هلندجهانگردی

شرایط و محدودیت سنی برای تحصیل در هلند

شب

امروزه کشور هلند یکی از کشورهایی است که بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به آن بوده و به دنبال این هستند تا بتوانند با استفاده از روش‌های مختلف ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند. یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که در این مسیر وجود دارد محدودیت سنی برای تحصیل در هلند است که حتما باید به آن دقت و توجه داشته باشید. محدودیت‌های سنی که در این زمینه وجود دارد باعث می‌شود تا افراد در بسیاری از کشورهای مختلف نتوانند درخواست خود را برای ادامه تحصیل و دریافت نامه پذیرش ثبت کنند. این در حالی است که کشور هلند محدودیت‌های بسیار کمتری در این زمینه دارد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا بسیاری از دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در این کشور باشند.
اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را درباره شرایط سنی تحصیل در هلند به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

سیستم آموزشی هلند

پیش از آنکه بخواهیم درباره محدودیت سنی برای تحصیل در هلند صحبت کنیم اجازه دهید تا کمی بیشتر در مورد سیستم آموزشی این کشور صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. دانش‌آموزان بین 6 تا ۱۶ساله موظف هستند که به‌صورت اجباری در مدارس این کشور مشغول به تحصیل در مقطع پایه شده و دوره پایه‌ای را پشت سر بگذارند. دانش‌آموزان می‌توانند به‌صورت کاملا رایگان در مدارس کشور هلند مشغول به تحصیل شوند و از این نظر هیچ محدودیتی برای آنها وجود نخواهد داشت. مقطع راهنمایی در این کشور وجود ندارد و این به آن معناست که دانشجویان به طور مستقیم از مقطع پایه یا همان دبستان وارد دبیرستان خواهند شد. البته نباید فراموش کرد که دانش‌آموزان پس از پشت سر گذاشتن مقطع پایه برای این‌که بتوانند وارد مقطع دبیرستان شوند حتما باید در یک آزمون سراسری شرکت کرده و نمره لازم را در این آزمون دریافت کنند.

شرایط سنی دوره پیش‌دبستانی در هلند

یکی از مقاطع تحصیلی در مدارس کشور هلند مقطع تحصیلی پیش‌دبستانی است که دانش‌آموزان پیش از ورود به مقطع پایه یا همان دبستان باید در این مقطع مشغول به تحصیل شوند. نکته بسیار مهمی که دراین‌خصوص وجود دارد این است که دانش‌آموزان 4 تا ۶ساله می‌توانند در این مقطع تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. پس محدودیت سنی برای تحصیل در هلند در این مقطع تنها سنین بین 4 تا 6 سال است که باید توجه و دقت کافی را به این مسئله داشته باشید.

شرایط سنی دوره دبستانی در هلند

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره محدودیت سنی برای تحصیل در هلند بدانید شرایط سنی مربوط به تحصیل در مقطع دبستان در دانشگاه‌های این کشور است. دانش‌آموزانی که در سنین بین 6 تا 12 سال قرار دارند حتما باید این دوره تحصیلی را پشت سر بگذارند تا مجوزهای لازم برای ورود به مقطع دبیرستان یا متوسطه به آنها داده شود.
دقت داشته باشید که شرکت در این دوره برای تمامی کودکان و نوجوانانی که در کشور هلند زندگی می‌کنند اجباری بوده و از طرف دیگر هزینه تحصیل در این مقطع تحصیلی برای دانش‌آموزان نیز کاملا رایگان خواهد بود. البته این به شرطی است که والدین قصد داشته باشند فرزندان خود را در مدارس دولتی کشور هلند ثبت‌نام کنند. درصورتی‌که علاقه‌مند به ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس خصوصی باشید باید هزینه‌ای را به‌عنوان شهریه مدارس خصوصی این کشور پرداخت کنید که در برخی از مواقع ممکن است هزینه بالایی نیز باشد.

شرایط سنی دوره متوسطه در هلند

در خصوص شرایط سنی برای تحصیل در دوره متوسطه در کشور هلند نیز باید به این موضوع دقت داشته باشید که تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نیازمند این است که شما حتما دوره متوسطه را پشت سر گذاشته باشید. شرایط سنی برای تحصیل در دوره متوسطه سنین بین 12 تا 16 یا 18 سال است. بسته به مدرسه و دوره تحصیلی که شما شرکت کرده‌اید ممکن است دوره متوسطه بین 4 تا 6 سال به طول بینجامد. به‌عنوان‌مثال اگر علاقه‌مند به ورود به مدارس فنی و حرفه‌ای در مدارس کشور هلند باشید شما در 16 سالگی می‌توانید مدرک تحصیلی خود را دریافت کنید. این در حالی است که برای تحصیل در مدارس نظری شما باید تا 18 سالگی مشغول به تحصیل در این مدارس باشید.

شرایط سنی تحصیلات دانشگاهی در هلند

از دیگر مقاطع تحصیلی که امروزه افراد زیادی علاقه‌مند به تحصیل در این مقطع هستند می‌توان به مقاطع دانشگاهی اشاره کرد که شامل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌شوند. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور هلند این است که تحصیل در دانشگاه‌های این کشور محدودیت سنی چندانی ندارد و در نتیجه بیشتر دانشجویان می‌توانند تقاضای خود برای تحصیل در دانشگاه‌های هلند را ارسال کنند. اولین نکته‌ای که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور شما حتما باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید و این نیازمند دریافت مدرک دیپلم خواهد بود که به این معناست که شما حتما باید 18 سال خود را به اتمام رسانده باشید.
برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز محدودیت سنی چندانی وجود ندارد. به‌عنوان‌مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما حداکثر تا 28 الی 30 سال می‌توانید اقدام کنید، در مقطع کارشناسی ارشد شما می‌توانید تا سن 32 الی 34 سالگی اقدام کرده و برای مقطع دکترا نیز امکان ارسال درخواست برای افرادی که حداکثر 40 سال سن دارند وجود دارد. البته نباید فراموش کنید که این محدودیت سنی برای تحصیل در هلند و دانشگاه‌های این کشور تنها حداقل‌های محدودیت سنی است و زمانی که دو نفر با شرایط یکسان درخواست خود را ارسال می‌کنند معمولا شخصی شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور خواهد داشت که سن کمتری داشته باشد. پس بهتر است که سعی کنید در سنین پایین‌تر درخواست خود برای تحصیل در دانشگاه‌های هلند را ارسال کنید.

 

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا