حتما باید پاسپورت معتبری نیز برای اخذ اقامت این کشور داشته باشد.

اقامت امریکا از طریق پناهندگی

پناهندگی نوعی حمایت از افرادی است که پیش‌ازاین وارد خاک کشور آمریکا شده یا این‌که از طریق مرزهای این کشور در حال حاضر وارد این کشور می‌شوند. پناهنده در واقع شخصی است که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند به کشور خود بازگردد و درصورتی‌که به کشورش بازگردد ممکن است مورد آزار و اذیت قرار گیرد. امروزه دولت کشور آمریکا شرایطی را فراهم کرده تا افرادی که تقاضای پناهندگی در این کشور را دارند بتوانند وارد خاک آمریکا شده و با گذر زمان ویزا و اقامت آمریکا را دریافت کنند. زمانی که یک سال از زندگی شخص پناهنده در کشور آمریکا گذشت می‌تواند با طی‌کردن مراحلی درخواست خود را برای دریافت اقامت و گرین کارت این کشور ارسال کند. البته نباید فراموش کنید که معمولا باید چهار سال صبر کند تا بتواند درخواست شهروندی خود را نیز ثبت کند.
یک نکته بسیار مهم برای پناهندگی در کشور آمریکا این است که شخص حداکثر یک یا یک سال و نیم فرصت دارد تا مراحل مربوط به اخذ اقامت خود را آغاز کند. درصورتی‌که این مراحل توسط خود شخص آغاز نشود دولت کشور آمریکا نسبت به این موضوع مشکوک شده و ممکن است مشکلاتی را برای او به وجود بیاورد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در بسیاری از موارد ازدست‌دادن مهلت یک‌ساله تنها دلیلی است که دولت کشور آمریکا درخواست پناهندگی یک شخص را رد می‌کند. پس برای پناهنده شدن در کشور آمریکا حتما باید به این نکته مهم دقت داشت و از این زمان نهایت استفاده را برد.
از دیگر نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید این است که روند پناهندگی ممکن است سال‌ها به طول بینجامد تا به اتمام برسد. در برخی از مواقع ممکن است پس از این‌که شخص درخواست خود را به ثبت رساند مراحل غربالگری آغاز شود و تا ماه‌ها و حتی سال‌ها نیز ادامه پیدا کند. موارد مختلف از جمله ویروس کرونا ممکن است روند رسیدگی به پناهنده‌ها در کشور آمریکا را به تعویق بیندازد. به همین علت نیز افرادی که قصد اخذ اقامت آمریکا از طریق پناهندگی در این کشور را دارند حتما باید این ریسک را قبول کرده و با قبول این ریسک‌ها مراحل مربوط به اخذ اقامت از طریق پناهندگی را آغاز کنند.
نگرانی در خصوص شغل از دیگر نگرانی‌هایی است که ممکن است برای این افراد به وجود بیاید. شما باید بدانید که پس از گذشت 150 روز یا در برخی از موارد کمی بیشتر می‌توانید درخواست خود را برای اخذ مجوز کار در این کشور ارسال کنید. بااین‌حال عدم اطمینان نسبت به آینده شغلی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که در پناهندگی به کشور آمریکا وجود دارد. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای پناهندگی به این کشور به آنها نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی خود و هریک از اعضای خانواده‌تان که به همراه شما در این کشور پناهنده شده‌اند.
 • سند ازدواج و شناسنامه فرزندان
 • اطلاعات تحصیلی شخص شما
 • مدارک پزشکی مربوط به ضرب و شتم و … در کشور خودتان
 • مدارک مربوط به دادگاه یا زندان
 • و در کل هر مدرکی که فکر می‌کنید می‌تواند به شما در این مسیر کمک کند. البته بهتر است برای این کار حتما از یک کارشناس خبره نیز کمک بگیرید تا بتوانید مدارک خود را به شکل بهتری آماده کنید.

اقامت آمریکا از طریق تولد

یکی از پیچیده‌ترین قوانین مهاجرتی به کشور آمریکا در خصوص اخذ اقامت این کشور از طریق تولد در آن است. این قوانین در طول سال‌های اخیر بارهاوبارها تغییر کرده است و همین مسئله نیز پیچیدگی‌های زیادی را در این زمینه به وجود آورده است. به‌طورکلی باید بدانید که تمامی کودکانی که در قلمرو ایالات متحده آمریکا متولد می‌شوند از همان لحظه تولد شهروندان بومی این کشور به شمار می‌آیند. البته دراین‌خصوص استثناهایی نیز وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • فرزندان متولد شده از والدین خارجی که تحت شرایط دیپلماتیک هستند.
 • کودکانی که در مناطق دور از دسترس ایالات متحده آمریکا متولد می‌شوند که از جمله این مناطق می‌توان به ساموای آمریکا، جزیره سوئینز و … اشاره کرد.

از طرف دیگر درصورتی‌که فرزند شما در خاک ایالات متحده آمریکا به دنیا نیامده باشد نیز اجازه دریافت اقامت این کشور را پیدا خواهد کرد. البته این به شرطی است که والدین او هر دو اقامت آمریکا را داشته باشند. برای اخذ اقامت این کشور پس از تولد فرزند شرایط خاصی وجود ندارد و شما به مدارک خاصی نیز نیاز نخواهید داشت. درصورتی‌که فرزند در کشور آمریکا به دنیا آمده باشد که به‌صورت خودکار شهروند این کشور به شمار می‌آید و رد صورتی که در خارج از کشور آمریکا به دنیا آمده باشد مدارک زیر برای اخذ اقامت او نیاز خواهد بود:

 • مدارک شناسایی والدین
 • مدارک اقامت والدین که هر دو آنها باید اقامت کشور آمریکا را داشته باشند.
 • مدارک تولد فرزند
 • مدارک مربوط به ازدواج والدین و رسمی بودن تولد فرزند
 • و در انتها مدرک شناسایی که برای کودک دریافت کرده‌اید.

البته هزینه تولد فرزند در کشور آمریکا ممکن است کمی بالا باشد و به همین علت درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند باشید تا از این طریق اقامت کشور آمریکا را برای فرزند خود دریافت کنید باید هزینه بالایی را برای این کار پرداخت کنید. این هزینه در برخی از مواقع ممکن است تا 40 الی 50 هزار دلار نیز برسد که باید حتما آن را در برنامه‌ریزی‌های مالی خود قرار دهید تا با مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید. البته ممکن است شما بتوانید از بیمه‌نامه خود نیز برای این کار استفاده کنید که در این صورت می‌توانید این هزینه را تا حد زیادی کاهش داده و به زیر 20 هزار دلار نیز برسانید.

معرفی انواع ویزاهای مهاجرتی و ویزاهای غیرمهاجرتی کشور آمریکا

به‌طورکلی می‌توان ویزای کشور آمریکا را به دودسته ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم‌بندی کرد که هریک از این ویزاها دارای شرایط مخصوص به خود هستند. در این بخش قصد داریم به طور مفصل درباره هریک از انواع ویزاها و دسته‌بندی‌های جزئی که داخل هریک از آنها وجود دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد ما به شما این است که حتما این بخش را بادقت مطالعه کنید. در اولین بخش قصد داریم درباره ویزاهای مهاجرتی این کشور صحبت کنیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ویزای خانوادگی که مربوط به اخذ اقامت خانوادگی در این کشور است به شما کمک می‌کند تا با حمایت مالی از اعضای خانواده‌تان بتوانید ویزای آنها را دریافت کنید.
 • ویزای کاری از دیگر ویزاهای مهاجرتی به کشور آمریکا به شمار می‌آید که در بخش اخذ اقامت آمریکا از طریق کارکردن در این کشور درباره شرایط و مدارک موردنیاز آن به طور مفصل صحبت کردیم.
 • ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی از جمله ویزاهای بسیار محبوب مهاجرتی در کشور آمریکا به شمار می‌آید که هرساله تعداد زیادی از افراد از این طریق به کشور آمریکا مهاجرت می‌کنند. کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت و ویزای آمریکا باشد.
 • از دیگر انواع ویزاهای مهاجرتی به این کشور می‌توان به انواع ویزاهای ازدواج، ویزای تولد و … اشاره کرد.

در کنار تمامی ویزاهای مهاجرتی که به مقصد کشور آمریکا وجود دارد و شما می‌توانید با اخذ این ویزاها اقامت آمریکا را بگیرید در این کشور دسته دیگری از انواع ویزاها وجود دارد که در واقع ویزاهای غیرمهاجرتی نامیده می‌شوند. این نوع از ویزای کشور آمریکا به افرادی داده می‌شود که قصد دارند برای مدت‌زمانی محدود به این کشور مراجعه کرده و اقدام خاصی را انجام دهند. از جمله ویزاهایی که در این زمینه وجود دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای تحصیلی: این نوع ویزا برای دانشجویانی صادر می‌شود که قصد دارند در دانشگاه‌های کشور آمریکا ادامه تحصیل دهند. این دانشجویان حتما باید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند تا اجازه اخذ ویزای تحصیلی به آنها داده شود.
 • ویزای توریستی از دیگر ویزاهای این حوزه به شمار می‌آید که خود به دو نوع B1 و B2 تقسیم‌بندی می‌شود. نکته مهمی که باید درباره این نوع ویزا بدانید این است که برخلاف نام آن شما تنها با مقاصد گردشگری مجبور به دریافت این نوع ویزا نیستید. شما می‌توانید برای بازدید از اعضای خانواده خود در این کشور ویزای گردشگری آن را دریافت کنید. ممکن است قصد داشته باشید تا در این کشور ملکی را خریداری کنید و به این منظور اقدام به اخذ ویزای گردشگری آن کنید. از طرف دیگر شما حتی برای تجارت در کشور آمریکا نیز می‌توانید ویزای گردشگری خود را بگیرید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ ویزای گردشگری این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به مدارک شخصی، پاسپورت معتبر، بیمه‌نامه مسافرتی، نامه‌ای از بانک مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم را برای سفر به این کشور دارید، انگیزه‌نامه، دعوت‌نامه و … اشاره کرد.

مهاجرت از کانادا به آمریکا

امروزه بسیاری از افرادی که به کشور کانادا مهاجرت کرده یا این‌که شهروند این کشور به شمار می‌آیند علاقه‌مند هستند تا به کشور آمریکا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند. این مسئله به‌خصوص پس از شیوع ویروس کرونا چندین برابر شده است و دولت کشور آمریکا حتی کارگران کانادایی را نیز استخدام می‌کند. نقل‌مکان به این کشور ممکن است برای افرادی که در کشور کانادا زندگی می‌کردند کمی سخت باشد؛ ولی نباید فراموش کرد که اخذ اقامت آمریکا توسط افرادی که اقامت کشور کانادا را دارند بسیار ساده‌تر از سایر افراد است؛ چراکه دولت این کشور شرایط بسیار ساده‌تری را برای مهاجرت کانادایی‌ها فراهم کرده است. از جمله رایج‌ترین روش‌هایی که امروزه برای مهاجرت کانادایی‌ها به کشور آمریکا مورداستفاده قرار می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت از طریق کارکردن در این کشور و پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب
 • پیداکردن یک دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل و تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در این کشور

به‌طورکلی باید بدانید که اخذ اقامت امریکا برای آن دسته از افرادی که در حال حاضر در کشور کانادا زندگی می‌کنند می‌تواند مزایای زیادی از جمله موارد زیر را به همراه داشته باشد:

 • شرایط زندگی در این کشور بسیار ساده خواهد بود؛ چراکه اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و مشکلی برای صحبت‌کردن به زبان انگلیسی ندارند.
 • معمولا برای مهاجرت به کشور آمریکا از کشور کانادا مدارک چندان زیادی موردنیاز نیست و شما به‌راحتی می‌توانید مراحل مهاجرت و اخذ اقامت را طی کنید.
 • امکان صدور ویزای همراه برای اعضای خانواده نیز وجود دارد.
 • شرایط زندگی در کشور آمریکا بسیار راحت‌تر از شرایط زندگی در کشور کانادا است.
 • در این کشور موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی وجود دارد که امکان کارکردن را نیز برای نیروهای متخصص در کشور کانادا فراهم می‌کند.

برای مهاجرت به کشور آمریکا از کشور کانادا نیز معمولا شما همان مدارکی را می‌خواهید که برای مهاجرت از ایران به این کشور نیاز دارید. البته نباید فراموش کنید که سخت‌گیری‌هایی که در خصوص مدارک برای مهاجرت از کشور کانادا صورت می‌گیرد بسیار کمتر از سخت‌گیری‌هایی است که برای مهاجرت از طریق کشورهایی مانند ایران توسط دولت کشور آمریکا صورت می‌گیرد که باید به این نکته مهم نیز دقت داشته باشید.

اقامت موقت و اقامت دائم آمریکا

یکی از دسته‌بندی‌هایی که برای انواع اقامت آمریکا وجود دارد تقسیم این اقامت‌ها به دودسته موقت و دائم است. هریک از این دو نوع اقامت کشور آمریکا دارای شرایط مخصوص به خود هستند که زمانی که شما هم قصد اخذ این اقامت‌ها را دارید باید به این شرایط و البته مزایایی که هریک از آنها دارند دقت و توجه داشته باشید. نوع اول از اقامت کشور آمریکا اقامت موقت است که در آن شما می‌توانید برای مدت‌زمانی محدود وارد خاک کشور آمریکا شده و اقامت این کشور را دریافت کنید. از جمله رایج‌ترین انواع اقامت کشور آمریکا در این دسته می‌توان به اقامت تحصیلی و اقامت کار به‌صورت فصلی اشاره کرد. در این نوع اقامت‌ها در ویزای شما ثبت می‌شود که شما برای چه مدت اجازه دارید تا در خاک این کشور حضور داشته باشید و پس از به اتمام رسیدن این بازه زمانی شما باید به کشور خود بازگردید.
اقامت و ویزای توریستی نیز از دیگر انواع اقامت‌های موقت در این کشور به شمار می‌آید. نکته بسیار مهمی که در خصوص این نوع اقامت‌ها باید بدانید این است که معمولا اخذ این اقامت‌ها روند چندان سختی ندارد و درصورتی‌که شما بتوانید مدارک خود را به‌صورت کامل جمع‌آوری کنید می‌توانید به‌راحتی هرچه تمام ویزای خود را نیز دریافت کرده و وارد خاک کشور آمریکا شوید. از طرف دیگر یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن این است که معمولا برای اخذ اقامت موقت کشور آمریکا شما باید حتما مجوز ورود را دریافت کرده باشید. این مجوز ورود ممکن است شامل دعوت‌نامه و نامه پذیرش دانشگاه یا هر نوع مجوز دیگری باشد.
نوع دیگری از انواع اقامت آمریکا که وجود دارد و امروزه بسیاری از افراد اقدام به اخذ آن می‌کنند اقامت دائم این کشور است. این نوع اقامت همان‌طور که از نامش نیز پیداست به شما اجازه می‌دهد تا اقامت دائم این کشور را داشته باشید و بتوانید هر زمان که خواستید از خاک این کشور خارج شده و وارد خاک آن شوید. یکی از مهم‌ترین نکات در خصوص این نوع از اقامت کشور آمریکا این است که معمولا شما چالش‌ها و سختی‌های بیشتری را در این روش تجربه خواهید کرد تا بتوانید اقامت و ویزای خود را دریافت کنید. دلیل این سخت‌گیری‌ها نیز مسئله دائمی بودن اقامت شما است. از طرف دیگر شما باید مدارک بیشتری را نیز به دولت این کشور تحویل دهید تا بتوانید با موفقیت ویزا و اقامت خود را دریافت کنید.
از جمله رایج‌ترین انواع اقامت کشور آمریکا که به‌صورت دائم به شما داده می‌شود می‌توان به اقامت کاری اشاره کرد. زمانی که شما به‌عنوان یک نیروی متخصص وارد خاک کشور آمریکا می‌شوید می‌توانید پس از مدتی اقامت دائم خود را دریافت کرده و مشغول به کار در این کشور شوید. ویزای سرمایه‌گذاری و البته ویزای کارآفرینی نیز چنین اجازه‌ای را به شما می‌دهد تا بتوانید به‌صورت دائم اقامت آمریکا را دریافت کنید. پس اگر شما هم علاقه‌مند هستید که اقامت کشور آمریکا به‌صورت کاملا دائم را دریافت کنید هریک از این روش‌ها می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. البته که نباید فراموش کنید شما می‌توانید از سایر روش‌ها در این زمینه نیز استفاده کنید که از جمله این روش‌ها می‌توان به دریافت اقامت از طریق ازدواج یا تولد اشاره کرد.

اقامت آمریکا برای ایرانیان

اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان ممکن است کمی سخت و دشوارتر از مردم سایر کشورها باشد که یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع این است که روابط مناسبی بین دو کشور برقرار نیست و همین عامل نیز باعث به‌وجودآمدن سخت‌گیری‌هایی در این زمینه می‌شود. بااین‌حال شما باید بدانید که هرساله تعداد زیادی از ایرانیان موفق می‌شوند از طریق روش‌های مختلف ویزا و اقامت کشور آمریکا را دریافت کنند و از این نظر هیچ‌گونه مشکلی ندارند. تمامی روش‌هایی که در بخش‌های قبلی برای اخذ اقامت کشور آمریکا بیان کردیم برای ایرانیان نیز امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با استفاده از هریک از این روش‌ها ویزا و اقامت خود را دریافت کنید. ما در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره جزئیات اقامت ایرانیان در کشور آمریکا صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را به شما ارائه دهیم.
یکی از چالش‌های اساسی که برای اخذ اقامت امریکا برای ایرانیان وجود دارد هزینه اخذ اقامت و البته هزینه زندگی در این کشور است. درصورتی‌که شما قصد داشته باشید با سرمایه اولیه وارد این کشور شوید باتوجه‌به بالابودن قیمت دلار باید هزینه زیادی را در این زمینه پرداخت کنید. هزینه خرید و اجاره ملک در این کشور نیز معمولا بسیار زیاد است و همین مسئله نیز ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. بااین‌حال نباید فراموش کنید که اگر از روش‌های قانونی برای مهاجرت به کشور آمریکا استفاده کرده باشید بلافاصله مجوز کار در این کشور برای شما صادر می‌شود. پس اگر شما تخصص خاصی داشته باشید می‌توانید در بهترین موقعیت‌های شغلی مشغول به کار شده و با درآمد بالایی که دارید تمامی هزینه‌های خود در این کشور را پرداخت کنید.
از جمله مهم‌ترین مواردی که می‌توانند هزینه‌های زندگی ایرانیان در این کشور را کاهش دهند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زندگی در شهرهایی که هزینه کمتری دارند و هزینه خوراک، پوشاک و البته مسکن در این شهرها مناسب‌تر از شهرهای شلوغ کشور آمریکا است.
 • زندگی در حومه شهر همواره می‌تواند یکی از بهترین راهکارهایی باشد که شما بتوانید هزینه‌های مسکن خود در این کشور را کاهش دهید.
 • سبک زندگی که شما برای زندگی خود انتخاب می‌کنید عامل بسیار مهم دیگری است که می‌تواند به طور مستقیم روی هزینه‌های زندگی شما در این کشور تاثیرگذار باشد.
 • در این کشور معمولا راه‌اندازی یک کسب‌وکار جانبی می‌تواند بسیار ساده و آسان باشد. شما هم می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و بخشی از هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید.

درصورتی‌که شما هم علاقه‌مند هستید تا به‌عنوان یک ایرانی در کشور آمریکا زندگی کنید باید بدانید که در این کشور بسیاری از ایرانیان در حال زندگی و کار هستند. معمولا شما در موقعیت‌های شغلی مختلف می‌توانید ایرانی‌های زیادی را پیدا کنید. وجود ایرانیان بسیار زیاد در کشور آمریکا باعث می‌شود تا ارتباط‌گرفتن برای شما ساده‌‌تر شود و بتوانید شرایط بهتری را برای زندگی در این کشور تجربه کنید. از طرف دیگر باید به این نکته بسیار مهم نیز دقت داشته باشید که برای زندگی در کشور آمریکا شما حتما باید مدرک زبان خود را دریافت کرده باشید و به زبان انگلیسی نیز مسلط باشید. تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که ایرانیان برای زندگی در کشور آمریکا با آن مواجه می‌شوند.
اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان می‌تواند مزایای زیادی را نیز به همراه داشته باشد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معمولا میزان درآمد نیروهای متخصص در این کشور بسیار بیشتر از انتظار ایرانیان است و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا آنها بتوانند زندگی خوب و راحتی را در این کشور تجربه کنند.
 • باتوجه‌به آزادی‌هایی که در حال حاضر در کشور آمریکا وجود دارد زندگی در این کشور می‌تواند تجربه بهتر و جذاب‌تری برای شما به شمار بیاید.
 • کشور آمریکا کشوری بسیار گسترده و با شهرهای متعدد است که شما برای انتخاب از میان این شهرها گزینه‌های زیادی را در دسترس خواهید داشت و محدودیتی برای شما وجود ندارد.
 • شرایط اقتصادی این کشور تقریبا شرایط خوبی است و شما از نظر اقتصادی می‌توانید امنیت خوبی را در کشور آمریکا تجربه کنید.
 • در این کشور شما فرصت‌های تفریحی زیادی را نیز پیش رو خواهید داشت و باتوجه‌به زمان انعطاف‌پذیری کاری می‌توانید نهایت لذت را از این فرصت‌ها ببرید.
 • در کشور آمریکا شما امنیت اقتصادی بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد که به داشتن یک زندگی آرام در این کشور کمک شایانی می‌کند.

هزینه اقامت آمریکا

زمانی که صحبت از اخذ اقامت آمریکا می‌شود معمولا چالش‌های زیادی گریبان‌گیر افراد می‌شود که یکی از مهم‌ترین این چالش‌ها مربوط به هزینه اخذ اقامت این کشور است. در بخش‌های قبلی درباره هریک از روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آن وجود داشت صحبت کردیم. حال قصد داریم درباره هزینه هریک از این روش‌ها نیز صحبت کرده و اطلاعات مفیدی را به شما ارائه دهیم.

 • هزینه اخذ اقامت تحصیلی آمریکا: هزینه اخذ اقامت تحصیلی این کشور ممکن است شامل هزینه‌های متفاوتی باشد. در اولین قدم شما باید هزینه‌های مخصوص اخذ مدرک زبان خود را بپردازید. در گام بعدی شما باید مدرک تحصیلی قبلی خود را آزاد کنید که این هزینه نیز هرساله تغییر کرده و متغیر است. هزینه شهریه دانشگاه‌های این کشور از دیگر هزینه‌های بسیار مهمی است که شما باید پرداخت کنید. نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که شهریه دانشگاه‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. این شهریه ممکن است از 12 هزار دلار آغاز شود و تا مبالغی بسیار بالاتر نیز ادامه پیدا کند. با مراجعه به آدرس سایت رسمی دانشگاه‌ها می‌توانید اطلاعات کاملی را در خصوص مبلغ شهریه آنها به دست بیاورید. البته با اخذ بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور آمریکا شما می‌توانید بخش عمده‌ای از این هزینه‌ها را پرداخت کنید و برای کارکردن در این کشور مشکل خاصی نداشته باشید.
 • هزینه اقامت کاری کشور آمریکا: ویزای کاری را می‌توان یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور آمریکا دانست. زمانی که شما قصد اقامت در این کشور را دارید و برای این کار قصد دارید در این کشور مشغول به کار شوید تنها باید هزینه اخذ ویزای خود را پرداخت کنید. البته پیش از آن ممکن است برخی از هزینه‌های جزئی را پرداخت کنید تا از این طریق بتوانید یک کارفرمای خوب را در کشور آمریکا بیابید. بااین‌حال این هزینه‌ها چندان زیاد نیستند که برای شما مشکل‌ساز شوند. یک نکته بسیار مهم در خصوص این هزینه‌ها این است که معمولا شما برای اخذ اقامت خود باید تمکن مالی خود را ثابت کنید. پس داشتن یک سرمایه اولیه برای مهاجرت کاری به این کشور لازم و ضروری است ولی نیازی نیست که شما این مبلغ را به دولت این کشور پرداخت کنید و وجود آن در حساب بانکی شما می‌‌تواند کافی باشد.
 • هزینه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری: مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری از دیگر روش‌های اخذ اقامت آمریکا به شمار می‌آید که امروزه افراد زیادی از این روش استفاده می‌کنند. این روش پرهزینه‌ترین روش برای مهاجرت به کشور آمریکا به شمار می‌آید. در این روش شما باید در اولین قدم یک سرمایه اولیه تقریبا زیاد که معمولا بیشتر از 900 هزار دلار است را تهیه کنید. البته مبلغی که شما باید تهیه کنید کاملا به نوع سرمایه‌گذاری شما در این کشور بستگی دارد که باید به این موضوع نیز دقت داشته باشید. درصورتی‌که قصد داشته باشید یک شرکت را در کشور آمریکا راه‌اندازی یا خریداری کنید حتما باید هزینه‌های مربوط به پرداخت حقوق نیروهای کار خود را نیز به این هزینه‌ها اضافه کنید.
 • مهاجرت از طریق ازدواج به کشور آمریکا هزینه چندان زیادی برای شما نخواهد داشت. شما تنها باید هزینه‌های مربوط به کارهای اداری خود برای اخذ اقامت آمریکا را پرداخت کنید که این مبالغ در بیشترین حالت به 2000 دلار می‌رسد. یک نکته بسیار مهم در خصوص این نوع اقامت این است که حتما همسر شما باید دارای تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از شما باشد تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.
 • شاید در نگاه اول اخذ اقامت کشور آمریکا از طریق تولد در این کشور هزینه چندان زیادی نباشد ولی شاید برای شما جالب باشد که بدانید هزینه تولد فرزند در این کشور هزینه گزافی است که ممکن است پرداخت آن گاهی اوقات مشکل‌ساز شود. به‌عنوان‌مثال شما در برخی از مواقع تا 30 هزار دلار را برای هزینه‌های مراقبتی فرزند خود در این کشور باید پرداخت کنید که این مبلغ به‌اضافه هزینه تولد فرزند که گاهی اوقات تا 10 هزار دلار نیز می‌رسد ممکن است هزینه بالایی به شمار بیاید. بااین‌حال ازآنجایی‌که با تولد فرزند در این کشور اقامت دائم و حق شهروندی کشور آمریکا به او اعطا می‌شود پرداخت این هزینه کاملا به‌صرفه خواهد بود.
 • درصورتی‌که قصد پناهندگی در کشور آمریکا را دارید باید بدانید که پناهندگی در این کشور هزینه چندان بالایی برای شما ندارد. شما تنها لازم است که هزینه زندگی اولیه خود در این کشور را به همراه خود به این کشور ببرید. در واقع اصلی‌ترین چالشی که در این روش مهاجرتی و اخذ اقامت آمریکا وجود دارد سختی‌هایی است که برای زندگی اولیه در این کشور تجربه خواهید کرد و ممکن است کمی اذیت شوید.

پیداکردن ارزان‌ترین روش برای مهاجرت به کشور آمریکا همواره یکی از خواسته‌های اساسی بسیاری از افراد بوده است. همان‌طور که در این بخش نیز بیان کردیم هزینه‌های اقامت کشور آمریکا هزینه‌های زیادی هستند که ممکن است پرداخت آنها توسط برخی از افراد غیرممکن باشد. بااین‌حال همواره می‌توان از راهکارهایی استفاده کرد تا این هزینه‌ها را تا جای ممکن کاهش داد. از جمله راهکارهایی که امروزه در این زمینه مورداستفاده قرار می‌گیرند می‌توان به دریافت مشاوره تخصصی برای مهاجرت به کشور آمریکا استفاده کرد. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا از چنین خدماتی استفاده کنید می‌توانید همین حالا از طریق سایت رسمی ما اقدام کرده و با مشاوران ما ارتباط بگیرید.
یک نکته مهم دیگر که در خصوص هزینه‌های اقامت امریکا وجود دارد هزینه‌های مربوط به طی‌کردن مراحل اداری مهاجرت به این کشور است. در بسیاری از موارد شما ریز هزینه‌های زیادی را نیز باید در طی دریافت ویزای خود پرداخت کنید که این هزینه‌ها نیز در برخی از موارد 5 هزار دلار را رد می‌کند. پس اگر شما هم قصد برنامه‌ریزی برای هزینه‌های مهاجرت به این کشور دارید حتما باید این هزینه‌ها را نیز مدنظر قرار دهید تا در طول روند مهاجرت به کشور آمریکا با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید.
از دیگر هزینه‌های مربوط به اقامت می‌توان به هزینه‌های زندگی در این کشور اشاره کرد که درباره این موضوع نیز رد بخش‌های قبلی به طور خلاصه صحبت کرده‌ایم. به‌طورکلی باید بدانید که هزینه‌های زندگی در کشور آمریکا ممکن است هزینه‌های گزافی باشد. به همین علت شما باید از همان روز نخستی که وارد این کشور می‌شوید مشغول به کار شده و درآمد داشته باشید. نکته مهمی که درباره هزینه‌های زندگی در این کشور وجود دارد این است که معمولا موقعیت‌های شغلی موجود در کشور آمریکا دارای درآمد بالایی هستند و به همین علت نیز باعث می‌شوند تا با وجود هزینه‌های بالا همچنان شما بتوانید رفاه اقتصادی خوبی در این کشور داشته باشید.

مهاجرت از طریق گرفتن اقامت در آمریکا

مهاجرت از طریق گرفتن اقامت آمریکا می‌تواند یک روش بسیار مطمئن برای مهاجرت به کشور آمریکا به شمار بیاید و به شما کمک کند تا با خیالی راحت به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت به این کشور از طریق اخذ اقامت آن معمولا دارای فرایندی طولانی است و تنها در برخی از روش‌هایی که برای این کار وجود دارد شما می‌توانید خیلی سریع ویزا و اقامت خود را دریافت کنید. پس با درنظرگرفتن زمانی که طول می‌کشد تا شما بتوانید به طور کامل به کشور آمریکا مهاجرت کنید باید سعی کنید تا جای ممکن سریع اقدام کنید که از نظر زمانی با محدودیت خاصی مواجه نشوید. یک نکته بسیار مهم دیگر که در خصوص این موضوع وجود دارد این است که حتما سعی کنید مدارکی که برای گرفتن اقامت و البته ویزای خود آماده کرده‌اید را تکمیل کنید. تکمیل بودن مدارک می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا سریع‌تر درخواستتان پردازش شده و نتیجه آن به شما اعلام شود. در بسیاری از موارد کمبود یک مدرک ساده ممکن است چندین ماه شما را به عقب بیندازد و باعث شود تا در طول مسیر مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ اقامت این کشور با مشکلاتی مواجه شوید.
نکته مهم دیگری که باید در خصوص مهاجرت به آمریکا از طریق دریافت اقامت این کشور بدانید این است که حتما سعی کنید پیش از این‌که اقدام به دریافت ویزای خود کنید حتما مجوزهای موردنیاز را از این کشور دریافت کرده باشید. فرقی ندارد که شما قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری داشته باشید یا این‌که علاقه‌مند باشید تا از طریق سرمایه‌گذاری در آمریکا به این کشور مهاجرت کنید. درهرصورت شما نیازمند مدارک و مجوزهایی هستید که درباره آنها صحبت کردیم. داشتن این مجوزها در واقع به منزله این است که شما تاییدیه لازم برای مهاجرت به این کشور را دریافت کرده‌اید. پس اگر این مجوزها را نداشته باشید معمولا با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه خواهید شد و در بیشتر مواقع حتی نمی‌توانید ویزای خود را نیز دریافت کنید.
مهاجرت از طریق گرفتن اقامت آمریکا می‌تواند مزایای بسیار زیادی را نیز برای شما داشته باشد. یکی از مهم‌ترین این مزایا این است که شما می‌توانید حاشیه امن مناسبی را برای برخوردار شدن از انواع امکانات در کشور آمریکا داشته باشید و نگرانی‌های بی‌مورد از شما دور خواهند شد. مزیت بسیار مهم دیگر این نوع مهاجرت به کشور آمریکا این است که شما می‌توانید مجوزهای کاری خود را نیز دریافت کنید و با مشغول به کار شدن در این کشور نگرانی در خصوص هزینه‌های زندگی خود در کشور آمریکا نداشته باشید. یک مزیت بسیار مهم دریافت اقامت کشور آمریکا و سپس مهاجرت به این کشور پروسه قانونی انجام این کار است. این پروسه قانونی به شما کمک می‌کند تا در طول سال‌هایی که در این کشور زندگی می‌کنید چالش جدی را تجربه نکرده و دولت این کشور شما را به چالش نکشد.

اقامت آمریکا اخذ تابعیت آمریکا

زمانی که شما اقامت آمریکا را دریافت کردید می‌توانید در این کشور زندگی کرده و از تمامی خدماتی که به شما ارائه می‌شود نهایت بهره را ببرید. بااین‌وجود باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که اقامت این کشور به این معنی نیست که شما شهروند کشور آمریکا به شمار می‌آیید و می‌توانید پاسپورت آمریکایی نیز دریافت کنید. برای دریافت تابعیت این کشور شما باید مراحل طولانی‌تری را طی کنید تا بتوانید با موفقیت تابعیت و در نتیجه پاسپورت خود را بگیرید. برای انجام چنین کاری در اولین قدم شما باید تلاش کنید تا اقامت خود را بگیرید. پس از آنکه موفق به اخذ اقامت امریکا شدید زمان آن است که زندگی خود در این کشور را آغاز کنید. معمولا پس از این‌که بین 3 الی 5 سال در این کشور زندگی کردید می‌توانید درخواست خود را برای دریافت تابعیت این کشور به اداره مهاجرت کشور آمریکا تحویل دهید. دقت داشته باشید که در زمان پرکردن فرم‌های این درخواست حتما باید اطلاعات خود را به طور درست و دقیق وارد کنید تا در آینده مشکلی از این نظر برای شما به وجود نیاید.
در مرحله بعدی شرایط زندگی شما در این کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد و درصورتی‌که هیچ‌گونه مشکلی از این نظر وجود نداشته باشد اجازه اخذ تابعیت کشور آمریکا به شما داده می‌شود. پس از آن شما می‌توانید مراحل اداری مربوط به اخذ تابعیت این کشور را طی کرده و مدارک خود را به سازمان‌ها و ادارات مربوطه تحویل دهید و منتظر بمانید تا درخواست شما تایید نهایی شود.

سوالات پرتکرار

برای مهاجرت به کشور آمریکا احتمالا شما هم سوالات مهمی دراین‌خصوص در ذهن دارید. در این بخش قصد داریم به برخی از پرتکرارترین سوالاتی که در خصوص اقامت آمریکا وجود دارد پاسخ دهیم.

بهترین روش برای اخذ اقامت آمریکا کدام روش است؟

انتخاب بهترین روش برای اخذ اقامت کشور امریکا به شرایط شما بستگی دارد. توانمندی‌ها، مدارک، میزان سرمایه‌ای که دارید و البته شرایط شخصی که در آن قرار دارید همگی از جمله عواملی هستند که می‌توانند روی انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور تاثیرگذار باشند.

آیا با وجود تحریم‌ها ایرانیان می‌توانند اقامت آمریکا را دریافت کنند؟

بله با وجود این‌که سخت‌گیری‌های بیشتری برای ایرانیان وجود دارد؛ ولی هرساله تعداد زیادی از ایرانیان موفق می‌شوند که ویزا و اقامت کشور آمریکا را دریافت کنند بدون این‌که مشکلی برای آنها به وجود بیاید.

آیا آمریکا می‌تواند گزینه مناسبی برای اخذ اقامت باشد؟

بله در این کشور بهترین امکانات رفاهی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید بیشترین استفاده را از این امکانات ببرید. از طرف دیگر شرایط زندگی و شرایط شغلی در کشور آمریکا نیز بسیار مناسب است که به داشتن یک زندگی خوب در این کشور کمک می‌کند.

آیا با اخذ اقامت آمریکا می‌توان مشغول به کار در این کشور شد؟

بله زمانی که شما با استفاده از روش‌های قانونی موفق به اخذ اقامت کشور آمریکا می‌شوید مجوزهای کاری نیز برای شما صادر می‌شود و می‌توانید مشغول به کار در این کشور شوید.

بهترین رشته‌ها برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا کدام رشته‌ها هستند؟

از جمله رشته‌های محبوبی که در حال حاضر در دانشگاه‌های آمریکا امکان تحصیل در آنها وجود دارد می‌توان به مواردی مانند رشته‌های پزشکی، پیراپزشکی، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، علوم داده، هوش مصنوعی، مهندسی برق و مکانیک، رشته‌های علوم پایه و … اشاره کرد.

کدام موقعیت‌های شغلی درآمد بیشتری در کشور آمریکا دارند؟

موقعیت‌های شغلی مدیریتی از جمله پردرآمدترین موقعیت‌های شغلی در این کشور به شمار می‌آیند. از طرف دیگر موقعیت‌های شغلی مانند مهندسی، پزشکی و البته حسابداری نیز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. زیرشاخه‌های رشته پزشکی معمولا درآمد بسیار زیادی را در این کشور دارند.

بهترین روش برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا کدام روش است؟

روشی که شما قصد دارید برای سرمایه‌گذاری در این کشور انتخاب کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر به دنبال روش‌های کم‌ریسک هستید خرید ملک را اوراق قرضه دولتی گزینه مناسبی هستند. اگر ریسک‌پذیری بالایی دارید می‌توانید با راه‌اندازی یا خرید یک شرکت در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.

آیا امکان اخذ گرین کارت برای ایرانیان نیز وجود دارد؟

بله با وجود سختی‌های زیادی که در این زمینه وجود دارد؛ ولی باید بدانید که امکان اخذ گرین کارت برای ایرانیان نیز وجود دارد و در سال‌های اخیر چندین هزار ایرانی موفق شده‌‎اند تا در کشور آمریکا گرین کارت خود را دریافت کرده و اقامت این کشور را داشته باشند.

بیشتر ایرانی‌ها در کدام شهرهای کشور آمریکا زندگی می‌کنند؟

بیشتر ایرانی‌هایی که در حال حاضر اقامت آمریکا را دارند در ایالات کالیفرنیا، نیوجرسی، نیویورک، واشنگتن‌دی‌سی، مریلند و ویرجینیا زندگی می‌کنند.

آیا هزینه اخذ اقامت آمریکا برای ایرانیان زیاد است؟

بله این هزینه برای ایرانیان کمی بالاست؛ چراکه قیمت دلار در حال حاضر بسیار زیاد است و اگر قصد تبدیل‌کردن سرمایه خود را داشته باشید احتمالا باید هزینه زیادی را پرداخت کنید تا بتوانید از پس هزینه‌ها بربیایید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا