آمریکاجهانگردی

10 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل ایرانیان

شب

آمریکا برای مهاجرت یک کشور پرطرفدار است که از لحاظ اقتصادی و رفاهی شاید بهترین کشور دنیا محسوب شود. احتمالا شما هم بارها به این فکر افتاده‌اید که به این کشور مهاجرت کنید اما نمی‌دانید که دقیقاً باید چه کار کنید و از چه طریق این کار را انجام دهید. یکی از روش‌هایی که خیلی از افراد برای مهاجرت آن را انتخاب می‌کنند، از طریق تحصیل است اما اگر بخواهید تحصیلی در آمریکا داشته باشید، حتماً باید اطلاعات خود را در مورد دانشگاه‌های این کشور بالا ببرید. در این مقاله تصمیم گرفتیم دانشگاه‌ های برتر آمریکا را به شما معرفی کنیم؛ دانشگاه‌هایی که برای تحصیل ایرانیان گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. با ما همراه باشید تا در این باره برایتان توضیحات مفیدی را ارائه دهیم.

آیا کشور آمریکا برای تحصیل گزینه خوبی است؟

یکی از سوالاتی که ذهن خیلی از افراد را به خود درگیر کرده، این است که برای ادامه تحصیل باید مهاجرت به کانادا را انتخاب کرده یا اینکه در آمریکا ادامه تحصیل دهیم یا حتی کشورهای آسیای شرقی را انتخاب کنیم. در ادامه با فرض بر اینکه شما مهاجرت به امریکا را انتخاب کرده‌اید، در این باره توضیح خواهیم داد.
قبل از اینکه بخواهید دانشگاه‌ های برتر آمریکا را بشناسید، باید بدانید که مزایای تحصیل در کشور آمریکا چیست. مزایای زیر را مطالعه کنید و اگر احساس می‌کنید که این مزایا می‌تواند شما را راضی کند، به سراغ اقدامات دیگر برای مهاجرت به آمریکا بروید.

  • قابلیت ایجاد تجربه کاری در حین تحصیل
  • وجود فرصت‌های شغلی متفاوت
  • تنوع زیاد رشته‌های تحصیلی
  • کیفیت بالای آموزش دانشگاه‌های معتبر
  • ارائه انواع بورسیه‌های تحصیلی
  • ارائه امکانات رفاهی گسترده


البته با وجود همه این مزایا، هزینه دانشگاه‌ها در کشور آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی مثلِ ما؛ باید کمی بالا باشد اما اگر قابلیت پرداخت این هزینه را دارید، بدانید که ارزش تحصیلات‌تان خیلی بالا خواهد بود. چراکه مدرک تحصیلی که از دانشگاه های برتر آمریکا دریافت می‌کنید، قطعا خیلی معتبرتر از کشورهای دیگر است.

۱۰ دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل ایرانیان

اکنون به جذاب‌ترین بخش ماجرا رسیده‌ایم و می‌خواهیم که دانشگاه های برتر آمریکا را معرفی کنیم. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، بدانید که باید از چه طریق اقدام کنید و به دنبال پذیرش از چه دانشگاهی باشید.

دانشگاه نیویورک

دانشگاه نیویورک (New York University) اولین و بهترین دانشگاه آمریکا است. این دانشگاه بیش از ۵۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف دنیا دارد. حدود ۳۱ درصد از کسانی که در این دانشگاه تحصیل می‌‌کنند، دانشجویان خارجی و بین‌المللی هستند. نقطه قوتی که در مورد این دانشگاه وجود دارد تنوع در رشته‌ها و گرایش‌ها است، به طوری که بیشتر از ۴۰۰ رشته و گرایش در این دانشگاه تدریس می‌شود.
مهم‌ترین رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود؛ پرستاری، بیزینس، علوم انسانی، اقتصاد و هنرهای آزاد است. دانشگاه نیویورک جزء دانشگاه‌ های برتر آمریکا محسوب می شود یک مرکز فرهنگی هم به حساب می آید و در یکی از بهترین شهرهای دنیا نیویورک است.

دانشگاه نورث ایسترن

Northeastern University

دومین دانشگاه برتر آمریکا دانشگاه نورث ایسترن (Northeastern University) است. این دانشگاه به شدت مهاجر پذیر است و از بیش از ۱۴۸ کشور در سطح جهان دانشجو دارد. در کل ۲۰ درصد دانشجویانِ آن را افرادِ خارجی و بین‌المللی تشکیل می‌دهند. جزو دانشگاه‌ های برتر آمریکا محسوب می‌ شود. حتی شما این امکان را دارید که در پردیس اصلی یا پردیس آنلاین این دانشگاه هم تحصیل کنید. این دانشگاه، پردیس ماهواره‌ای در ونکوور و تورنتو کانادا را هم دارد اما پردیس مرکزی و اصلی در ایالات متحده یا همان آمریکا است. البته در نظر داشته باشید که دانشگاه پردیس فقط مخصوص مقطع کارشناسی ارشد است. از طرفی هم رشته‌هایی که بیشتر در این دانشگاه روی آن‌ها تمرکز می‌‌شود و خواهان هم دارد، مدیریت تجارت، مهندسی و بازاریابی است.

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا (Columbia University) جزو دانشگاه‌ های برتر آمریکا محسوب می‌شود. اعتبار آن کاملا شناخته شده است و همیشه جزء ۸ دانشگاه برتر در ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرد. علت هم این است که رشته‌ها و گرایش‌های متنوعی را ارائه می‌دهد و از طرفی هم امکانات رفاهی داخل خود این دانشگاه بسیار زیاد است. نکته مثبتی دارد این است که از بیش از ۱۰۰ کشور دانشجو می‌پذیرد. رشته‌ای که در این دانشگاه بیشتر روی آن تمرکز می‌شود، پزشکی است.

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (University of Southern California) در مرکز ایالات متحده که پر رفت و آمد است، واقع شده و در نتیجه در این منطقه از لحاظ امکانات رفاهی هم می‌توانید شرایط خوبی را تجربه کنید. خود این دانشگاه هم جزء دانشگاه‌ های برتر آمریکا به حساب می‌آید. مهم تر اینکه می‌ توانید از این دانشگاه، بورسیه تحصیلی آمریکا را هم دریافت کنید، زیرا بیشتر از ۶۵۰ میلیون دلار در اختیار کسانی که منتخب بورسیه تحصیلی آمریکا شده‌اند، می‌گذارد و این یک فرصت عالی برای تحقیق و نوآوری به حساب می‌آید. ۳۰ درصد از دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌‌کنند، از دانشجویان بین‌المللی و از کشورهای مختلف هستند.

دانشگاه ایالتی آریزونا

این دانشگاهِ (Arizona State University) جزو دانشگاه های برتر آمریکا به حساب می‌آید. علت این است که هم در زمینه آنلاین و هم در زمینه کلاس‌های حضوری بسیار موفق عمل کرده است‌. پذیرش زیادی از دانشجویان خارجی دارد و بیش از ۱۳۶ کشور متفاوت هستند که دانشجو به این کشور فرستاده‌اند. نکته مهمی که در مورد این دانشگاه وجود دارد، این است که از لحاظ تحقیقاتی همیشه جزو بهترین‌ها بوده و است. اگر شما می‌خواهید دانشگاهی در آمریکا انتخاب کنید که پروژه‌های تحقیقاتی خود را ارائه دهید، بدانید پروژه‌ای که توسط اساتید این دانشگاه تایید شود؛ بالاترین رتبه را خواهد داشت، زیرا تاییدیه ناسا می‌گیرد و کاملا رسمی و شناخته شده است و می‌تواند برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا بسیار عالی باشد.

دانشگاه ایلینوی در اوربانا – شمپین

دانشگاه ایلینوی در اوربانا-شمپین (University of Illinois at Urbana Champaign) هم معمولاً در لیست دانشگاه های برتر آمریکا قرار می‌گیرد که پردیس دانشگاهی هم دارد. مزیت بزرگش این است که تنوع رشته و گرایش در آن بسیار زیاد است. جالب است بدانید که بیشتر از ۱۵ هزار دانشجویی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، خارجی و بین‌المللی هستند. مدرکی که این دانشگاه ارائه می‌دهد، اعتبار بسیار زیادی دارد و در نتیجه از این طریق می‌توانید در کشورهای دیگر هم به‌راحتی فعالیت کنید.

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو

پردیسِ این دانشگاه یعنی دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو (University of California, San Diego) یکی از پرطرفدارترین‌ها برای دانشجویان خارجی به حساب می‌آید. دانشکده مهندسی آن به شدت معروف است که نام آن جاکوبز بوده و جالب‌تر اینکه بخش زیادی از دانشجویان این دانشگاه، یعنی ۳۸ درصد آنها دانشجویان خارجی هستند. همین آمار نشان می‌دهد که پذیرش دانشجوی مهاجر در این دانشگاه نسبتا بالاست. از طرفی برنامه‌های آکادمیک در این دانشگاه به خوبی اجرا می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید دانش خود را کاملاً در آنجا عمیق کنید. نقطه قوتی که در مورد دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو وجود دارد، این است که پنجره آن رو به سواحل کالیفرنیا باز می‌شود.

دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون (Boston University) هم جزو دانشگاه‌ های برتر آمریکا به حساب می‌آید. در ایالت معروف و پرطرفدار ماساچوست قرار گرفته است. ۲۰ درصد آن را دانشجویان خارجی و بین‌المللی تشکیل می‌دهند. نکته‌ای که در مورد آن وجود دارد و به عنوان مزیتی بزرگ می‌توان نام برد، این است که شهریه مناسب‌تری نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دارد و بورسیه تحصیلی آمریکا را نیز ارائه می‌دهد. در این دانشگاه شما نه تنها می‌توانید درس یاد بگیرید، بلکه آموزش مهارت‌های زندگی را هم فرا خواهید گرفت.

دانشگاه پردو

دانشگاه پردو (Purdue University) هم در زمینه فناوری و مهندسی جزو بهترین‌ها است. امکانات زیادی برای آموزش دارد. و در حوزه حمل و نقل و هوانوردی هم بسیار عالی عمل کرده است. جالب است بدانید ۲۱ درصد دانشجویانی که در آن تحصیل می‌کنند، از دانشجویان بین‌المللی و خارجی هستند.

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

احتمالا از نام دانشگاه (University of California, Los Angeles) هم خوشتان می‌آید؛ چه برسد به این که بخواهید در این دانشگاه تحصیل کنید. این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر آمریکا و همچنین بهترین دانشگاه‌های دولتی هم به حساب می‌آید. یک مرکز تحقیقاتی بسیار عالی است و همیشه روی خلاقیت دانشجویانش کار می‌کند. اگر تصمیم خود را گرفته‌اید که در آمریکا تحصیل کنید، حتماً اول در مورد این دانشگاه تحقیق کنید. بیش از ۲۲ درصد از دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، دانشجویان خارجی و بین‌المللی هستند. داخل دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس هم سازمان‌های دانشجویی و باشگاه‌های‌ قرار گرفته که فضایی برای رقابت دوستانه به دانشجویان داده است.

جمع‌بندی
تحصیل در آمریکا برای خیلی از مردم دنیا حتی ایرانیان می‌تواند یک آرزو و رویا باشد. در واقع ‌شما زمانی می‌توانید در این کشور تحصیل کنید که با اطلاعات کافی به دنبال انجام این کار بروید. اول از همه باید دانشگاه های برتر آمریکا را بشناسید و بدانید که هدف‌تان کدام دانشگاه است‌ و سپس با اقدامات درست و اصولی می‌توانید وارد این کشور شوید. در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد دانشگاه‌های برتر در کشور آمریکا را در اختیارتان قرار دادیم تا اگر تصمیم به انجام این کار دارید؛ سریع‌تر اقدام کنید.

این مطالب هم واقعا جذابن!!!

نظر شما چیست، اینجا بنویس:)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا