دانستنی سفرتهران

ایده های عکس خفن در پارک های زرد و نارنجی تهران برای اینستاگرام

شب

پاییز، فصل رنگ و زیبایی است. پاییز است و دلبری‌هایش در پارک‌های سراسر زرد و نارنجی‌پوش تهران. شاید باورتان نشود اما در دل تهران همیشه آلوده، پارک‌ها جشنواره خزان می‌گیرند و برای ننه سرما خود را آماده می‌کنند. این موقعیت بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به عکاسی در لوکیشن‌های خاص است. می‌توانید از آن‌ها برای عکس‌های فصلی پروفایل اینستاگرام، پست گذاشتن و نوشتن کپشن‌های جذاب و یا حتی استوری کردن و ریلز درست کردن، استفاده کنید. اگر به دنبال ایده‌های عکس خفن برای اینستاگرام هستید، در اینجا چند ایده جالب برای شما آماده کرده‌ایم. با ما در مقصد360 همراه باشید.

عکس های پرتره با پس زمینه برگ های زرد و نارنجی

عکس پرتره پاییزی

این عکس‌ها همیشه زیبا و خاص هستند؛ و هر کسی دوست دارد عکسی با این سبک داشته باشد. پس تا دیر نشده، دست بجنبانید و یک پارک‌ یا یکی از روستاهای اطراف تهران را انتخاب کنید و برای خودتان یا دوستانتان قاب‌های ماندگار و جذاب بسازید. پیشنهاد می‌کنیم از یک لنز تله فوتو استفاده کنید تا پس‌زمینه را به خوبی کاور کند. همچنین یکی دیگر از پیشنهادهای ما استفاده از یک فلاش یا نور مصنوعی برای برجسته کردن سوژه است.

برای گرفتن عکس‌های پرتره با پس‌زمینه برگ‌های زرد و نارنجی، نکات زیر را رعایت کنید:

 • در ساعات اولیه صبح یا اواخر بعد از ظهر عکس بگیرید: در این زمان‌ها نور ملایم‌تر است و سایه‌های کمتری ایجاد می‌شود.
 • از یک سه پایه استفاده کنید: این کار به شما کمک می‌کند تا عکس‌های صاف و بدون لرزش بگیرید.
 • از حالت دستی دوربین استفاده کنید: این کار به شما کنترل بیشتری بر تنظیمات دوربین می‌دهد.
 • از لباس‌های زیبا و جذاب استفاده کنید: یک لباس زیبا و جذاب می‌تواند به عکس‌های شما جلوه‌ای خاص بدهد. انتخاب لباس‌هایی که با رنگ زرد و نارنجی همخوانی دارند، تصویر شما را رنگی و زنده‌تر می‌کند.

عکس های کلوزآپ به همراه برگ های پاییزی

عکس کلوزآپ پاییزی

عکس کلوزآپ پاییزی

این عکس‌ها معمولا بسیار خلاقانه و منحصر به فرد هستند. از یک لنز ماکرو استفاده کنید تا جزئیات ریز برگ ها را به خوبی ثبت کند. همچنین می توانید از نور طبیعی یا مصنوعی برای ایجاد جلوه‌های مختلف استفاده کنید. به چند روش می توانید از این تکنیک عکاسی استفاده کنید:

 1. با نشستن در کلوزآپ و گرفتن برگ‌های زرد پاییزی در دست‌هایتان، عکس‌هایی طبیعی و گرم بسازید. نور آفتاب در پس‌زمینه و روی صورت شما، تصویر را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند.
 2. با ایستادن در میانه برگ‌های پاییزی و انتخاب پوزهای باز و طبیعی، زیبایی خاصی به تصاویر خود ببخشید. همچنین، برای جذاب‌تر شدن عکس، برگ‌های زرد و نارنجی قرمز رنگارنگ را یا در دستانتان بگیرید و یا در هوا پخش کنید.
 3. اگر در نزدیکی برگ‌های پاییزی آب‌نما یا فواره یا دریاچه‌ای وجود دارد، از این امکان استفاده کنید. با ‌انعکاس برگ‌ها در آب، می‌توانید تصاویری با افکت‌های خاص و دوگانه ایجاد کنید.
 4. اگر هوا سرد است، با نشستن در کلوزآپ و نگه داشتن یک فنجان چای گرم که بخار آن در تصویر معلوم است، قاب‌های دلچسب در طبیعت سرد بسازید.
 5. غروب طلایی پاییز بهترین زمان برای گرفتن عکس‌های سایه‌نما یا سیلوئت است. در کلوزآپ با برگ‌های پاییزی در زمان غروب، تصاویری با جلوه آرام و زیبا ثبت کنید.

برای گرفتن عکس‌های کلوزآپ از برگ‌ها، نکات زیر را رعایت کنید:

 • از یک لنز ماکرو استفاده کنید: این کار به شما امکان می‌دهد تا از نزدیک به برگ‌ها نزدیک شوید و جزئیات ریز آن‌ها را ثبت کنید.
 • از نور طبیعی استفاده کنید: نور طبیعی بهترین نور برای عکاسی ماکرو است.
 • از یک سه پایه استفاده کنید: این کار به شما کمک می‌کند تا عکس‌های صاف و بدون لرزش بگیرید.
 • از حالت دستی دوربین استفاده کنید: این کار به شما کنترل بیشتری بر تنظیمات دوربین می‌دهد.
 • هنگامی که عکس‌های کلوزآپ می‌گیرید، به نورپردازی، زاویه دید، و فوکوس توجه کنید تا تصاویر شما بیشتر جلب توجه کنند. همچنین، اجازه دهید احساسات و لحظات طبیعی در عکس‌های شما به تصویر کشیده شوند.

عکس های افقی از پارک های پاییزی

عکس های افقی از پارک های پاییزی

عکس های افقی از پارک های پاییزی

عکس های افقی از پارک های پاییزی

این عکس‌ها می‌توانند بسیار آرامش‌بخش و زیبا باشند. می‌توانید از یک لنز واید استفاده کنید تا تمام پارک را در یک کادر قرار دهید. همچنین می‌توانید از یک فیلتر ND برای ایجاد جلوه‌های تار در آب یا ابرها استفاده کنید.

برای استفاده از این تکنیک، یک مکان مناسب انتخاب کنید. این مکان ممکن است؛ کنار گل‌ها، زیر درختان یا در نزدیکی یکی از ویژگی‌های زیبای طبیعی پارک باشد. حالا نوبت به انتخاب زاویه‌های مختلف و مناسب است؛ می‌توانید به عکس‌هایتان تنوع دهید. از زوایای پایین به بالا یا برعکس استفاده کنید. نوبتی هم باشد نوبت انتخاب استایل ایستادن یا نشستن است.

با انتخاب حرکاتی طبیعی و راحت، تصاویر طبیعی و صمیمی ایجاد کنید. حالا که عکس قرار است از کل منظره پارک باشد و فوکوس عکس تنها روی شما نیست؛ چند ایده را امتحان کنید: با موهای خود بازی کنید یا به جای اینکه مستقیم به دوربین خیره شوید، محو طبیعت شوید و احساسات واقعی خود را نشان دهید؛ و قاب‌های ویژه و منحصر به فرد بسازید.

برای گرفتن عکس‌های افقی از پارک، نکات زیر را رعایت کنید:

 • از یک لنز واید استفاده کنید: این کار به شما امکان می‌دهد تا تمام پارک را در کادر قرار دهید.
 • از یک فیلتر ND استفاده کنید: این کار به ایجاد جلوه‌های تار در آب یا ابرها کمک می‌کند.

عکس های هنری با استفاده از نور و سایه در پارک های پاییزی

عکس های هنری پاییزی

عکس های هنری با استفاده از نور و سایه در پارک های پاییزی

نور و سایه در پارک‌های پاییزی و تکه‌های نور خورشید که از فیلتر درختان پارک می‌گذرند؛ صحنه‌های رویایی خلق می‌کنند. همچنین سایه‌ها حس رازآلود و رمانتیکی ایجاد می‌کنند. بنابراین دست روی دست نگذارید و تا قبل از پایان پادشاه فصل‌ها به یکی از پارک های خفن تهران مثل پارک لاله، پارک نیاوران، پارک ملت، پارک جمشیدیه، پارک قیطریه یا بوستان جنگلی طالقانی بروید و با استفاده از نور و سایه عکس‌های جذاب بگیرید.

برای گرفتن عکس‌های هنری با استفاده از نور و سایه، نکات زیر را رعایت کنید:

 • به دنبال نقاطی باشید که نور و سایه به زیبایی با هم ترکیب شوند.
 • از فیلترها برای ایجاد جلوه‌های خاص استفاده کنید.
 • ترکیب‌بندی‌های مختلف را آمتحان کنید تا ترکیب دلخواه خود را پیدا کنید.

حرف آخر

پارک های زرد و نارنجی تهران، با رنگ های گرم و جذاب خود، لوکیشن‌های بی‌نظیری برای عکاسی هستند. با کمی خلاقیت و ایده‌پردازی، برای اینستاگرام خود در این پارک‌ها، عکس های زیبا بگیرید.

از اینکه تا اینجا همراه ما مانده‌اید بسیار خوشحالیم؛ در این مقاله از مقصد 360 تعدادی از ایده ‌های عکس خفن در پارک های زرد و نارنجی تهران را با شما به اشتراک گذاشتیم. این ایده‌ها می توانند نقطه شروع خوبی برای شما باشند. با کمی تمرین و تکرار، حتما می‌توانید عکس‌های فوق العاده‌ای بگیرید که نظر دنبال کنندگان شما را به خود جلب کنند. عکس های خفن و جذابی در پارک های زرد و نارنجی تهران بگیرید و حسابی در اینستاگرام خود بدرخشید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا